Čo si myslíte - projekt 16x9m?

nacrtol som v jednoduchom programe projekt domu vstup je z vychodu/posledny pozemok , juh hlavna/prijazdova cesta, sever pole, zapad sused, pozemok cca 30x30m. 4izbovy + 5 izba mensia pracovna hned vedla obyvacky terasa zapad/sever ... m2 orientacne v rychlo nacrtnutom projekte Skuste zhodnotit, poradit DIK
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@davidpeteraj prečo fotíš mobilom obrazovku PC/notebooku? prečo neurobíš rovno screenshot obrazovky? takto z toho obrázka nič nevidno...
Odpovedať
@iamriso ITčkar :D
Odpovedať
Mam dom 17x9 a mi to volako nevychadza ked sa na ten tvoj navrh pozeram. To musia byt strasne male izby ked ich tam mas 3 vedla seba. Spalna tak isto. Kuchyna/obyvacka a jedalen by boli v reale žalostne male. Este by to prehodnotil a premeral si to. Nebudem komentovat orientaciu ktora je presne opacna ale vela ludi nechce mat slnecne domy kvoli teplu v lete.
Odpovedať
@iamriso treba si to priblížiť, a potom je pekne vidno všetko..
Odpovedať
@davidpeteraj Obývačka, jedáleň bez okna? Budete tam mať svetlovody? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leo1988 hej hej, pekne všetko vidno, rovno v 4K rozlíšení :D
Odpovedať
@davidpeteraj Súhlasím s lukas2589. Nakresli to v presných rozmeroch, napríklad v CADe alebo Worde. Treba nakresliť presné rozmery nábytku, dverí, odstupy. Môže sa to značne líšiť od obrázku ktorý si nakreslil.
Odpovedať
Zoom sa nedal, aplikacia v telefone kvoli politike nedovolovala odscreenovat.. Lava izba 14m 4x3,5 Dalsia izba 12,25m 3,5 x 3, 5 Pracovňa 8,4 m 3,5 x 2,4 Obyvacka jedalen kuchyna 39m Spalna 10,2m plus satnik 3,22m Kupelna 7,2m Zadverie 5,1m Okna su v obyvacke aj na juh aj na zapad . Dom situovany praveze na teple strany. Slnko pekne obehne od vychodu az po zapad vsetky obytne izby . Elkova terasa zapad/sever ..
Odpovedať
Posli prosim ak sa ti da podorys domu 17x9 , pretoze je mozne aj takyto dom postavit ale to uz je max. Momentalne mam v plane 15x8,6 ale uz som aj za 16x9
Odpovedať
mame spalnu tesne nad 10m2, povodne detska..je to uboho malo aj na spalnu. mame tam poste, nove nocne stoliky, lebo sa nam povodne nevmestili a 2 komody aspon na nejake oblecenie. neda sa v nej hybat poriadne. sluzi nam vyhradne na spanok. detska ma okolo 16m2 a ta je uz adekvatne velka izba aj na hranie (2deti), aj na rozmiestnenie nabytku a na pisaci stol pre skolaka.
Odpovedať
Spalna vychadza 13-14m2 treba ratat so satnikom aj
Odpovedať
Profilova fotka
@davidpeteraj neviem, kde tam vidis okna na juh v obyvke. S tvojim prvym prispevkom to nevychadza. Hadam mas tie okna na zapad a sever. A je jedno, ze mas v spalni osobitny satnik, stale ta SPALNA ma iba 10 m2. Budes mat rekuperaciu? Takto tam rano bude vzduch jak v.... Poriadne si premysli este projekt, daj si to pekne do programu. Pre mna za mna aj na stvorcekovy papier. Hod rozmery a osadenie na pozemku so stranami a mozme radit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@davidpeteraj my mame 16x9 mozno ti v niecom pomoze, ak chces poslem ti podorys
Odpovedať
Ako tak pozeram @davidpeteraj, tak asi by bolo lepsie oslovit nejakeho odbornika, ktory ti pomoze s navrhom projektu a najlepsie rovno architekta, ktory ti aj poradi a nasledne spravi projekt.
