Eko 104

Zobraz úvodný príspevok
stavia niekto domček eko 104 :-)
Odpovedať
je lepsie dat mensiu hrubku muriva a vacsiu izolaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsetci !Planujeme stavat tento domcek. Vie mi niekto napisat cca kolko vychadza hruba stavba realizovana st. firmou? Dakujem ;-)
Odpovedať
@jinni dobry den ratajte cez 40000e svojpomoc 20000 aj s oknamy
Odpovedať
Profilova fotka
Cozeeee? to fakt? som ratala viac! no už len najst dobru firmu...
Odpovedať
@jinni mitsu bude moje .... (prepac nedalo mi :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
martin25 a vies aj odporucit nejaku firmu?
Odpovedať
Profilova fotka
@martin25 a vies aj nejakú dobru st. firmu?
Odpovedať
a skadial ste?
Odpovedať
@miloshi ahoj. mas uz tie rozmery ? my sa chystame v ke stavat, priestorovo sice taky, ale chceli by sme 4 izby miesto 3.
Odpovedať
ahojte. neriesili ste niekto tento domcek s upravou na 4 izby ?
Odpovedať
@beadz Ale ved on ma 4 izby.
Odpovedať
@danculd , myslela som 3 spalne (cize obyvacku nepocitam...)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ved on ma 3 spalne :) ja ho idem stavat akurat predlzeny eko plus
Odpovedať
zdravym aj mi ideme stavat vo verzii 13,8x10,3.
Odpovedať
jinni, neviem kto ti napisal, ze 20 000 svojpomoc, nechapem ako moze hadzat cifry zbrucha, musis mat realizacny projekt,aby ti to niekto vypocital, pritom treba mat presne ceny stav.materiali, betonu.... ak ta vyjdu zaklady na 5000€, okna na 3000€ (najdrahsie je velke terasove posuvne okno), teraz strecha,kurenie, aaaaa vsetko ostatne, tak myslis, ze je realne 20 000???
Odpovedať
@maya170 pozorne citaj a potom mudruj !!jedna sa o hrubu stavbu!!
Odpovedať
@martin25 budem slusna !! kolko € si dal za komplet zaklady? kolko € komplet stav.material na mury? kolko € veniec, strop, krytina? kolko € si zaplatil za pracu na jednotlivych polozkach? ... prehliadnem rozne ceny stavebneho materialu (len murivo bez dalsieho zateplovania / to je + material, praca/) ako vies kolko to stoji bez presneho vykaz/vymer? A co DPH, kedze jinni chce hrubu stavbu na kluc? tak sa ukludni!!
Odpovedať
@maya170 laskavo sa ty kludni precitaj si to normalne a potom bud mudra.ty sa robis velmi mudra a ja da mam kludnit:)smiesne
Odpovedať
prehliadnem tvoj tón komunikacie a nebudem v nom pokracovat za tebou :-) napis mi sem, kde som sa mylila so sumou 20 000€ hruba stavba (bez spominanych "drobnosti" ako cena za rozne typy stav.materialu, miestna cena betonu (ak sa nemiesa v miesacke). A potom praca, ak to robi firma, z niecoho musi platit odvody, prevadzku -ano viem, bavime sa o svojpomoci - takze ked je niekto zrucny urcite usetri ak bude po vikendoch , dovolenkach robit na stavbe - kazdy ma iny casovy limit, a aj tak treba pomocnikov, moja skusenost, ze pokial nemas v rodine zopar ochotnych, spolu drziacich chlapov, dnes to nefunguje ako pre 30r. ked stavali cele dediny, ja tebe, ty mne pomozes. Takze aj tam sa to navysuje. Kazdy ma pravo na nazor, ze? Verim, ze v tomto suhlasis (nazor ) 8-) .
Odpovedať
@beadz : Ahoj, ano uz mam tie rozmery, mam uz aj kupeny project. Pisal som priamo na projektydomov.sk, poslali ciastocne okotovany podorys, co mi stacilo aby som sa pre nich rozhodol.
Odpovedať
@tralaluc Ahoj, chcela by som sa spýtať na Vaš domček, už mate postavene?Rozmýšlame tiež nad týmto domčekom tak som sa chcela popýtať na nejake info.Kolko tak cca vyjde celý dom?A máte všetko tak ako je v projekte alebo ste robili aj nejake upravy.Dakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
@adika11 Ahoj, no my este nemame zdaleka postavene. Aktualne sme dorobili elektriku a vodu s odpadmi a radiatormi v izbach, aby dnes mohli zacat majstri robit omietky. Potom budeme pokracovat podlahou - izolacia, podlahove kurenie a potery. nasledne vrchna izolacia a sadrokarton a pripojky. No a potom vsetko ostatne - zariadovanie a potom predovsetkym terasa, garaz a uprava terenu. :) A potom bude hotove. :) Co sa tyka projektu, ano menili sme par veci. Najma rozmery domu, kedze sme kvoli pozemku museli domcek zuzit a predlzit. Luc
Odpovedať
@tralaluc Ahoj, a ked ste menili nejake veci v projekte aj ste platili navyše?A ako vychádza rozmerovo kuchyna?Podla obrázkov sa mi zdá trošku mala.Ak maš nejake foto velmi by potešilo.Nám sa tiež páči a zvažujeme práve tento.
