Dom do 50 000€

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, myslite, ze sa da postavit dom do 50 000€ ? A je lacnejsie prestavat 3izbovy dom na viac izbovy, pristavit a prerobit?
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor Máte krásny dom. Ale pani chce stavať asi polovičnú veľkosť z domu aký máte Vy a taktiež tam nespomínala, že to má byť cena s interiérom. Takže som sa len vyjadril k tomuči je možné v základe postaviť 3i dom - cca 80-90m2 obytnej plochy, čo je polovica z Vášho domu / cena do 50tis. vrátane základov, stavby, okien, dverí, fasády, strechy, rozvodov v dome pre kúrenie, vodu apod. /. A tá chata za 40tis. spĺňa požiadavky na celoročné bývanie s danou úsporou. Pri NED návrhu by bola cena možno o 10-20% viac ale to investor nepožadoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusssik pardon niektorí nie niektorý.. BOŽE ĎAKUJEM :)... rok som pozoroval slnko a zároveň projektoval dom podľa potrieb členov rodiny, dispozície pozemku a event. susedov, ener. požiadaviek, eventualít čo môže budúcnosť priniesť a podľa peniažkov... je to môj koníček od 15 rokov, kedy som si kúpil prvú knižku o domčekoch..zadarmo navrhujem prerábky bytov, domov kamarátom, rodine a kolegom..hlavne čo sa týka logistiky obytných priestorov .. ...tá tehlová terasa má slniečko od 13 hod.. do večera, teda užívame si ju , keď prídeme z práce.. pod prístreškom kde parkujeme auto robíme oslavy a terasa má slniečko už aj ráno na kávičku cez víkend. nad prístreškom je terasa na sušenie prádla a slúžila by v budúcnosti samostatnej obytnej jednotke 99 m2 na relax napr. pre syna ..práčka je na poschodí, kde máme veci a suší sa nad pecou.... ...do 169 m2 som nerátal terasu a technickú miestnosť sú tam veci, ako mávajú ľudia v pivnici ( je to klasická izba v rámci domu, keby som postavil niekedy náhodou garáž ,tak to bude opať klas. izba -vsup je do nej z vonku ) spolu je to 197 m2
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska pozri si štatistiky na internete a bolo to aj TV novinách zhruba pred polrokom.. možno ste špecifkum.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@architekt_mikulec ĎAKUJEM.. no ľudia keď povedia, že majú xy EUr na dom, tak zvyčajne myslia aj s kuchyňou, sanitou,podlahou, alarmom, atď.. ..
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor Neviem, či si niekto myslí, že bude mať komplet zariadený dom do 50tis. eur - to je utópia, veď toľko stojí nový byt mimo Bratislavy. To by šiel do domu každý. Preto som to chápal len ako stavbu - holodom, ktorý si človek zariadi podľa vlastných možností. Páči sa mi, že ste stavbe Vášho domu venoval dostatok pozornosti a myslel na všetky aspekty využitia domu. Určite uznáte, že celé navrhnutie domu bol náročný a dlhodobý proces, ktorému predchádzalo dlhodobejšie štúdium a pozorovanie. Preto ak niekto nemá tieto veci naštudované, alebo nemá niekoho známeho ako ste Vy, mal by to zveriť odborníkovy. Inak sa zamotá a nenavrhne ani nepostavý dostatočne kvalitný dom, a ani v konečnom dôsledku neušetrí.
Odpovedať
Profilova fotka
@architekt_mikulec súhlasím. len nájsť kvalit. architekta, ktorý vie zohľadniť... od feng shui a geopatogénnych zón až po to, či je manželka ľavák alebo pravák (dôležité pri rozmiestnení v kuchyni) je bohužiaľ ako šafránu....opravoval som niektoré projekty..česť výnimkám
Odpovedať
Profilova fotka
Pozerám že sa tu strhla velka diskusia ,zabudla som podotknúť ,že my sme kupili pozemok už aj s hotovou platňou ;-) Projekt je už ready v marci ideme stavať. Určite nebudem bývať s rodičmi svokrovcami prípadne deťmi,v dnešnej dobe každý chce bývať sáám!!