Odpovedať
nájdi si odborníka, čo sa týmto veciam venuje, čo to robí, môžeš si to cca nakresliť, najlepšie na švorčekový papier a uvidíš, čo ti povie architekt, predsa majú skúsenosti a vedia poradiť 😉
Odpovedať
Tu je podorys 16x9 cisto izby m2... Idem.dokoncit interier
Odpovedať
@davidpeteraj moj 9 x 18...vstup z juhu, nocna cast na vychod, denna na zapad...
Odpovedať
S interierom
Odpovedať
@davidpeteraj Ahoj David. Ten šatník by som zrušil a dal tam 2 vstavané skrine. A tu špajzu by som zväčšil odstránením tej priecky a poprípade aj zúžil aby sa vstavaná skriňa zmestila aj na chodbu. 🙂
Odpovedať
Ja budem mať 10x14.
Odpovedať
@mirko1981 technicka vedla spalne a kazda navsteva cestou na gauc skontroluje co mate na sporaku, pripadne si este vedla krbu da par taktov valcika... To kreslil profik?
Odpovedať
dokoncil som aj interier
Odpovedať
@zita19 Ano je to v štádiu projektovania. Momentálne to má statik tak uvidíme či tam budú nejaké zmeny.
Odpovedať
Rozmyslal som ze zrusim v chodbe ten odkladaci priestor, spajzu dam uzzsiu ale zato dlhsiu a do chodby stavanu skrinu po celej pravej strane ... tak isto aj wc zmensit a zvacsit technicku miestnost
Odpovedať
Mirko a nechcel si v izbe vymenit skrinu s postelou ze ak niekto vojde nevidi ta hned lezat + aj vznikne vacsia hlukova bariera medzi izbami a vo wc nie je okno
Odpovedať
Profilova fotka
@davidpeteraj mne sa hlavne nepacia tie tvoje minimiestnosti: technicka, satniky. Je to somarina. Steny zaberu miesto, staci to lepsie navrhnut a urobit skrine, nie samostatne izby. Stale si stojim za svojim, ze spalna pre 2 osoby je mala. A to osadenie na pozemku, nestastne... Nevyuzite slnecne teplo ani svetlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@davidpeteraj Tá tvoja dispozícia je taká katalógová klasika preto byť na tvojom mieste kľudne pohľadám v katalógoch nájdeš tam kopec takýchto projektov z rôznymi obmenami.
Odpovedať
Profilova fotka
Take nieco sa ti nepaci? Kusok upravit velkosti izieb, okna, dvere....
Odpovedať
Profilova fotka
@kamilka22381 na tej spodnej, vychodnej strane som nedopisala metre. Ale sak mas predstavivost 😁
Odpovedať
Ja som povodne chcel osadit dom z juhu smerom od cesty teda od satnika akokeby ale projektant mi praveze poradil vzhladom k svetovym stranam z vychodu kde bude juzne a zapadne slnko pekne svietitt cely den na izby a kuchyna/spajza na severo vychod kvoli chladku ideal a terasa.elkova zapad sever aby mal clovek aj slnko ale aj tien v letnych horucavach . Na projekte porozmyslam wc vstupne nechat na minime 1,2 na 1,2 zvacsit technicku, zadverie po pravej strane celu vstavanu skrinu a spajzu nechat uzsiu ale zato dlhsiu. Povodny plan ma obyvacku 6100 tak natiahnem dom o meter z obyvacky vezmem meter na 5100 a z izby kde je 4000 vezmem 500 a vznikne mi 2,5 plus priecka tak nejakych 2,3 na tu pracovnu vedla obyvacky . Spalna ma 3,1 na 3,8 . Vedla postele.mam z kazdej strany meter plus z jednej 1,2 a z predu 1,1 plus satnik .. v utulnejsej spalni sa citim lepsie a pre mna dostatocny priestor. Kebyze mam aj skrine vstavane cisto v spalni tak ano je to male ale tam bude len max jedna komoda , postel , 2nocne stoliky ... ale porozmyslam. Povodny.plan domu 15x8,6 tak chceme dat na 16x9. Tie plus 40cm pozvacsujem asi len dolne izby teda od kuchyne az po spalnu. Povodne sirky 2,8 na 3,2
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?