Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Prosim vas moze ist podla vas parozabrana pod konstrukciu sadrokartonu? To znamena, ze by sla v reze ochranna folia vata rozvody elektriky a rekuperacie konstrukcia sadrokartonu parozabrana sadrokarton
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim vas, mate niekto vchodove dvere ktore sa otvaraju do vonkajsej strany? Rsp aky mate na to nazor? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 uuuf Miška , otvaranie vchodových dvery vonku ??? Tak to som videl len u nas v bytovke, moj sused ma otváranie vchodových vonku, som sa na tom hrozne kosil...spomínal, že došla firma , nejaký mladý a zle mu to proste osadili...:)) Moj nazor...no u mna urcite nieee ;-) Ale musim povedat, ze pri zamerani okien a vchodových dvery sa ma to tipek opytal, a to som sa len zahačil a s takým kyslim vyrazom sa ho spytal...vchodovee? s otvaranim vonku?? Tak bolo na nom vidiet, ze si uvedomil aku " blbosť " tresol...ale potom na obranu tak koktavo poznamenal, ze" noo noo , uz som to takto videl" :))
Odpovedať
@robo14 nie je to až taka blbosť,montuje sa aj s otvaranim von...nie tak často,ale par krat som sa s tym stretol...každy projekt je iny,nie všade sa da dať klasicke otvaranie do vnutra...ale ja osobne by som do vonka otvaranie nechcel :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo Moj osobny nazor na to je, ze kazdym srobom alebo montazou niecoho tu foliu poskodis. Takze NIE
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 bezpečné vchodové dvere na verejných budovách sa musia otvárať von, u RD sa to nevyžaduje, ale doporučuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 u mojej svokry maju na cinzaku na vchodovych dverach elektronicky zamok a ked niekto chce ist von, musi stisnut tlacitko :). Chcel by som vidiet pana co kontroluje poziarnu bezpecnost ked to uvidi...
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo zdielam nazor z momo_asw , hoci presne to iste teraz riesim tiez a kamos mi povedal, co uz kupil hotovi dom a nemohol nic s tym urobit...on ma totižto presne rovnakú skladbu stropu a netuší, čo to urobí s tym do buducna, kedze urcite nejaky ten zasah do parorzabranovej folie bol... Ja mam väzníkovú strechu kde chcem o väzníky ukotvit laty potrebnej dlzky a na ne zo spodnej strany ukotvit OSB dosky alebo priamo parozabranovu foliu ktora vraj by mala udrzat izolaciu (pravdepodobne budem davat fukanu izolaciu STEICO ZELL), ale skor sa priklanam k tym OSB doskam kde zo spodnej strany natiahnem parozabranu, cez nu chtiac nechtiac budem musiet urobit zasah kedze chcem este o nieco znizit strop pomocov CD profilov na ktore namontujem sadrokarton... medzi tym bude vzduchova medzera ktoru mi viaceri kvituju lebo samotny vzduch je vlastne dalsia izolacia v ktorej pohodlne budem tahat elektriku...kazdopadne budem si to musiet este cele premysliet ako to spravim... :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj no my mame tiez elektrinicky zamok a o to "zaujimavejsi", ze je na čip ktory musis použiť keď ideš do vnútra (ak ti niekto z bytu po zazvoneni neotvori) ale aj pri vychádzaní von z bytovky...čiže chtiac nechtiac musíme odprevádzať návšteva osobne az ku vchodovým dverám... to som sa inac nad tym takto nezamyslal co na to požiarna ochrana a podmienky... ale to uz je ina tema oproti tej, čo chcela riešiť michaelab2015 :)
Odpovedať
Ahoj, vy co už v domě bydlíte, nechali jste prostor otevřený směrem od obýváku do chodby tak jak je v projektu? Nejsou pak problémy s hlukem, pračka, WC, sprcha?