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor my akurát začíname bágrovať, chceme to veľmi podobné tomu vášmu domčeku...môžte pozrieť môj album a napísať, čo si o tom myslíte :) už sme to takto síce rozhodli, ale každý názor je dobrý :)
Odpovedať
@deborah10 Všade je veľká diskusia kde sú domy do 40 tis do 50 tis a do 60 tis ... každý má rád nadšenie, snívanie a vzrušenie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusssik len tak nahrubo :) : plus: - krásny projekt - tradičná krásna sloven. architektúra :) -dúfam, že do prostredia zapadne :) - rozmiestnenie a veľkosť izieb supper... páči sa mi , že dole je tiež izba. nikdy nevieš.. - celkovo logisticky je dom dobre riešený rady: - schody by som riešil z chodby.. nakoľko bude únik tepla do podkrovia ale hlavne strata súkromia.. deti kamaráti... ( ja rád chodím po dome v trenieeeerkách :) - nekrytá terasa ,ak staviate kde rado prší , je to problém, hlavne keď je oslava dobre rozbehnutá ( odporúčam vhodný prístrešok (veľmi ťažké z hľadiska charakteru stavby ) - ak budete mať veci na oblečenie hore a sušiť dole ,nachodíte sa..ale pohyb je zdraviu prospešný otázka z čoho bude domček postavený a bude krb, alebo pec - vikier by som robil takto... je to krajšie na taký tip domu a lepšie sa to dá zatepliť.. : https://www.google.sk/search?q=vikier... NAjdôležitejšie je , že sa tešíte a ja Vám držím palce :) :) :)
Odpovedať
Profilova fotka
@deborah10 :) nikdy nehovor nikdy.. ja som staval so susedom pred dvoma rokmi.. synovi s frajerkou nechal 3- byt ale oni odmietli, nemajú na to aby to uplatili, nakoľko ona ešte študuje 1 roč. VŠ.. a tak bývajú v novom dome piati a je im domček malý. a presne hovoril to čo Vy.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor takto by mal ten vikier vyzerať... je to ale môj subjekt. pohľad, ...ale na zateplenie po stranách je to omnoho lepšie riešenie ( napcháš tam viac vaty)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@iigor obrázok vikiera máš dole , poslal som ho omylom sám sebe :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusssik asi som pil :) obrázok vikiera je dole.. posla som si ho už 2x krát sebe
Odpovedať
@martosko ano nam by stacili 3 lenze rozmyslame pristavit este dve izby k trojizbovemu domu v ktorom byva svokra so svokrom 😉
Odpovedať
Dom chceme uz len z jedneho prosteho hladiska. Sme v prenajme a platime cudziemu cloveku 250eur...co mozeme inak platit aj 200eur a budeme v dome vo vlastnom a splacat si svoje. Kedze uz mame babo radi by sme mali svoj klud a nie decko co mi tu dupe nad hlavou o pol noci...ide ma z toho prdnut.. nic sa tu neda...nemame tu svoj klud, svoje sukromie. Nemozem si s prepacenim sadnut na balkon v nohavickach bez toho blbeho pocitu, ze zo 450 okien na mna mozu cumiet ludia. A to ze mladi ludia chcu hned domy a neviem co este di nechajte, ano a kto by nechcel? Preto si to asi zistujem co je na tom pravdy a co bude realne a co nie. Niektorym vam robi dobre navazat sa do ludi a nie odpovedat na co sa pytaju. Ked nemate co vhodne k tomuto povedat tak sa radsej zdrzte ,,mudrych komentarov,, Dakujem ludom ktory mi odpovedali a dali mi nadej ze ano da sa to. Ja totiz nepotrebujem drahe zarubne a drahe obklady, aj lacne su pekne a niektore aj luxusne vypadaju. Nepotrebujeme ani vonkajsiu malovku, naco, casom sa nasetri a domaluje sa hlavne ze sa da byvat. Zariadenie mame akurat kuchyna a sanita nam chyba to je vsetko a myslim, ze aj to sa da s rozumom vybrat.
