Cena za projektanta - koľko vás vyšiel?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,na koľko vás vyšiel projektnat a za ako dlho mal projekt hotový?
Odpovedať
1
7
8
Dobrý deň, neviem nakoľko je táto téma aktuálna ale chcela by som Vás poprosiť o tip na cenovo výhodného projektanta z okolia Trnavy. Potrebujeme projekt na rekonštrukciu jedného podlažia RD o veľkosti 198m2(je to jedna veľká miestnosť a urobiť tam obývačku, kuchyňu, technickú, wc, kupelku, špajzu, chodbu, poprípade nejakú ešte jednu izbu ak sa bude dať . A taktiež ktorý vie naprojektovať aj vonkajšom... nakoľko chcem niečo modernejšie ale praktické. Ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
Prosím Vás mali ste niekto projektanta v okolí BB, ZV resp. stredné Slovensko, s ktorým ste boli spokojní a bolo to v tých nižších cenách? Cca do 2000€. Ďakujem
Odpovedať
2800€ rekonstrukcia 130m2, prizemny dom.
Odpovedať
Ahojte, dostal som CP od projektanta na 130m2 bungalov a prislo mi to moc,konkretne polozka: Zdravotechnika+pripojka voda+kanal - vykurovanie/TČ - elektroinstalacia+NN pripojka = 720€. Vodu a ani kanal nemame,plyn tiez nie a elektriku uz mame na pozemku zapojenu. Dalsie polozky : Statika 1000€ Energeticke posudenie:150€ Poziarna : 150€ Rekuperacia A0 250€ (je na to potreba projekt?) Oplotenie : 350€ (je potrebne na projekte podla SSD)
Odpovedať
Profilova fotka
@e_elena Ahoj, hľadám projektanta, prosím Ťa, ako si pochodila s projektom od p. architekta dôchodcu z Topoľčian?
Odpovedať
Ahojte, hľadám projektanta / architekta, západ SR, okolie Trnavy. Môžem poprosiť do správy odporúčania aj s približnou cenou za projekt?
Odpovedať
@budix statika stoji 100-150 eur, k stav. Povoleniu by mal stacit este poziarny projekt. To je vsetko.
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelanovakova kto vám robil projekt, aj mi riešime RD v Leviciach. Ďakujem
Odpovedať
Nejaky cenovo dostupny a spolahlivy projektant z okolia BB? Mame zaujem o projekt k bungalovu 120m2 na rovinatom pozemku cca 500m2. Dakujem.
Odpovedať
Ahojte ak máte niekto kantakt na projektanta z okolia Senec a Trnava. Potrebujem projekt pre stavebné povolenie na garáž s pivnicou. Garáž cca 6x7m a pod ňou pivnica 3x3m so sedlovou strechou. DAKUJEM
Odpovedať
Ahojte, mozete odporucit spolahliveho projektanta na rekonstrukciu RD 100m2 za rozumnu cenu? Okr. Zarnovica, Žiar nad Hronom, Nova Bana a okolie. Ďakujem
Odpovedať
@au585 okres Hlohovec?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jankevely ste na modrej streche ak ste si nevšimli nie modrej bude- zbytočny koment
Odpovedať
Profilova fotka
@zuhajnovic ????
Odpovedať
My sme v BB dali za projekt prístavby k RD 2400,- EUR, dostali sme aj ponuky od 3000,- EUR vyššie
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb Dva týždne? To len prekreslil nejaký katalógový ktorý ste mu priniesli? Ale to nie je projektovanie a architektúra. A v dnešnej dobe treba uvažovať aj nad vybavením stavebného povolenia aby to mal človek bez starostí.
Odpovedať
Bungalov 1500e. 150m zastavaná plocha, projekt pre stavebné povolenie, murovaný dom.
Odpovedať
@miska01nr Dobry den, dajte kontakt na projektanta, prosim, ideme prerabat, Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@originalx dobrý deň, Reagujem na váš komentár ohľadom Projektanta domu, mohla by som poprosiť kontakt? Ďakujem pekne Jana
Odpovedať
Myslím že naposledy nám nie projektant ( myslím kreslic projektu) ale architekt ( myslím " kreativec" ) vyčíslil sumu služieb na 5% z predpokladanej ceny. Bolo to pred 3-5 rokmi a vtedy predpokladaná cena stavby /m2 bola 1000€ . Architekt vynikajúci - už ho poznáme dlho, robil pre nás aj iné veci no v porovnaní s tým čo tu čítam je veľmi veľmi drahý. Teraz moja otázka: Nestaviame prvý dom ale veríme že by mal byť posledný. Vieme presne čo v ňom chceme, čo nie , dokonca máme navrhnutý pôdorys presne tak ako chceme v dome žiť. Doteraz nás každý architekt s ktorým sme mali stretnutie, tlačil nejako do svojich vízií ktoré neboli pre nás prijateľné. ( Schody, denná- nočná časť, a pod. ) Ako píšem , nie je to náš prvý dom a preto presne vieme čo chceme. Pozemok máme náročný, svahovitý, prevýšenie 6 m na dĺžke 32 m. Dospeli sme k záveru že asi potrebujeme skôr šikovného projektanta než architekta. A potrebovali by sme na takého človeka tip. Po tom čo máme pri stavaní prezite ( od ťažko preplateneho problémového prvého domu, cez druhý dom veľmi ekonomicky ponaty - ktorý nakoniec poslúžil lepšie než prvý dom a s výrazne nižšími nákladmi na stavbu aj prevádzku rekonštrukcie nejakých bytov, ktoré nás po ceste životom stretli, až po veľké firemné priestory , ktoré sme od podlahy rekonštruovali ) už trochu vieme čo má pre nás akú hodnotu , na čom neusetrime a čo nechceme zbytočne preplatiť. Zároveň nie sme profi stavbári a aj keď sa už, dúfam, nedáme celkom opiť rožkom,( a verte že sme zažili kadečo), je jasné, že na projekte sa šetriť neoplatí ( hlavne by sme radi dostali rovnovážnu kvalitu v pomere k cene a plus výkaz výmer, umiestnenie na pozemok, atď. Proste komplet projekt. Potrebovali by sme tip na šikovného vnimaveho projektanta. Značka: západné, stredné Slovensko
Odpovedať
@yogi123 v čom bol ten prvý dom problémový?
