Hľadám firmu - stavba rodinného domu okres Topoľčany

Prosim, poradte spolahlivu stavebnu firmu v okrese Topolcany
Odpovedať
@duda4 Stavebný dozor nepotrebuješ poradiť? To budeš kontrolovať sama? Ako zistíš či je v betóne výstuž, v streche izolácia, pod sadrokartónom fólia?
Odpovedať
@grifon400 však a nemala by mať firma svojho dozorcu? Či to tak nefunguje?
Odpovedať
@patuscha má samozrejme že má. Ale je to ich zamestnanec a bude robiť v prvom rade všetko aby bola ochránená firma. Preto je lepšie mať vlastný stavebný dozor...
Odpovedať
@peter977 aj som si myslela, že hlavne kvôli tomu je lepšie mať vlastný. A to potom sú dvaja alebo iba jeden. Keď človek odmietne z ich firmy, tak sa nič nedeje?
Odpovedať
@patuscha Len pre upresnenie pojmov - "dozorca" je pracovná funkcia napr. vo väznici. Na stavbe pracuje "stavebný dozor". Neviem o tom, že by firmy, najmä súkromné, mali niekoho, kto vykonáva stav. dozor. Stav. dozor si vždy zabezpečuje investor. V prípade, že staviaš svojpomocne, tak prítomnosť stav. dozoru vyžaduje stav. úrad. Ak ale staviaš s firmou, tak stav. dozor nie je povinný. V tom prípade je to len pomoc pre investora, aby dohliadol na to, či stavebná firma dodržuje normy a stavia podľa projektu. V každom prípade si stav. dozor platíš sama.
Odpovedať
@patuscha firma má odborne spôsobilú osobu, ktorá vedie stavebný denník. Ale nutne to nie je človek, čo má profesiu stavebného dozora. Keď si zabezpečíte svoj vlastný stavebný dozor, tak firma bude musieť mať tak či tam svoju osobu. Nič sa tým neporušuje a je to úplne v poriadku. Len si stanovíte kontrolné dni, kde Váš dozor upozorní na všetky nedostatky a vyzvete firmu na ich odstránenie (teda ak nejaké vôbec budú)
Odpovedať
Pripnem sa - aj my hľadáme niekoho z okolia, tak snáď sa niekto nájde..
Odpovedať
@chrobak7 áno viem, že ide o stavebný dozor a ospravedlňujem sa za slovný preklep. No myslím, že viacerí pochopili na koho som narážala a koho som myslela 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?