Odpovedať
Profilova fotka
@adika11 Ahoj, my sme cely projekt riesili so svojim projektantom, lebo ten zo stranky domzamilion (pozor nie autor, ale projektant) bol velmi neochotny. Ale to som tu pisala uz niekolkokrat... Kuchyna je podla mna uplne vyhovujuca. Sice sme sa trosku potrapili s umiestnenim a vytvorenim priestoru pre kuchynsky stol, ale nakoniec nam vsetko vyjde. Skoro vsetky aktualne fotky mam v albume, I ked interior este nemam nafoteny. :)
Odpovedať
Ahojte, vidím, že všetci ste z tohto projektu nadšení a keďže veľa ľudí si ho trošku upravuje, tak napíšem pár mojich postrehov, kde sú v tomto projekte nedostatky (podľa mňa), tak ma neukameňujte :) Vo všeobecnosti nevidím zmysel dávať do kúpelne (hlavne ak je v dome len jedna) aj vaňu aj sprchu, nakoľko sa tam môže aj tak umývať len jeden človek. Ak je dom navrhovaný pre 4-člennú rodinu a viac, je podľa mňa nevyhnutné mať dve kúpelne. O to skôr, ked človek stavia nový dom (nejedná sa o prerábku starého) a treba rátať s tým, že nároky sa neustále zvyšujú a raz ho budete predávať... už v dnešnej dobe by to malo byť samozrejmosťou a nie ešte o 30 rokov. Predpokladám, že miestnosť pri kuchyni je špajza, v tom prípade mi chýba v dome technická miestnosť. Niektorí to tu uvažujú ako technickú miestnosť, v tom prípade špajza veľmi chýba. Detské izby mi prídu celkom malé, hlavne tá s plochou 11,8m2. Už teraz tam nie je miesto ani na knižnicu alebo skrinku s hračkami. Dalej mi tu chýba úložný priestor. Spoločný šatník, kde budú všetky topánky, zimné bundy resp. sezonne veci na oblečenie. Nie je kam schovať vysávač, žehliacu dosku, mop a pod. Nemá navrhnutú garáž, kam schováte lyže, sánky, bicykle, vrtačky, vianočné ozdoby? Je strašne vela vecí, ktoré sa využívajú len zriedka a treba ich niekde uskladniť. V tomto dome nie je priestor ani na uskladnenie bežne používaných vecí ako je už spomínaný vysávač alebo žehliaca doska. Ak už staviam dom, chcem využívať výhody, ktoré poskytuje. Tento ich neposkytuje. Ešte aj v paneláku máte pivnicu, v tomto návrhu nemáte ani tú. Nechcem Vás odradiť, len sú veci, na ktoré sa občas zabúda :)
Odpovedať
Profilova fotka
@vanessa06 Ahoj, jasne, ze sto ludi sto chuti. My sme sa rozhodovali medzi kupou bytu a stavbou domu, tympadom bol tento domcek idealny. Skusim popisat nieco k tvojim vyhradam : 1, Dve toalety pre stvorclennu rodinu su uplne postacujuce, doteraz sme mali jednu a tiez to nebol problem. Mne osobne sa paci ked je sprcha aj vana, aj ked v jednej kupelni, nekedy nemam chut liezt do vane a radsej sa osprchujem, hlavne ked mam masaznu sprchu, alebo sa potrebujem rychlo osprsit pred pracou. Taktiez ked sa nestiha s manzelom ocenime, ze sa mozeme umyt dvaja v rovnakom case. 2, Do technickej miestnosti sa nam zmesti kotol a ine tecnicke veci, dokonca aj pracku tam budeme mat a este 2m siroka a 2,3m vysoka spajza - myslim, ze ju ani nenaplnim, nie som zberaci typ. 3, Detske izby su mensie uznavam, ale zmesti sa tam postel, velky vstavany satnik, pisaci stol, komoda a vobec to nevyzera stiesnene. Ale je pravda, ze by sa tam este nejaky ten priestor hodil, ale nie je to nevyhnutne. 4, S uloznym priestorom si nerobim problemy, pri vchode je velky satnik, v chodbe je takisto velky satnik, v izbe su satniky, dom ma 15m2 priestor v podkrovi na odkladanie sezonnych veci. Vela ludi stavia samostatnu garaz, my ju troska predlzime a oddelime priestor, presne na take veci ako su vrtacky, kosacky, lyze, bicykle atd. Na tento domcek nedam dopustit, ale ako som pisala na zaciatku kazdemu sa paci nieco ine. Niekomu nestaci ani 200m2.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravím, ja by som tiež chcel s mojou polovičkou stavať takýto dom už máme pozemok a rozmerovo nám vyhovuje tento projekt, chcel by som opýtať či niekto nemá takýto dom postavený v okolí Prešova, a či je s ním spokojný. Prípadne nejakú dobrú firmu v PO alebo okolí. Vďaka za odpovede :D
Odpovedať
Profilova fotka
@lukk skus pozriet na nete bude ich niekolko...
Odpovedať
Profilova fotka
a potom si tu pozri referencie na danu firmu ked tak
Odpovedať
Zdravím, tiež máme záujem o tento typ domu. Chcel by som sa opýtať či ho niekto stavá v okolí Žiliny, radi by sme si ho pozreli aj naživo :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?