Cena za projektanta - koľko vás vyšiel?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,na koľko vás vyšiel projektnat a za ako dlho mal projekt hotový?
Odpovedať
@kssg5 paci sa mi nieco na styl bud createrry
Odpovedať
Dobrý deň, hľadám architekta kreatívnejšieho zamerania. Páči sa mi práca od NEDarchitects alebo APEX. Neviete niekto odporučiť niekoho? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ceny pod 5000 sú vic či menej opakovačky. Projektanti, čo toto robia majú pár projektov a s rôznou taktikou Vám ich predložia ako zaručene individuálny projekt. A presvedčia Vás, že toto je ten správny projekt. Niektorí tam možno aj niečo zmenia. Ak si vyberáte z katalógových projektov, tak si vyberáte od X firiem a každá má Y projektov. Tam si skôr vyberiete ako od projektanta " Za 850 ". Raz som videl takýto projekt za 2000. Ešte aj zmeny z pôdorysu neopravil v rezoch, siete boli z pôvodného projektu atd. atd.
Odpovedať
@style341 mohla by som poprosiť kontakt?
Odpovedať
Profilova fotka
@janinque
Odpovedať
Profilova fotka
@janique Na FB má stránku 😊
Odpovedať
@style341 ďakujem!
Odpovedať
Načo tu niektorí píšete bludy o tom kolko musí stáť projekt ???? Kto si ako vybaví tak ma. Ja mam čiatocne poschodový dom, plocha 170m2 a cena za komplet projekt pre stavebne povolenie: - 1000 € ! Sucastou bolo: -architektonicka studia, sprava - statika - elektrtoinstalacia (sucastou aj kurenie) - zdravoetchnika - projekt poziarnej ochrany plyn nemam. A o kvalite projektu zbytocne hovorit, kazdu profesiu robil odorník, to je jedna vec. A druha, na nasom urade bez sance aby dali povolenie na nejake pochybne papiere
Odpovedať
@kosto13 to vôbec nie je pravda !
Odpovedať
@wladim fiiha hento za 1000? a aj z DPH? este tam chyba EHB a pripojky ale predpokladam, ze to bolo v projekte tiez... To, ze to robil odbornik je samozrejme, kedze bezny janko z ulice len tak nemoze projektovat, ale ten odbornik moze to spravit tak, ze spravi nutne minimum aby to preslo stavebnym uradom a viacero veci treba vyratavat alebo rozmyslat ako to spravit alebo podrobnejšie alebo rovno ako na realizaciu, ze vsetko skreslene, zratane a stavat sa bude pomaly samo... Vam gratulujem, ze sa podarilo taky projekt za taku cenu zohnat, kedze to je cena za ktoru sa predavaju katalogy, nie indivindi projekty...ale ten projektant, sa divim, ze siel tak nizko, bud ma tak superlacnych profesistov, alebo urobil nutne minimum aj z profesii a oni mu to opeciatkovali alebo jemu ostalo akurat tak na kavu alebo...no netusim.....
Odpovedať
Nás projekt menšieho rodinného domu stál 2000 eur na komplet aj s prípojkami a statickým posúdením. Projektant z BA. Ak by sme chceli aj 3D vizualizáciu, tak by to stálo ďalších 500 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je dom ako dom....projekt ako projekt.niekto ma 100 m2 jednoduchy bungalov, niekto 450 m2 komplikovany poschodovy. Podla toho sa samozrejme odvija cena.ale ak zoberiem priemer dom bungalov cca 120 m2 taka primemerna cena za projekt sa pohybuje od 1500 - 2000. Avsak znova plati to,ze treba vediet co ocakavate od projektu....zasa je rozdiel pristupu projektanta ci chcete poradenstvo,ci len projekt....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@babi32 jasne ze o nie je cena za realizacny projekt, ale to vela ludi ani nechce a pre takych som to písal, vsetci moji znamy tiez potrebovali len minimum priechodne pre stavebny urad, resp stavebne povolenie. Detailny realizacny projekt potrebuje niekto kto kto to bud nerobil, alebo sa boji zodpovednosti a musí ist presne podla papierov (mozno niektoru z profesii). (Ja som elektrikar a tiez ked niekomu robim elektriku na dom nemusim ist podla realizacneho projektu, ked zakaznik vie co chce, ja viem ako to nadimenzovat a zapojit aby som mohol spravit reviznu). Pisal som cenu za projekt pre ludi ktorý si stavaju dom z velkej casti svojpomocne. A HLAVNE preto, že tu niektorí píšu že to nie je možné !!! JE. A uplne bezproblemov, ak nepotrtebujú realizačný projekt, ak nepotrebuju rôzne návrhy, architekturov a pod... Ja mam atyp. dom z časti dvojpodlazny. A len zopakujem: Navrhol som si dom, rozmery, podorysi, úzitkova plocha 170m, bez plynu. Cena za komplet projekt pre stavebne povolenie, jedoducho vsetko co som polozil na urade na stôl bolo do 1000 €.
