Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslaf dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@cammy robí mi to známy s firmou tak sa snažíme čo najlepšie ceny zháňať 😉 Niekto ti naceni napr kúrenie podlahové na 9500€ a niekto na 3500€ Okna môžeš mat za 15000€ alebo za 10000€ Musíš aj ty na firmu tlačiť alebo si zohnať na niektoré veci inú 😉 10500€ má zatiaľ vyšla doska+Žumpa+prípojka el. Cca 25metrov s robotou 8500€ má vyjde múry priečky komín po veniec Cca 40000€ má vyjdú okna,omietky,elektrina,voda-kúrenie,poterpolystyrenpodlahovy,podbitie,zateplenie,sádrokartón, Potom už ostatne dúfam že dám do 35000€ 😂😂😂 Pridávam aj nejaké foto
Odpovedať
Ahojte, chcem sa spytat ake mate mesacne naklady na kurenie? Pripradne ak mate vsetko na elektriku kolko vam to mesacne vychadza. Ja mam tepelne cerpadlo a vychadza mi to zatial na 60e mesacne, komplet elektrika.
Odpovedať
Ahoj, sice ještě nejsme tak daleko, jako někteří z Vás, ale jen co budeme mít vyřízené stavební povolení, začínáme si stavět náš sen 8-)
Odpovedať
@jajin17 krása! I my chtěli s garáží, ale máme svažitý terén a nebylo nám to doporučeno, měli bychom už pak velký sklon 8-( takže řešíme i garáž, ale nejspíš samostatně na druhé rovnější straně. Nepřidal by jsi prosím návhry vnitřku? Vidím, že chybí nějaké to okno :-)
Odpovedať
@daniel1988 už se ti to taky rýsuje ;-) závidím, nás ten maraton teprve čeká... no a jasně, třeba si ceny pořádně očíhat u více dodavatelů. Jsem zvědavá na ten náš rozpočet :-p
Odpovedať
Rozpocet primerany a rozvazny, takze chvalim aj za samotny projekt. Je to vyvazeny a pekne rozmiestneny projekt. Dufam das potom fotky aj hotovej stavby :D
Odpovedať
@cammy Ano, chybí okno ve spíži, přišlo nám to zbytečné, protože věci, které budou potřebovat chlad, můžeme uskladnit do garáže. Chybí také jedno malé okno na samostatné WC, jelikož jsme nechtěli, aby návštěvy a ani my, nemuseli chodit na WC až ke vchodovým dveřím, což mi přišlo nepraktické, když jsem to viděl u kamaráda, který to tak má. Proto jsme WC posunuli dopředu, upravili si koupelnu a předsíň, čímž můžeme předsíň uzavřít a nebude nám také v zimě při otevření vchodových dveří táhnout až do obýváku. Samozřejmě, že to nemusí vyhovovat všem, ale my jsme spokojeni a je to podle našich představ :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo tepelne čerpadlo chcem dať už aj ja koľko tá to vyšlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@jajin17 ahoj pekný projekt Ja budem riešiť garáž samostatne z cesty Ale to je ešte dlha pesnička 😂😂
Odpovedať
@daniel1988 Ahoj, děkujeme. Taky nám to zabralo spoustu času, několik měsíců, kdy jsme se snažili doladit každý detail. Taky jsme přemýšleli nad samostatnou garáží, ale nakonec jsme šli touto cestou, i když při zjišťování cenových nabídek jsme se trošku zděsili, na kolik to vyjde a že díky garáži jsme někde o 500 tisíc Kč navíc a skoro jsme si to rozmysleli. Nakonec budeme stavět svépomoci, protože za základovou desku a hrubou stavbu nám to firmy nacenily na 800 - 900 tisíc, což je k smíchu, když materiál máme spočítaný na cca 400 tisíc a pomocným zedníkům více než 200 tisíc za práci zaplatit nemusíme. Už se nemůžeme dočkat, až si na přípojku elektřiny nalepíme stavba povolena a bagr kopne do země.
