Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
@korsinka krásné místo
Odpovedať

Odpovedať
@korsinka Kúrenie tepelné čerpadlo s teplovodným krbom asi nebude dobrá kombinácia. Tiež som uvažoval o tejto kombinácií a tak som sa pýtal tých čo mi pôjdu robiť tepelné čerpadlo na ich názor. No a jednoznačne ma odhovárali od tejto kombinácie, nakoľko tepelné čerpadlo púšťa do podlahovky 30-35°C teplú vodu a z teplovodného krbu ide teplota vody cca 60°C čo je na podlahovku moc. Z teplovodného krbu je vhodnejšie skôr napájať klasické radiátory, ktoré idú na vyššiu teplotu. Tak mi to teda hovorili. Možno nejaké riešenie cez akumulačnú nádrž a zmiešavací ventil je, neviem. Treba sa poradiť aj s krbármi aj s kúrenármi. Ja som sa teda rozhodol pre TČ a krb s akumulačnou obstavbou. Pri nízkoenergetickom alebo až pasívnom dome krb sám o sebe musí vyhriať celý dom. Ešte chcem riešiť zónovú reguláciu. Potom už TČ pôjde len na minimálny výkon :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem pekne za odpovede,este ma zaujima ake okna ste davali.A kolko vas vysli komplet na cely dom.Mame uz jednu ponuku,ale zda sa nam to vela.Dakjujem
Odpovedať
Profilova fotka
@korsinka v Česku : Hs portal a okno jídelna v hliníku , vchodové dveře hladké plastové nejvyšší řada, zbytek domu plastové trojskla a skryté kování. Cena 254.000kč ~ 10.000,-€
Odpovedať
Zdravím vás. Menili ste niekto okno pri jedalenskom stole, ci ste nechali francuzke ?
Odpovedať
ludkovia trochu ozivim temu je tu niekto z Martina, ktory by bol ochotny nam ukazat eko120? dakujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim vas kuri niekto tepelnym cerpadlom?Ak áno kde mate umiestnenu vonkajsiu jednotku?
Odpovedať
Mne idú dávať vonkajšiu jednotku na severnú stranu domu. Nemalo by na ňu celý deň svietiť slnko. Je tam aj vonkajšie čidlo na meranie vonkajšej teploty a slnko by mohlo meranie ovplyvňovať.
Odpovedať
@winkly čidlo sa dá zatieniť , vzduch s južnej strany je vždy najteplejší, čím teplejší vzduch sa nasáva tým je vyššie COP a lacnejšie vykurovanie
Odpovedať
@duzu áno, niečo na tom bude. Len na južnej strane mám okná izieb a vonkajšiu jednotku pod oknom nechcem. Ale skúsim si to ešte prekonzultovať s firmou čo mi TČ pôjde montovať a možno zmením umiestnenie.
Odpovedať
@winkly Dobrý deň, od akej firmy beriete TČ ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@filip33 Jedna firma zo Žiliny čo sa tým zaoberá
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte pre inspiraciu posielam foto nasej kuchyne konecne som ju celu dokoncil.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
a este pridam obyvacku a kupelnu pre inspiraciu 🙂 nech sa paci 🙂
Odpovedať
Zdravím vás. Viete mi poslať foto terasoveho okna ako ho máte riešené ? Ci máte HS portál alebo obyčajne posuvné. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@rumy to je tilia z decodomu?
Odpovedať
Dávali ste niekto do základov armaturu ?
Odpovedať
velmi pekne fakt klobuk dole
Odpovedať
@winkly TC a teplvodník mám ja, nie je s tým žiadny problém, a neviem si to vanachváliť, dokonca ohrieva aj TUV ak treba, samozrejme že prevádzka je automatická.
Odpovedať
@majop94 ja ho akurát staviam, už riešim vnútorné rozvody.
Odpovedať
Profilova fotka
@brenimus nechapem co myslis tilia?
Odpovedať
Profilova fotka
ludkovia je tu niekto kto v tomto domceku pripadne podobnom co ma 120m2 ma podlahove kurenie s elektrickym kotlom co hreje vodu do podlahy? totiz to do domu sme sa nastahovali 1.12.19 cize da sa povedat ze vtedy sme zacali vo vlekom aj kurit.. a vyuctovanie nam spravili do 30.3.2020 platime mesacne 100€ za elektriku prislo nam vyuctovanie ze nedoplatok 1380€ ved to je katastrofa.. 😞 oki nemame este zatepleny dom cize sme viac kurili.. ale za par mesiacov az tolko ? ved to je moc..
Odpovedať
@rumy zkontrolujte si, zda máte nastaven správný tarif. My bydlíme od 3.1.20 a vyúčtování nám za 3 měsíce přišlo 3600kč (cca135€). Topíme stejným způsobem 😉
Odpovedať
@rumy zatepli a uvidíš, je to daň za také kúrenie a stavba sa musí vysušiť
Odpovedať
Profilova fotka
jj ved buddem musiet zateplit co sa tyka vlhkosti.. praveze tu nemame vlhkost.. cca 38% co som meral v izbach.. ked otvorim okno a vyvetram tak je 42%
Odpovedať
Ahojky všichni,jsem ráda,že jsem narazila na tuto diskusi 🙂 Právě stavíme upravený dům O120, tak hledám inspiraci a na české modré střeše toho moc není,proto jsem zabrousila sem, kde je tento dům koukám o mnoho oblíbenější 🙂 Mohu poprosit, máte někdo foto tohoto domu již s dokončenou fasádou/obklady? Byla bych moc vděčná za případná fota. Chceme bílou fasádu a tmavě šedý kamenný obklad,ale neustále přemýšlíme,kam obklad umístit. Nebo uměl by někdo poradit?
Odpovedať
@rumy fúha, riadna šupa.
Odpovedať
@michaelab2015 keby sim vas poproaila o projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
@liviales0611 my mame pôvodný projekt... nerozumiem asi
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?