Odpovedať
@babi32 a ak budes potrebovat na tvojom urade EHB, co je absolutna blbost (cele EHB), tak to zozenies za 100€ na bungalov
Odpovedať
@wladim Nemusi to byt hned PD pre rea, aj pre SP sa da spravit viac ci menej detailne, videla som par takych pri ktorych som sa divila, ze vobec presli SU a aj take, ktore nemali daleko k realizacnemu. Mozne je vsetko, zalezi na dohode, a ak s tym "tvoj" projektant suhlasil, to je jeho vec ale urcite to nie je bezna cena, lenze tu sa toho potom ludia chytia a myslia si, ze cokolvek nad sumu xy je zlodejina. Keby mali bezne robit za taku nizku sumu indi projekty, casom by nemal pomaly kto projektovat😄...Urcite k dobrej cene pomohlo aj to, ze si dal hotovy podorys a dalsie veci. Samozrejme ked nebol plyn, ani EHB to je dobrych 200e minus. Noo ak na nejakom urade pre dom nechcu EHB tak to je velmi ale fakt velmi benevolentny SU a ani to nie je uplne koser. Pri tychto profesiach (elektro, TZB) je to bezna vec, ze sa ide inac nez v projekte, horsie je, ked sa to robi aj so statikou...
Odpovedať
@atak77 no a co hovorite na projektanta? cena 850e? niektorí tu pisu, ze projekt za 1500e ze je onicom,,,co si mame dat projekt za polovicu ceny domu urobit? ja by som sa skor vysmial tym co dvaju projekt za 3baby naj idu do p... to chcete dat stavat dom malym detom? nech deturence vidia ze zasuvka na konvicu bude 1235mm od podlahy a 12589mm od rohu hizi v kosouhlom trojuholniku? dpc,,,a ti projektanti taktiez,,,jedna sa o jednoduchy rod dom,najaku gutu tam trepat cenu cez 2baby
Odpovedať
@peci100 my sme boli spokojni, nebol ziaden problem a robilo sa aj dost uprav este... takze nemal to s nami lahke :D
Odpovedať
Profilova fotka
@peci100 Môžem poprosiť kontakt na projektanta čo robí individuálne projekty na komplet pre stavebné povolenie za 850 eur, ja ich totiž to robím za 1850 tak by som to dal urobiť jemu a na každom zarobil 1000 eur bez roboty taký zisk nemám ani teraz keď vyplatím profesistov.
Odpovedať
Profilova fotka
@tankeri da sa vybavit stavebne povolenie bez projektu chcem zhodit staru strechu a postavit novu
Odpovedať
Profilova fotka
n ato nepotrebuejete projekt, musíte dodržať tvar
Odpovedať
moj projekt, teda individualny projekt,kde som projektantke polozil na stol vsetky nakresy, vsetko som jej nadimenzoval pre statika, co napokon aj odobril, projektantka len vykreslila,urobila projekt pre SP za 500. Ostatne profesie ako plyn,elektriku som si doplacal. Vsetko bolo po 100e.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 mam ihlanovu teraz chcem sedlovu som sa pital jedneho projektanta u nas vravel ze ma bude stat projekt 1200 eur neviem mozu ma nejako postihnut ked budem mat len stavebne povolenie bez projektu
Odpovedať
@miroslav_karchnak keď chceš meniť tvar strechy tak potrebuješ stavebné povolenie.....bez projektu nie je možné vydať stavebné povolenie
Odpovedať
@39pavol my sme dávali projekt robiť v januári a platili sme 1700 €
Odpovedať
@slinky_binge od Apexu čo najďalej!!!
Odpovedať
@melchiot74 mozem vediet preco od Apexu co najdalej? planujeme prave kupu projektu od nich. dakujem
Odpovedať
@katarinac292 zlá komunikácia, neochota, podvody na projektantoch, kopírovanie pečiatok a pod.
Odpovedať
@siminka44 prosím môžete mi dať kontakt?
Odpovedať
@jankazb aj Ahoj vies prosim posunut kontakt na architekta z Topolcian.dakujem .Brano Senec
Odpovedať
Profilova fotka
@cico29 mali sme majstrov z Topoľčian, nie architekta.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?