Odpovedať
@daniel1988 Ahoj tepelko stalo cca 5500e, bez dotacie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dujo ďakujem za odpoved. Na to sa sa vziať dotácia?Nevedel som 👌😂
Odpovedať
@jajin17 děkuji, máte to moc pěkné :-) my budeme mít garáž taky samostatně, ale to taky vše až časem. To wc je teda nepraktické? Já právě chci, aby návštěvy měly "soukromí" 8-) ale my bychom rádi další wc v obou koupelnách, takže si člověk teoreticky může vybrat :-) a zádveří zavřeme taktéž ;-)
Odpovedať
@cammy Dekujeme,stravili jsme nad tim opravdu spousty hodin,nebo spise dnu az tydnu a architektovi do dali na zlatem podnose,jen prekreslil. Zvazovali jsme,jestli udelat garaz najednou nebo zvlast,ale vzhledem k tomu,ze budeme stavet svepomoci,tak nejvice penez za praci dame u strechy,hrubou stavbu udelame sami a tchan udela fasady i zatepleni. Navic jsem si jisty tim,ze bych uz garaz nedodelal a takhle to bude vse pri jednom. Vyhodou je,ze mame o 1 zed mene,kdyz to mame napojene. Nemohu hovorit za ostatni,kazdemu vyhovuje neco jineho,ale tim,ze s tim mame primo zkusenost,tak jsme se rozhodli,ze to WC az u dveri nechceme a to z duvodu,ktere jsem jiz uvedl v predchozim prispevku. Stavim si dum pro sebe,aby to vyhovovalo mi,navic kolikrat jde u Vas navsteva na WC a konkretne na velkou stranu? Pri male strane nevidim duvod,ze by jim to melo nejak ovlivnovat soukromi. Davat 3 wc mi prijde zbytecne,ale to je uz pouze na kazdem z nas.
Odpovedať
@radoslaf mi budeme mít rozměr okna 4x2,3 m ( 2m fix + 2m posuvné)
Odpovedať
@michal029 nam 3m plne postacuje,aj kvoli svetelnosti...je to v pohode
Odpovedať
Profilova fotka
@michal029 Ahoj ako ste ďaleko so stavbou? Už fórum moc nesledujeme, to tak dopadne vždy...keď človek má hotovo. Pomaly sa nám blíži prvé výročie bývania a zatiaľ sme moc spokojní s Eko120. 😉
Odpovedať
Dobrý večer, idem k Vám pre radu. Ma niekto z vás tepelne čerpadlo vzduch/voda? Aku značku ste zvolili? Za pripadnu odpověď dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
pripajam sa k dany30 , totalne som prestal sledovat modru strechu odkedy mam ako tak dostavane...a potvrdzujem EKO120 je super domcek. K tomu oknu... nelutujem ze som ponechal povodny rozmer 5x2,45, je to klenot domu hoci som si za to pekne priplatil...mozno v mensom rozmere nechyba svetlo v izbe ale s povodnym rozmerom je to ine kaffe ;-)) Na tomto setrit netreba ;-)
Odpovedať
@robo14 To veľké okno je dobré možno v zime, keď svieti slnko. No ako je v lete? Neprechádza tam veľa tepla? A ďalšia otázka, keď svieti slnko cez to veľké okno, či nevidno capky na podlahe. Ja plánujem to okno trochu zmenšiť a jedno pridať na stene medzi obývačkou a kuchyňou. Ale preto sa pýtam, lebo nie som ešte rozhodnutý. Vďaka za odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
Ohladom toho okna...mam urobenu pripravu na zaluzie a do buducna urcite ich tam dam. To okno v lete nemam uplne vyskusane, keďže tam byvam od augusta, ale co sa pamatam, ked som dorabal veci v interieri domu tak nebol ziaden problem...to okno mam orientovane na zapad, takze uplne super pocas celého roku...nelutujem absolutne ze tam je a ze je take velkeee :))) A franc.okno medzi obyvakom a kuchynou mam tiez, odporucam takisto, super vec...cez neho chodim na rannu terasku...je to vychodna strana, ranne slniecko tam cloveku urobi s kavickou v ruke taku naladicku :)
Odpovedať
Kto stavia, alebo uz ma postaveny v okoli Piestan, Trnavy ? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte stavitelia eko120. Chcem sa spýtať, či sa nájde niekto, kto nedal do toho šatníka okno. Dik.
Odpovedať
Profilova fotka
@leni182 ahoj my sme nedali okno do satnika😊
Odpovedať
Profilova fotka
@99jane99 ahoj my stavame v Novom Mesto nad Vahom
Odpovedať
aktuální stav Eko 120
Odpovedať
Ahojte všetci :) kolko vas vyšla vaznikova strecha -krov aj krytina dokopy? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bibli92 ahoj, ak môžem poradiť. Určite nie vazníková strecha. odkladací priestor potom pasé. Len ak chceš klasický krov, musíš myslieť na to už pri základoch. Ja som dal nosnú priečku aj stredová a tehlu 25ku. Sklon strechy zvýšený na 22 stupnov,. Odkladací priestor nad celým domom. Neľutujem ani sekundu a ani euro navyše.
Odpovedať
Dobry den, niekto v okrese SC +/-a bol by ochotný ukazat EKO 120?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?