Odpovedať
Profilova fotka
@yogi123 Dať 5% za projekt ( napr. 7500 za 150 m2 ) môže byť veľa dokonca aj veľmi, veľmi veľa. Ale môže to byť primerané alebo dokonca aj dobrá cena - za dom pri, ktorom sa každý pristaví, upúta mu zrak, ale v ktorom sa aj príjemne býva a je pripravený na rôzne zmeny a je aj po rokoch napr. dobre predajný a nielen pre lukratívny pozemok. Skúste dať dáky náčrt ako si predstavujete svoj nový dom a jeho umiestnenie na pozemku.
Odpovedať
Dal som 5800 € za projekt pre stavebné povolenie (vrátane realizačného projektu výstuží a výkazu výmer hrubej stavby) 2-podlažný dom, podl. plocha cca 150 m2, žiadna kópia katalógu. Vošli sme sa s dokončenou stavbou bez nábytku do +-200 000 ako sme plánovali čo mi vychádza že necelé 3% pripadli na projekt. Mali sme v podstate na začiatku 2 verzie návrhu s vizualizáciami exteriéru, z ktorých sme si mohli vybrať. Projektant poskytoval aj nejakú súčinnosť pár hodín počas hrubej stavby ak chlapi niečo nevedeli vyčítať. Podľa skúseností známych, ale aj mojich rodičov čo si po večeroch museli počítať množstvá do stavebnín či doriešovať nedostatky v projekte až na stavbe, alebo im ich projektant čo si zohnali za 1500 € pre stav. povolenie rád nedvíhal som spokojný, lebo šetriť by sa malo na stavbe inde.
Odpovedať
@tinkerbell vo všetkom na čo si spomenieš. Od zlého projektu - ten sme už dostali lebo dom bol rozostavaný, rozoberanie celej strechy až na krov po sadrokarton, nekvalitne postavený krb, enormne vysoké náklady na kúrenie, mohla by som pokračovať...
Odpovedať
Projekt 500€ ale to je uz 7r
Odpovedať
@yogi123 no pekne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ my máme síce katalógový projekt, ale nemali sme s ním najmenší problém, ale teda na všetky stavebné práce osobne dohliadal môj manžel a zatiaľ v dome funguje všetko ako má a náklady na vykurovanie máme fakt nízke, čo sme vôbec nečakali. Keby sme to vedeli dopredu, tak by sme ho postavili trošku väčší 😀
Odpovedať
@tinkerbell my sme pouzili katalogovy na druhy dom a tiez mu nechybalo nic az na to, ze boli na projekte do kazdej izby dve zastrcky a jedno svetlo nad hlavu, tak sme doplnali a doplnali ale tak to uz ma kazdy svoju predstavu co by mu postacovalo, len fakt v tych katalogovych projektoch sa asi nikdy nenachadza vsetko ( napr. zastrcka zvonka na fasade velmi uzitocna vec, zastrcka aj na terase, osvetlenie terasy atd ... svetla do kuch. linky, kable na optiku a pod... Ono to v principe nevadi ale ked uz mam k projektu ( a chcela by som mat co najpresnejsi aj ked viem ze sa to celkom neda ) vykaz vymer, tak si nechavam podla neho robit cenove ponuky profesistov. Ked sa napr. s elektrikarom dohodnem na cene a potom za pochodu menim a pridavam lebo ma este napadne ze nemam v projekte toto alebo tamto, tak to velmi relevantne navysuje cenu. A to sa netyka len el. ale aj inych profesii. Z tohto pohladu je individualny projekt skvely ked uz mam skusenost co chcem, co naopak nevyuzijem, spisujem poziadavky dlhsie obdobie, a dopisujem co ma napadne. Potom dam rovno na stol arch.- projektantovi, a vieme o com sa bavime. Ako vravim, durhy dom sme mali katalogovy, nebolo to zle, bolo to relativne bez fatalnych problemov ale napriklad aj mne samej ako zene vadilo ze preskakujeme zvazky kablov po rohoch izieb a nestihame dokupovat rozdvojky lebo na projekte boli dve zastrcky na izbu a z toho jedna bola napriklad zakryta skrinou 😄 Pritom by stacilo este pri hrubej stavbe tam rovno nahodit aspon 4 zastrcky vedla seba + priprava na optiku( na co tiez v projekte nikto vtedy nemyslel ) V obyvacke mam rada aj intimnejsie osvetlenie, neznasam jediny luster v izbe nad hlavou. Takze sme za pochodu dorabali kable na bocne svetla atd. atd. V tomto je katalogovy projekt trosku nestastny. Usetrili sme vtedy na projekte, ale aj tak sme potom draho zaplatili profesie ktore realizovali zmeny pocas stavby.
Odpovedať
@yogi123 poznam dvoch projektantov zo stredneho slovenska,ktory by splnali vase poziadavky,z hotovym projektom mozte ist s kludnym svedomim na stavebny urad 🙂 len maju toho trochu viacej,ak to nieje problem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, prosím Vás kontakt na nejakého dobrého projektanta v Trnave? Ktorého viete odporučiť... Ďakujem
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?