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 chodbu myslis do předsíne? Tam sme dali dvere. Chodbu k pokojum a koupelny otevřené. Pračku máme v technické mistn.
Odpovedať
@dany30 jj, myslel jsem zádveří. Díky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@r4d3k74 Ahoj, riesim to rovnako ako ma Dany30, a ani nie kvôli hluku ale kvôli skor takej psychickej a energetickej stranke... je dobre mat zadverie za vchodom uzavrety...po tej zateplovacej a izolacnej stranke budem mat vsetko v poriadku, teda verim tomu, ale proste to ma hned nutilo tam dat priecku a dvere, a nie ze niekto vojde a vidi mi rovno na TV, doslova :-)) ... viaceri mi to uz kvitovali, ze velmi spravne rozhodnutie...
Odpovedať
Zdravim , po dlhšej odmlke som zase tu. My sme tiež dali dvere medzi predsieň a obývačku. Určite to je praktické v zime že nejde studený vzduch do domu a neuteká teplý von.
Odpovedať
Profilova fotka
@medulienkasladka ahoj, a vošli ti posuváčky alebo klasiky otváračky dvere? Lebo ja plánujem tam dať vysúvacie (posúvacie)...
Odpovedať
@robo14 dali sme klasiky presklenené otváračky z chodby do obývačky...
Odpovedať
Ahojte. Ideme stavat obdobu Eko120, dali sme si ho zmensit a inac umiestnit satnik. Chcem sa opytat, bol by mi niekto ochotny poslat vykaz materialu z original Eko120? Chceli by sme to porovnat. A druha otazka, mate tiez na nom strechu typu Kontrakting? Dakujem
Odpovedať
ahojte tak nakolko sa treba pripravit pri stavbe tohto domu, murovaneho? ci cez firmu alebo zivnostnikov? poradte dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@verky5 Na stavbu hocakej stavby sa treba myslim ze urcitym a zakladnym spôsobom pripravit... ozrejmit si situaciu do ktorej pri stavbe domu pôjdeme...naucit sa zakladne terminy a vyrazi a zoznamit sa so zakladnym p[racovnym postupom. Vediet aspon co je cement, malta , beton, murovacie lepodlo, IPA, stirodur, nobasil...atd. Proste ked pride majster alebo clovek s firmy s ktorou budes riesit dom na kluc, aby si rozumel(a) zakladnym informaciam a vedel(a) o com sa vlastne rozprávate... Ked mam hovorit za seba, tento domcek sa v pohode da stavat svojpomocne ak ma ivestor, domaci, teda vlastne TY :) trochu casu na to a vies sa tomu venovat...nemusis vediet ani murovat, ani betonovat, ani rozumiet zdravotechnike ci elektrike... Ja som sa po znamosti zoznamil s jednym panom co mi robi majstra na stavbe a proste cely domcek stavam s nim... uz to nieje ako niekedy o kope strku a kopec mechov s cementom a obrovskej miesacke ktoru pocut miesit od rana do vecera na stavbe :) Mozno este ked mas v rodine nejakého stavbara alebo vodara alebo elektrikara, tak to su len dalsie usetrene peniaze. Ja by som to robil na kluc, resp. cez firmu keby ze naozaj nemam na to cas a zaroven mam na "vyhodenie" cca 20-30 tisíc eur. ktore si firma fakturuje za pracu a bocne zalezitosti. Proste na stavbu svojpomocne musis mat trochu gule ako sa hovori, a niekoho za sebou s kym sa mozes radit a pomoct si...aby si proste nebol(a) v tom sam(a). Este nieco na taku insporaciu a mozno take usmernenie... http://www.domzamilion.com/projekt_po...
