Projekt Bungalov EKO 104 - reálne skúsenosti

Ahojte..Býva niekto v bungalove eko 104, respektive má niekto praktické skúsenosti s jeho vystavbou, rozpočtom, projektom ? Zaujíma ma len original projekt bez zmien a úprav. Ja mám zatial len pôdorys bungalovu s kótami (rozmermi), no z toho veľa vypočítať neviem. Preto by som bol rád, keby mi niekto vedel poslať, poradiť, poskytnúť projekt s presnými rozmermi domu na výšku + strecha a podobne veci potrebne k rozpočtu. PS: ak by sa niekto našiel s týmto bungalovom v blízkosti Košíc, prosím ozvite sa. Fotky vítané. Ďakujem
Odpovedať
1
2
5
Profilova fotka
Na YouTube mas video obhliadky domu. Kratke,ale aku taku predstavu priestoru to da.
Odpovedať
Ďakujem za reakciu :) video som videl, no keďže je to len hrubá stavba z červenej tehly a steny splývajú, tak veľmi veľa tam toho nevidno :( možno niekto bude mať fotky z výstavby alebo po dokončení..
Odpovedať
@4wowa4 Skusenosti ano no zial, nie je to original :). Vid. moj fotoalbum.
Odpovedať
Nie je to original, to je pravda, no pôdorys je eko 104. Zmena je v orientacii okna. Niečo si tam ešte menil? Ako vidim stavba akurát prebieha. Buduješ svojpomocne alebo ti to robí firma? Super fotky, dobrá inšpirácia. Mám pár otázok : 1) koľko si dal za základy domu? Bez ohľadu na to či stavia firma alebo ty 2) obvodové steny dávaš 30 cm ? porfix alebo ytong ? Plus aké zateplenie ? Aká bola cena materiálu ? 3) aká firma ti dodala taky super montovany krov ? Aká bola cena dreva a krytiny ? 4) akú dávaš krytinu ? Som veľmi rád že si napísal. Budem rád, ak mi poradíš a budem môcť použiť tvoje skúsenosti pri mojej stavbe.
Odpovedať
Dominik, musím pochváliť tvoju stranku http://pasivnybungalow.blogspot.sk/ . Super foto, video a komentáre ! :-)
Odpovedať
@4wowa4 az teraz som si nahodou vsimol, ze si pisal. Dobre je ked kliknes na "odpovedz" vtedy pride notifikacia dotycnemu. Dom je aj troska dlhsi asi o pol metra. Je to svojpomoc. Niektore casti samozrejme davam robit firmam. 1. Ceny budem riesit pre jednotlive etapy v samostatnych prispevkoch - musim si na to najst cas dat to dokopy. Mozem ti to zistit, len to potrva trocha, nakolko naklady nemam este zatriedene a som dost zaneprazdneny 2. Obvodove murivo je porfix p2 480, 25cm, zateplenie 25cm grafit eps 3. Krov je vaznikovy, dodavali to MT systemy. Krov bol na kluc dodavka plus montaz. Cenu dreva urcit neviem ani spotrebu - na doklady od krovu este cakam. Ceny musim preverit, vid bod 1 4. Krytina terran danubia evo - vid fotoblog uz je tam j tato etapa Som rad, ze sa fotoblog paci. Rad poradim kludne sa pytaj. Inac stavba je trosku dalej ako je na fotkach, len nie je cas to spracovat :)
Odpovedať
@dominik_boksansky Ahoj, prepáč, neviem ešte ako to tu chodí, som tu nový, ale dík za upozornenie na tlačidlo "Odpovedz". Ja chcem dať robiť firme základy, ťahanie múrov, strechárčinu komplet, plus okná a vchodové dvere. Včera som dostal výmer výkaz na EKO 104 a aj EKO 104 plus. Trochu ma zaskočila cena EKO 104 plus, je vyššia o cca 30 000€ voči EKO 104. Neviem či sa splietli, ale ten dom nie je o tolko väčší, žeby mohli pýtať také navýšenie. Budem im ešte volať. Ale na EKO 104 mi dali 83 000 € - stavba na kľúč. Samozrejme žiadne super veci tam nie sú, obyčajný štandard. Mňa veľmi zaujal tvoj KROV, je to super riešenie..prosím potom daj vedieť, koľko ťa to stálo. Ja mám v projekte tehlu POROTHERM 30 P+D P12 a zateplenie 20cm EPS (tú tehlu si ešte nechám prejsť hlavou). Krytinu mám tiež Danubiu. Ďakujem ti za ochotu poradiť mi, je to super, ak niekto vie usmerniť, poradiť, a pomôcť tomu druhému s výstavbou. Teším sa na ďalšie fotky a komentáre.. :-) ak by ma niečo napadlo, tak píšem, díííík
