Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 srandicky? :-) cakam nez mi manzel odpise ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
15 000eur
Odpovedať
Profilova fotka
@dany30 sedi to s mojimi pribliznymi vypoctami a rozpoctami co mam na hrubu stavbu... +/- autobus to clovek prepiskne alebo podari sa usporit ale ta magicka 15tka sedi :)
Odpovedať
@dany30 tak vies tu cenu? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@fandam viď koment 29.7.
Odpovedať
@dany30 vidim, vcera som nevidel, dakujem ;)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@zuzanka638 Zuzka a kde stavate ak smiem vediet ?
Odpovedať
@robo14 okolie NR, konkretne obec Čab
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka638 Môžem sa spýtať aká firma Vám stavia ? Ďakujem pekne :)
Odpovedať
Profilova fotka
vie mi niekto dat recenziu na francuzske obyvackove okno? je dost velke a mam pred nim respekt ci sa nezacne po case deformovat a praskat alebo robit inu neplechu. Urcite ste tu niektory ktory ho uz mate nejaky ten cas osadene... poprípade dat odporucania pri com si mam dat pozor ked ho budem osadzat alebo do buducna starat sa o neho...myslim ze na neho pojde dost vysoka financna palka a preto o to viacej sa o neho zaujimam. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 my sme si objednali od Slovaktualu Hs system (zdvizno posuvne, v plaste, 8-komorový profilový systém PASIV-HL Ideal 8000 HL) 4m široké rozdelene na pol. Stalo nas 2500eur (a to ked sme si citali na zaciatku recenzie kolko stoji take okno, tak sme si mysleli, ze my viac nez 1500eur nedame :-) ). Bude ukotvene na kotvy (zvažovali sme este na purenit, ale tam neni istota ci po čase nenasiakne vlhkosť). Ale recenziu dam za rok :-) parotesniace pasky mame vsade, ale to uz je štandard. Planujes Hs system?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
rozmyslame cisto nad posuvnym systémom zlozenym s troch casti kde stredna bude pohybova (posuvna) a krajne pevne...a chceme vyuzit plno sirku 4.8m ako je v projekte... zatial su taketo plany...uvidíme...a ratame ze nas to vijde este o nieco viacej ako vas. Do toho jedineho okna sme ochotny zainvestovat...tie ostatne dame len nejaku standardnu klasiku, samozrejme nie nejaku "polščinu"...
Odpovedať
Rozhodol som sa pre stavbu o120 bungalov ,nakoľko mám stavebnú firmu ako projekt je super nemá žiadne zbytočné kúty je jednoduchý na stavbu a cenovo veľmi prístupný ,rozlohovo super,taký stred ,obsahuje všetko čo má mať
Odpovedať
Profilova fotka
@dzepeto1 vitaj v rodine EKO120 :)) kde budete stavat domcek ? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
co planujete davat na terasu, dlazbu/drevo/drevoplast?? idu nam zatievat a musim urcit vysku a som uplne mimo :-( vraj pri kazdom sa nechava ina rezerva :-S poradite??? pls, dik
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 bývame už rok a mame drevo a sme maximalne spokojní, nesmýka sa, je to prijemne aj ked stupis naboso a je to na juh orientovaná terasa...natreli sme ju na jar...mam aj foto v albume...
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 Drevo a drevo plast by som urcite nedaval hoci prave to drevo je teply a velmi pekny material do interieru aj exterieru. Ale prave v tom exteriery vyzaduje neskutocnu udrzbu. Mozno ten prvy rok...dva je to v pohode ale potom...no chce to cca kazdy tri - styri roku osetrit ci výbrusom alebo náterom a proste z roku na rok je to stale horsie a horsie...jedine ze preferujes retro dizajn so stocenymi doskami :)) U mna urcite kamen...dlazba...zamkova dlazba...vylievany piesok.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 ano drevo sa mi paci ale je pravda, ze ta udrzba nas vobec nelaka, drevoplast mi odporucil bratranec, ma ho uz par rokov a zatial sa nestazuje... u udlazby je tusim vacsi vyber, a da sa najs aj napodobenina dreva... dakujem za nazor :)
Odpovedať
V Diviakoch nad Nitricou
Odpovedať
Profilova fotka
@dzepeto1 :)) dobre zneje ten nazov dzedziny :))
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, máte niekto EKO 120 so vstupom z juhu? Resp. Juhovýchodu? Chceli sme stavať tento dom na opačnej strane pozemku, ale vyzerá to tak, že to nebude možné, skrz plánovanú výstavbu ulice práve z južnej strany. Pozemok má ulicu z juhu, západu aj zo severu, tak som dúfal, že spravíme vstup zo severu a všetko by bolo tip top. Teraz som mierne sklamaný a neviem sa rozhodnúť či bude EKO 120 vhodný. Detské izby aj obývačka by boli na sever, aby som bol presný, jemne (asi 15stupňov) na severozápad. Obávam sa či tam nebudú mať tmu a zároveň sa obávam vysokých vykurovacích nákladov. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 ahoj my mame Eko 120 po nasom a to okno na terase nikdy viac! Mame obycajne plastove, osadene cca 2roky, klasicke zasuvacky. Dva fixi a jedno posuvne a poviem ti nikdy viac. Radsej by som pridala raz tolko a mala HS portal. To okno je tazke, stale ho treba stelovat, cely ram vrzga no o nervy. Uz som zvazovala ho vybrat, niekde v polovici vymurovat po preklad a na jednu stranu dat fix a na druhu klasicke balkonove, ale bez prahu. Skoda, ze som nepracovala s plastovymi oknami skor.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, tak sa pripájam aj ja do rodiny eko 120 pozitívnych :-) rozhodli sme sa pre tento domček, ale chceme si ho dat postavit v montovanej verzii. je tu takí niekto kto ho má montovaný ?? dakujeem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lussinda2 No ja budem davat HS system s rozdelenim ako som spominal na tri casti. Kazdopadne si urcite pred samotnym finalnym vyberom necham poradit od odbornika...do plastovych profilov na tak velky rozmer sklenenej steny by som urcite nesiel...
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 čiže budeš dávať hliníkový Hs?
Odpovedať
Profilova fotka
@dany30 Určite áno Dany, jednoznačne HS portál, viem že to bude stáť raz toľko, ale tak budeme to mat na cely život, už sa len rozhodujeme ci sklenená stena bude z troch časti alebo len dvoch...zvyšne okna budú plastové - otváračky / vetráčky...
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 tiež sme rozmýšlali nad hliníkovým Hs, ale nakoniec sme dali plast kvoli recenziam o rosení, a ževraj je to studené atd. Tak sa teším,budeme porovnávať ;-) Do hliníku sme dali len vchod.dvere. Bud.týždeň nám prídu montovať.
Odpovedať
Zdravím, ľudia čo ste použili na zateplenie stropu ? Bodla by aj nejaká fotodokumentácia z montáže :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo prave ho robíme, dávame 3vrstvy vaty. A ty kde máš nejaké fotoalbum? ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?