Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
1
25
26
Profilova fotka
Aj my sme špajzku "schovali" do kuchynskej linky😊
Odpovedať
@adiso kuchyna 2,6m podľa projektu, obývačka ešte nie je
Odpovedať
@leni182 Krasne. Máte všetko po strop? Ja som nad tým rozmýšľal tiež ale bál som sa kvôli tej šírke 2,6m že budem ako v tuneli
Odpovedať
Profilova fotka
@s3ho ďakujem😊 áno všetko je po strop a nemenila by som. Neviem, mne to ako tunel nepripada.
Odpovedať
@s3ho ahaa ,proto se ptám, také to chceme takto zakomponovat 👍😊
Odpovedať
@rumy prosím vás foto sedačky z druhej strany aby som videl veľkosť a umiestnenie v priestore? Nejako sa mi zdá ta obývačka mala. Ďakujem
Odpovedať
My to máme takto.
Odpovedať
@aleskolman a ako máte riešenu chladničku ?
Odpovedať
@adiso lednice je volne stojící. Je hned na začátku kuchyne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, tiez uvazujeme nad tymto projektom. Velmi sa nam s priatelom paci. Je tu niekto, kto tento domcek stava na zahori v okoli Malaciek alebo aj BA a bol by ochotny nechat nas na minutku nakuknut dovnutra? 😁 Dlhsie otravovat nebudeme, slubujem. 🤞🏼 Dakujem za kazde info. Lucia😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
My sa stahujeme,tvrda svojpomoc a trvalo nam to presne dva roky. Ale dom sme rozsirili a je aj s garazou,inak by sme to zvladli skor.vsetko sme zvladli pred zdrazovanim,druhy rok len dokoncovacky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj Všem, mohu ještě poprosit o info, kdo už užívá tento dům, jak je na tom akustika u příček? 15cm pórobeton na akustiku se mi moc nezdá. Děkuji za každou odpověď.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@radoslaf a strechu máte akú? Ďakujem pekne Maťa
Odpovedať
@lalimark u nás nie je problém s akustikou, dôležité sú dvere, či maj dobrú zvukotesnosť.
Odpovedať
Môžem len potvrdiť. Dôležité sú dvere. Teraz som montoval dvere a obložkové zárubne s gumovým tesnením po obvode a keď sú zavreté tak takmer nič nepočuť z chodby alebo iných izieb. 🙂 tak úplná spokojnosť.
Odpovedať
@matkah 25 stupňov...škridla hneda Terran Danubia evo
Odpovedať
Ahojte, našiel by sa niekto, kto by mi bol ochotný zastať výkaz výmer projektu eko120? Zvažujem stavbu tohto projektu, no chcel by som si urobit aspoň orientačne nacenenie. E-mail: lunto10@hotmail.com Veľmi pekne ďakujem ochotnej duši 🙂
Odpovedať
ahojte, plánujeme stavat dom O120G teda aj s garazou a budeme stavat z Ytongu a poprosila by som o radu: - kde umiestnit tepelne cerpadlo (navrh na stanu aj je jedalensky stol), - ake tepelne čerpadlo odporucate? - aky by ste odporucali krb (planujeme kobok - otazka ci klasika alebo s akumulacnou obstavou - prieduchy Ano alebo Nie)? - aky odporucate kamerovy system (plan 4 kamerovy system hikvision - 4 kamerový) - dali by ste rekuperaciu alebo nie? - planujeme betonovy stropny system (ano alebo nie) - kedze mame studnu chceme vyuzit vodu do domu ako uvedene realizovat aby sme vzdy mali mestsku vodu pre kuchynu - kedze bude tepelne čerpadlo vzduch voda aku podlahu je najlepsie planovat? dakujem za kazdu reakciu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsed zdravim, aký máte prosím rozmer okna z predu- to menšie, prípadne foto , ďakujem pekne Maťa
Odpovedať
@majinka23 tepelné čerpadlo by som umiestnil v letnej izbe, teda miestnosť za garážou krb klasika bez prieduchov, kobok celkom fajn značka.. rekuperáciu podľa možností, za mňa nemusí byť betónový strop mi príde zbytočný, mám väzník a maximálna spokojnosť rozvody vody vie dobre urobiť vodár, tiež mám osobitné okruhy kvôli mestskej vode a studňovej jednoznačne teplovodné podlahové kúrenie, aj v garáži a v miestnosti za ňou
Odpovedať