Odpovedať
@dominik_boksansky Dobrý deň, plánujeme stavbu tohto bungalovu a chceli by sme sa opýtať , kde staviate ten váš,príp. či by bolo možné sa naň pozrieť. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@rdm @4wowa4 my ho realne staviame som vo faze hrubej stavby... suma 25000 eur vaznikovy krov, 300 porfix. Zaklady ma vysli drahsie uz s terasou a 5 radov dt 8000 eur ale bezne sa ludia zmestia bez terasy a 2 rady do 5500... zateplenie podla projektu je 15 cm polystiren
Odpovedať
Profilova fotka
@4wowa4 a te krov cenova ponuka od kontruss: 5100, tectum novum 4600... to su ceny s vyjednavanim inak sme zacinali na 6000 Realne sa ten dom da postavit aj za 60000 eur ja sa planujem zmestit do 70000 len musi byt clovek disciplinovany.
Odpovedať
Profilova fotka
@4wowa4 a chod radsej do eko 104 plus.. nie je tam velky cenovy rozdiel max 5000!
Odpovedať
@cowboy1986 caves, drzim palce pri budovani, nech vsetko ide tak ako ma. Podla projektu stavas eko 104 plus. Kde si kupil projektovu dokumentaciu a za kolko ? Ak dobre chapem, tak za 25000 € budes mat zaklady + porfix + krov ? A krov mas komplet so stresnou krytinou ? Ja mam v projekte 20 cm zateplenie. Preto ma zaujima odkial mas projekt. A mas aj vymer vykaz ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Projekt mam priamo od architekta ktory vytvoril tento do. Zakupeny zo stranky projektydomov. cena so zlavou 850 euro Suma 25000 je uz s tou stresnou krytinou a terasou o vymere 35m2 vies mi prosi. Preposlat rozpoctovu tabulku?
Odpovedať
@4wowa4 krov ma stal nieco okolo 4000 eur vratane zeriava komplet. Do tehly by som urcite nesiel z dovodu zlozitejsieho murovania voci napr porobetonu a neskorsie sekanie drazok pre instalacie je hotova katastrofa. O tepelnoizolacnych vlastnostiach sa tu neda velmi debatovat. Tehlu osobne povazujem za zastaraly prvok vo vystavbe. Ak ste trocha zrucny urcite neodporucam stavbu na kluc. Koniec koncov neodporucam ju ani tym menej zrucnym, ktori su ochotni si nieco nastudovat, vypocitat :-D vacsina stavebnych firiem ma len zopar vlastnych ludi a vsetko riesia cez subdodavky a zivnostnikov, ktorych si viete zabezpecovat aj sam. Ak nieco kludne piste
Odpovedať
@rdm stavba je v obci Spissky Hrhov. S obhliadkou nie je problem, budete vitani. Len je potrebne vopred dohodnut termin. Pekny vecer
Odpovedať
@dominik_boksansky Ďakujeme Vám za ochotu stretnúť sa s nami a podeliť sa o urcite cenné skúsenosti. Prosím, poslite nám nejaký kontakt na Vás,aby sme sa mohli dohodnúť na strernutí buď na mail: dkkurucova@gmail.com,alebo SMS na: 0902 965113/ Marcel Kuruc.My Vám urcite zavoláme.Dakujeme.
Odpovedať
@dominik_boksansky mame tiez 104 trosku upraveny. Zarazil ma jeden fakt, ze tehla je zastarala a nedobre sa s nou pracuje. Dnej brusena tehla ma presne tvary, cize pracuje sa s nou v pohode. Drazkovat sa da tiez presne. Co sa tyka vlastnosti, kazdy material ma svoje pre a proti, staci googlit. Mna co dost zaujalo je napriklad zvukova izolacia, akumulacna schopnost... Co sa tyka materialu nechal by som to na kazdeho, nech si zvazi pre a proti. Ja osobne by som zase nesiel urcite do ytongu a ani porobetonu.
