Elektromerovy rozvadzac

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. Kde sa da prosim kupit kupit elektromerovy rozvadzac pre zapadoslovensku energetiku? Najlepsie asi HASMA, jednotarif, 3faz, okienko moze byt, aj s istenim poistkami a potom s isticmi. Taky komplet..
Odpovedať
1
2
@gabriel_krizek okienko i prístup k EM je povinný všade a reklamu na pol ročné príspevky nedávam, zaplať si , keby si bol Krížik tak ešte tolerujem starší typ analog EM
Odpovedať
@duzu okienko nie je povinné všade. pokiaľ viem tak minimálne v prípade VSD v roku 2020 ešte nebolo. Pochybujem že by sa to práve v roku 2021 zmenilo.
Odpovedať
U VSD nieje okienko povinné
Odpovedať
@ricir to je nie povinné ani v SSD , no musíš sprístupniť EM, lebo dnes môže byť ešte i v dome, len nové musia byť na hranici pozemku a robia sa skrinky k tomu s okienkom
Odpovedať
@duzu zase prekrúcaš, musí byť prístupný, nemusí byť okienko, nevymýšľaj si pravidlá. Povinné okienko je iba v ZSD.
Odpovedať
@sousedekovci89 nevidíš čítať? pochybujem že všetke EM na západe vymenili aby mali okienko, lebo dnes môže byť stále EM i vnútri domu, tak ako v čase inštalácie, až do celkovej rekonštrukcie
Odpovedať
@duzu vravím o vsd, mám novú prípojku, na hranici s pozemkom a bez okienka, nie všetky sa vyrábajú s okienkom
Odpovedať
@ricir i tak neviem k čomu je dnes niekde okienko ak má IMS Elektromer, o tom vie distribútor v každom momente všetke údaje
Odpovedať
@duzu stále si ideš svoje. každá nová či rekonštruovaná prípojka na západe už musí byť s okienkom. u SSD a VSD táto povinnosť nie je. Dokonca na východe predajcovia EM skriniek takmer nedržia ani okienkové lebo po nich nie je dopyt. Viem to lebo môj elektrikár čo mi robil doma elektrinu robí 90% inštalácií v pôsobnosti VSD a chcel že mi zoženie cez seba skrinku za lacnejšie. Jeho dodávateľ však s okienkom neodoberá, lebo po nej nie je dopyt, lebo okienko vo VSD ani SSD nie je povinné.
Odpovedať
@sousedekovci89 jedna republika a všade platí niečo iné, k čomu sú nám vlastne 3 distribúcie ? jáj ZSD ešte nikto neodkúpil, lebo vlani VSD teraz ide SSD
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
preštudoval som podrobne technické podmienky pripojenia EM v ZSD, je tam uvedené že musí byť na verejne prístupnom mieste , aby bola možná manipulácia, pripojenie, kontrola, odpojenie ale nič o okienku
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Niektorí ľudia sa tu snažia radiť ale pri tom ani nemajú pojem o tom ako to v skutočnosti je a aké sú nariadenia energetík.. okienka na dvierkach sú povolené a nutné len v Západoslovenskej energetike.. samozrejme bavíme sa o nových pripojeniach
Odpovedať
@gabriel_krizek ani v ZSE nie sú nutné okienka....
Odpovedať
Profilova fotka
@gabriel_krizek oprava - podľa najnovších predpisov osadenie okienok na dvierka v ZSE nie je nutné, resp. v predpisoch sa neuvádza
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
zdravím pri cenovej ponuke na novu elektroinštaláciu mi svieti suma 800€ za rozvádzač HR do bytu. je to normálna cena alebo máte niečo osvedčené lacnejšie
Odpovedať
@frodo28 ked je to iba skrina tak ju budes mat asi zo zlatymi dvierkami, ked aj vybavenie tak to moze byt realne, napr lepsia 3f prepatovka +300E
Odpovedať
@cukrik25 mení sa tam istič 1X25 za 3x25A. takze cena je primeraná ?
Odpovedať
@frodo28 primalo informacii
Odpovedať
@frodo28 treba rozpísať výstroj rozvádzača...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?