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor nám sa práve tento šikmý nepáčil...mne osobne sa žiadny nepáči, ale dala som si povedať projektantom, k torý má podobný domček postavený a vraj aby som sa tam v izbe aj postavila, tak vikier to troska porieši :) no tak teda vikier, ale tie šikmé sa nám nepozdávali :)
Odpovedať
@deborah10 ja si myslim,ze sa da.ked citam modru strechu,mam pocit,ze su tu sami milionari,ktori musia mat hned vsetko tip top.ved volakedy sa ako stavalo?nemusis mat hned uzasny super moderny plot,takisto terenne upravy????ako tu niekto pise.naco???vsak to si vies postupne aj ty spravit.takisto fasada,obklady sa daju casom urobit.dostavat sa takisto da.my tiez planujeme stavat,sme zdravo rozmyslajuci mladi ludia,ktori nemusia mat hypermoderny dom.mame kopu kamaratov,ktori si dali postavit moderny dom na kluc a teraz su tak zadlzeni,ze z financnych suchot sa idu zblaznit a kazi im to celkovy dojem z domu.naco je dobre mat krasne hniezdo,ked sa zadlzis a znicis si vztah zbytocnymi hadkami
Odpovedať
@sunshineka ja by som veru v stavenisku 10 rokov nebyvala. pokial nespravis hned, uz nenasetris. radsej sa zadlzim, ale zijem v komforte, ved predsa si vie kazdy vyratat, kolko vie na splatku dat? mam byt na hypo, ktory som prerobila a tiez cely naraz, pokym sa v nom nebyvalo. planujem ho predat a postavit dom alebo mensi domcek (kedze som zatial sama ja + kocur :-D), pripadne odidem nadobro z SK. z predaja bytu po vyplateni hypo par tisicov zostane, a na zbytok vezmem zasa hypo. viem si predsa vyratat, kolko som schopna mesacne splatit. ci si tie peniaze odkladam do ponozky ci platim hypo je jedno, hlavne ze je vsetko dokoncene. ale kazdy sme iny, kazdemu vyhovuje nieco ine, kazdy mame svoje priority. :-) hypo ci leasing je standardny postup nie len na SK, ale aj v zapadnych krajinach. ja sa nicoho nebojim a dokonca kludne spavam.
Odpovedať
Profilova fotka
Postavite.....moji rodicia staali dom pred 7rokmi..za (70.000eur uz prepocitane na eura)..240m2 uzitkovej plochy - 1.poschodový.... pizemie - 2x kupelka, 2x kuchyna spojena s obyackou,(nakolko mame u nas aj starych rodicov ale maju zvlast vchod zo zadu) pracovna, spajza...poschodie..... 1 spalna , 3 detske izby , 1 bordel izba, 2 satniky, wc.............pri dome 10mx10m Vás vyjde hruba stavba +zaklady 7000eur....strecha - 7-8tisic......, okna 3000tisic....pripojky.. 1200cca.........kuchyna 2500,.....a zvysok sa da taktiez lacno...... a ked am to nesuri, ani nemusite z vonka nic robit...postupne...ale urcite sa zmeastite.....teda aspon tu u nas okr. Galanta, Šaľa, tu urcite ano....
Odpovedať
@tyna1212 myslis, ze sa do teba pripadne inych diskutujucich navazame? Vacsina z nas co radime ma stavbu domu za sebou....vieme ake sme mali ocakavania a predstavy a ako sme vela krat spadli na,,hubu'' kym sme stavbu dokoncili. Ak sa nechces poucit z chyb druhych, nauc sa na tych svojich. Nemysli si, ze mame dom zariadeny v nejakom ,,super luxuse'' . Neverim, ze tu niekto pisal s umyslom urazit ta, ale realita je taka, ze nech si budete robit vsetko sami, tak material ma svoju hodnotu a nikto vam ho neda zadarmo. Kazdopadne zelam vela stastia, nech vam vsetko dopadne tak ako ste si to naplanovali :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kikuska9935 asi ti nepovedali celú pravdu...tvoji rodičia 7000 za základy a hrubú stavbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusssik jasnéé to je vec vkusu, ale ako ho dobre z boku zatepliť.... min 30 cm vaty -kde ju tam dáš, či dáte zateplenie z vonku? nakoľko vikiere a strešné okná sú najslabšie články domu, čo sa týka úniku teplaaa.