@insed super ďakujem za reakciu a ešte otázka, poloha tepelného čerpadla (vonkajšia jednotka) je závislá od svetovej strany? A prečo ste zvolili umiestnenie tepelného čerpadla v letnej izbe, teda miestnosť za garážou a nie v technickej miestnosti v dome
Odpovedať
@majinka23 Už akurát dokončujem práve tento dom. A ako to býva, keby som ho išiel ešte raz stavať tak by som zas niektoré veci urobil ináč. A rovnako to budeš mať aj ty, keď budeš stavať. A k tomu čo sa pýtaš: Tepelné čerpadlo by som nechal v technickej miestnosti, veď na to je aj určená, a ešte sa mi tam zmestí aj práčka. Neviem čo by som potom dal do technickej miestnosti. Zrušil ju? Krb som dával aj s akumulačnou obstavbou a akumulačnými prstencami a neľutujem. Keď večer dohorí, tak ráno je ešte cítiť že je trochu teplý. Veď keď už kúrim, tak nech maximum tepla využijem a nepúšťam ho komínom. Prieduchy na krbe jednoznačne áno. Zo spodu nasáva studený vzduch a z vrchy ide pekne teplý. Značku krbu ponechám na tvojom výbere, tiež som pôvodne zvažoval Kobok ale nakoniec som zvolil iný. Kamerový systém som volil od Jablotronu, spolu s alarmom. Rekuperáciu som dával a práve tá je v tej miestnosti za garážou. V dome je cítiť že sa vetrá a hlavne v spálni nie je ráno vydýchaný vzduch. Okná otváram len výnimočne. Betónový strop by som zvažoval jedine v prípade keby som chcel pod strechu robiť podkrovné izby. Ale to by potom musel ísť aj klasický krov. Ja som dával krov väzníkový a podkrovie využíva len na uskladnenie sezónnych vecí. Ak voda zo studne nie je pitná, tak urobiť dva rozvody vody. Tepelné čerpadlo je priamo určené na prevádzku s nízkym teplotným spádom a preto je najvhodnejšie teplovodné podlahové kúrenie. Do podlahy ide voda cca 30-35st. teplá a je príjemné teplo. Hlavne kúri sa na celej ploche miestnosti. Do radiátora potrebuješ teplejšiu vodu a kúriš väčšinou pod oknom. Tiež sa prihováram za to že podlahovku potiahnúť aj do garáže a skladu za ňou, Vždy sa dajú vykurovacie okruhy regulovať a keď tam nebudeš potrebovať kúriť, tak stiahneš a keď budeš potrebovať vyhriať, jednoducho pustíš. Rozhodne to stojí za tú cenu pár metrov vykurovacích trubiek. Tak prajem veľa šťastia pri rozhodnutiach a stavaní 🙂 😉
Odpovedať
@majinka23 na polohe vonkajšej jednotky príliš nezáleží, akurát by som ju dával mimo tej strany, kde je vchod a kde sú okná. Vydáva predsa dosť hluku. V tomto prípade je to stena od garáže a vnútorná jednotka priamo v miestnosti za garážou. A je to aj najkratšie pripojenie medzi jednotkami. Z technickej miestnosti mám špajzu, originál špajzu podľa projektu som nerobil, chcel som mať priestrannejšiu kuchyňu. Krb a prieduchy si určite nedávaj!
Odpovedať
@winkly ďakujem za reakciu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Len pre info,thorma sevilla s akumulacnou sadou, v strede domu,vykuri cely dom,aj detom izby. Vydrží to horieť 4-6 hodin, neda sa porovnať čo sme mali krb v predchadzajucom dome. Ubrate trosku s kupelne 60 x 80, druhý hajzlik presunutý do technickej.
Odpovedať
Ahojte, Chcel by som vás poprosiť o fotky ako máte vyriešenú zámkovú dlažbu pred domom alebo teda celkove usporiadanie kde parkujete, kde máte trávu ako chodníky pre inšpiráciu. Ďakujem
Odpovedať
Takto to máme my
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobrý den Všem, mohu poprosit o info, jak kdo řešil překlady nad terasou? Uvažuji o 2ks ocel I240 k sobě svařené na každé straně, položené na sloup 50*50cm, abych měl výšku stejnou s věncem. Případně kdo jak řešil spojení nosníků s věncem. Děkuji za každou radu či foto.
Odpovedať
Mám to také tak. 2 x I240 k sobě svařené, natřené. Navařená na něm ještě závitové tyče. Sloup mám 40 x 40.
Odpovedať
tady nějaké foto
Odpovedať
1
25
26
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?