Odpovedať
@dominik_boksansky ahoj, mohol by si mi prosim poslat kontakt na firmu, ktora ti dodala krov? Rad by som ich oslovil. Je to skvele riesenie a hlavne rychle. Tiez asi nepojdem do tehly, pretoze ak uz raz narusis celistvosdt tehly, tak uz straca svoje vlastnosti. Ale tak ako hovori ohen10, je to individualne.
Odpovedať
@dominik_boksansky ak mozeme radi by sme sa s manzelkou potom prisli pozriet na tvoje dielo, si blizko nas ;) normslne sa tesime..
Odpovedať
@cowboy1986 chces vykaz vymer na eko plus ? Len upozornujem ze rozpocet je na cca 120000€ ale na kluc so vsetkym aj s kuch.linkov. no pozor, rozpocet je robeny bratislavskou firmou, cize aj ceny su tomu prisposobene. Daj mi e-mail a preposlem ti to.
Odpovedať
@ohen10 ahoj..super fotoblog, najviac ma zaujal krb a oblozenie okolo. Velmi pekne a luxusne. Ake zmeny si urobil v dome ? Vsimol som si predlzenu strechu. Aky ucel bude mat ? Pristresok pre auto, ci ? Projekt si bral od koho - firma ? Mas upraveny eko 104 alebno eko 104 plus ? Drzim palce pri dokoncovani. Ps: pozeram ze krov mas asi tiez na kluc, kto ti ho dodal?
Odpovedať
@4wowa4 dik, fotoblog som robil len na zaciatku. posuvali sme vnutorne priecky, izby boli na nas velmi male. cize posunul sa aj vstup, zuzila chodba a tiez sa posunula stena do obyvacky. skusim prihodit podorys. pristresok je na auto, projekt je asi ako u vsetkych. je to eko104 Krov mam od kon-truss
Odpovedať
@ohen10 bolo by super, keby si tu dal pôdorys aj s kótami. Mohla by to byť dobrá inšpirácia pre tých ktorí budú stavať. Čiže ty si upravoval EKO 104. No ten prístrešok je riešený super. Už sa teším na pôdorys..
Odpovedať
@4wowa4 v albume mam uz aj podorys. prikladam teda aj sem
Odpovedať
@4wowa4 Ahoj prosim ta prave sa chystame do stavby tohto domčeka a rada by som vedela už teraz nejaký rozpočet ak by si mohol preposlat aj mne budem rada.Diky micinova.gabriela@gmail.com
Odpovedať
Ahoj,staviam tiez tento variant trocha zvacseny na 10.5x14.5.Hruba stavba ma vysla na 35k,rozpocet mam 70k tak si drzim palce ;-) ,uvidime.
Odpovedať
@ohen10 Super fotoblog...konečne vyriešena otázka kam s prístreškom pre auto...a konečne si viem predstavit či ta terasa bude stačit :) budem rada ak daš ešte nejake foto ...a kde staviate?
Odpovedať
@slabak a kde prosim ta staviate? maš nejaký rozpočet čo ta bude kolko stať? Z čoho mas hrubu stavbu? prípadne nejake foto? ja teda rozmýšlam len nad predlženou verziou 13,5 a veeelmi dufam že sa zmestime do 70tis len sa pohravam s myšlienkou postavit to z durisolu alebo veluxu...podla ceny
Odpovedať
Belusa,okres Puchov.Rozpocet nemam ale ked ho firma na kluc postavi za 80k tak snad svojpomocne sa do toho zmestim.mam akurat rozpocet na hrubu stavbu kt mam uz postavenu
Odpovedať
@gani ahoj odkiaľ si ? ja Mám rozpočez Bratislavký a Košický..Pretože projekt je z Bratislavskej firmy, no ja som Košičan..Tak som si nechal urobiť rozpočet u nás v KE a je oveľa nižší..cca o 15 000 €..a na kľúč..prepošlem ti.. :)
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?