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@architekt_mikulec Áno, ceny katalógových projektov vychádzajú keď si ich realizujete z veľkej často sami, teda nepočítate prácu, a čas strávený zaobstarávaním. To je tých cca. 40%. Súhlasím s tým, že šetriť na projekte sa neoplatí. Ja RD neprojektujem, lebo už ma nebaví ľuďom vysvetľovať, že keď si kúpia typový projekt za 500EUR a pridajú svoje super nápady, tak im to projektant za 500EUR dokreslí, prípadne aj vybaví povolenie a ešte im aj bude tri roky poskytovať poradenstvo zadarmo. :-) A nakoniec ešte na jeho hlavu padne nespokojnosť s detailami, ktoré navrhli a zvrzali oni. :-S
Odpovedať
@topvideo @kikuska9935 zaklady s hrubou stavbou 7tisic sa daju, ale pri miesani betonu rucne, a nakupe lacnych tehal (dnes su ale aj lacne celkom schopne) a zabudlo sa v tom "rozpocte" na potery s izolaciou, omietky, stropy, izolacia strechy, kotolna, kurenie, rozvody vody, elektriny, ... hoci aj len obycajny komin 700-1500€ ??? a veeela dalsieho ale ak mate svoj pozemok, a budete si robit vsetko sami, s kamosmi "za obed", tak do 50tisic cisto dom postavite (myslim bez exterieru), ale je to trapenie...fakt, vlastna skusenost :-/
Odpovedať
Profilova fotka
@cikopp konecne niekto kto mi da za pravdu..samozrejme sme mali vlastny pozemok...vsetko robil otec s dedom-zaklady sa "kopali" rotovatorom :) a vhalani hlinu len vyhadzovali...beton sa miesal v miesacke a vylieval sa do furikou..... hrubu stavbu robil otec skoro sam a z ytongu....priecky taktiez....obklady...dlazby...vsetko.....strechu,podlahove robila firma a voda,plyn,kanalizacia...zasa stryko.....este aj ja som lopatovala-do dnesneho dna si to nazivo pamatam....
Odpovedať
3izbovy do 50 000 je realita, dolezity je projekt ktory bude minimalizovat narocnost na odborne remesla, techniku pri vystavbe ...... , nedajte sa odradit pokial mate pozemok tak si pripravte chut do prace na 1-2 roky a mozete zacat
Odpovedať
Dá - poschodový..do 60 m2 zastavanej plochy - totálna svojpomoc - čisto merkury market 7.5x7.5 strecha + základy + najlacnejší múr - bez zateplenia. Zakladová dostka 60 m2 x 65e/M2 - do 4000 E Porfix Plus 120m2 obvod - 50m2 priečky 120m2 x 8ks/m2 x 2,5 e + 50m2 x 8ks/m2 x 1 e do 3000 E Strecha - do 5000 E Deka 2 podlažie - 2000 E Schody do 1 000 e Okná 2000 e Pripojky + projekt a hrubá stavba za 20 tis je.... Kúrenie ? Konvektory z Tesca - po 15 euro.. Lacné podlahy + dvere z akcii v Merkury Markete.... Niekto stavia hrad - niekomu postačí dom v rozlohe bytu - a 90% z nás - v meste bývalo - v 3 izbových bytoch o rozlohe 60 - 70 m2 a netrpíme žiadnou vrodenou či inak získanou vadou spôsobenou malým priestorom... Čiže dá sa - len treba upustiť zo snov o rohovej vani s vírivkou , masívnom nábytku a či obývačkou v ktorej môže pristáť helikoptéra....a.....netreba mať oba ruky ľavé + čo najširšiu pracovne ochotnú rodinku .... Ak však vaše predstavy sa krútia okolo krásneho bungalovu s romantickým krbom v obývačke..v ktorej si z jedného konca na druhý potrebujete zavolať - pretože sa vďaka jej veľkosti nevidíte a nepočujete - tak nie nedá
Odpovedať
@tyna1212 Dom 130m2 zastavana plocha 110m2 užitková zo zariadením sa da postavit za 80 000€ s toho je zariadenie asi 25000 eur (zariadenie myslím aj podlahy, obklady) čiže cena holodomu 55000€. je to bez plotu a chodikov, garaze, pozemku atd.. musi to byt jednoduchý projekt a niektoré veci si treba robit samostatne.
Odpovedať
v katalogu cena na kluc x 0,6 = maximalna cena svojpomocne, kdo staval a stava s rozumom a nenaleti na marketingove dristy tak vie ze sa to da .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?