Odpovedať
Profilova fotka
@savarinka vykaz domu je hrozne relativna zalezitost a sa cudujem ze ako to niekto dokaze dat na papier :)) proste to sa neda zratat, to je tolko rôznych faktúrou ktoré ovplyvní cenu... priklad: ja som dal za zaklady..cize zakladove pasy a zakladovu dosku dokopy 4800e s materiálom a pracou. Znami s ktorym som sa spoznal cez modru strechu stava podobny bungalov s takmer totoznymi rozmermy domu za zaklady 7900e, len preto lebo ma pocit, ze trebalo dat sirsie zakladove pasy a kupil drahsie zelezo a mal drahsi beton. Domcek mam uz pod strechou a on takisto... momentalne sme v ivestovani do domu s rozdielovou sumou 8300e . On staval s ytongu, ja s palenej brusenej tehly porotherm... on daval Bramac strechu a ja Tondach.... coze plus minus cenovo rovnake materialy (hoci osobne ja si myslim ze moje su kvalitnejsie a drahsie :) ). Len ja som vychytal peknu akciu a on tiez ,ale mensiu :) Ja stavam v Galante, on pri Senci, regiony dokazu neskutocny rozdiel urobit v cenách za material a sluzby (pracu). Takze neviem no... Katalogy uvadzaju cenu materialu 55 - 65 tis. eur (naozaj velmi zalezi na materialy aky davate a kde ho kupujete)
Odpovedať
@robo14 Dakujem za info, sme v stadiu riesenia pozemku pri BA, ten by mal by dokonceny zaciatok leta 2017. Snazim sa postupne informovat u znamych, samovzdelavat tymto smerom aby som rozumel aspon pojmom.. Zatial som rovnakeho nazoru ze nechcem ist cez firmu - vela sa preplati, ale zase nemam ani nikoho kto by sa v tom vyznal az tak. Radsej zoberiem par majstrov, ktorí budu vediet co a ako. Len v dnesnej dobe treba dat sakra pozor komu to zverit! Vedel by si niekoho odporucit? Stranku som pozeral idem mu napisat, dik
Odpovedať
@lussinda2 Mohl bych poprosit o nějaké aktuálnější foto? Zkušenosti? Chystám se postavit EKO120 se sedlovou střechou a jsme rád, že jsme našel tuto inspiraci. Díky
Odpovedať
Profilova fotka
@manasek1 ahoj my uz byvame, takze ak mi posles mail viem poslat nejake foto
Odpovedať
Profilova fotka
@lussinda2 aj mna by potesilo par foto ak mozem poprosit 😉. (kludne do IP), dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
krasny silvester EKO120 stavebnikom ale uz aj byvajucim :)) dufam ze buduci rok silvestrujeme aj my uz v EKO120 ;-))
Odpovedať
@sischa @sischa my ho staviame momentalne mame hrubu stavbu bez okien a cakame na lepsie pocasie
Odpovedať
Ahojte, tiež sme sa po dlho zvažování rozhodli, že postavime Eko 120. Dotaz pre tych, kt. už ho máte postavený, nechali ste technickú miestnosť v povodnom rozmere 2,7? Je to dostačujuce? Alebo ste zvacsovali a na ukor coho? V technickej miestnosti plánujeme mat zasobnik na vodu, pracku a susicku... Za Vaše názory vopred ďakujem, pokial mate i realne foto - poteší.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jalka11 my máme 2.38*1.395=3.32m2, real foto tak za 2mes. po nasťahovaní :-D
Odpovedať
Cavte, ludia davali ste okolo ramu okien styrodur? Alebo aspon z vnutornej strany ?
Odpovedať
Profilova fotka
@jalka11 Ahoj, ja tam chcem mat kotol so zásobníkom vody a pracku...a bohate to tam vojde si myslim. Ak das sušičku na pracku alebo opačne, čo sa takto štandardne umiestňuje, tak nevidím v tom problém...technická miestnosť nie je veľká, ale zase ani malinka...projektant myslim ze predpokladal minimalne s umiestnenim kotla a pracky...ja som tam chcel dat este jedno wc, ale potom sme si to s manzelkou rozmysleli :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?