Bungalov 149 MFpro.

Dobrý deň. Uvažujeme o takomto domčeku. Prosím Vás napíšete nám vaše postrehy a návrhy na zlepšenie? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ak Vám vyslovene nie je treba pracovňu ako naozaj pracovňu, tak si myslím, že mať to ako príležitostnú hosťovskú je zbytočné. Vzhľadom na financie, ktoré Vás vyjdu na jednu izbu. Ďalšia vec je garáž. Ja osobne nie som za garáž v dome, ale to je každého osobná vec, pretože obdivujem ľudí, ktorí sú ochotný mať pre seba izbu veľkú 10m2 a autu postaviť garáž o rozmere skoro 19m2. O tie metre by som si radšej zväčila izby a autu časom postavila prístrešok. Inak vyslovene dispozične nie je zle riešený.
Odpovedať
ja preferujem východ na terasu z kuchyne, nie z obyvačky a tiež by som asi nedávala dvere z technickej do kuchyne.....v kúpeľni by možno stačilo 1 okno
Odpovedať
@smajlilinka24 dispozične dom celkom fajn, ešte by bolo treba napísať orientáciu voči svetovým stranám. Ale aj tak je pár vecí, nad ktorými by som na vašom mieste ešte uvažovala: 1. uzatvoriť chodbu (7) a oddeliť tak dennú a nočnú časť 2. Mať len jednu kúpelňu a ešte aj spojenú s WC nie je bohvie čo 3. chýba mi jedno ,,špinavé" umývadlo - ked budete robiť na záhrade alebo v garáži, budete si musieť zašpiniť predsieň aj chodbu, aby ste si umyli ruky. Ja by som doporučila dať umývadlo do technickej a ak by ste tam našli miesto, tak aj sprchový kút. V 5-izbovom dome mať len jednu vaňu je málo. V sprchovom kúte umyjete aj špinavé topánky, aj psa, aj vedrá aj seba ak je treba a nemusíte si špiniť peknú kúpelňu. 4. vstup na wc (6) by som dala z predsiene 5. Izby sú dosť malé, ak máte malé deti, nemajú v nich priestor na hranie. Ak väčšie, tak isto je málo miesta na skrine, kedže v dome nie je žiaden šatník na sezonne veci. 6. Ak nevyhnutne nepotrebujete pracovnu, tak by som na vašom mieste radšej urobila väčšie izby. 7. V spálni je len jedna skrina, čo je zasa velmi málo. 8. Mať garáž je fajn. 9. Rohové okná sú síce pekné ale radšej by som sa im vyhla. Navyše ani nie je vhodné v detskej izbe pri vstupe. Pri neskorších príchodoch a odchodoch bude dieťa rušené a narúša to súkromie. 10. Neviem, prečo sú navrhnuté dve okná v kúpelni, asi by som dala radšej jedno a väčšie 11. Postel v spálni by som dala na opačnú stranu. Nemusí vás hned vidieť každý, kto vojde do izby :) 12. Balkonové dvere na terasu by som asi nedávala tam kde sú. Skôr by som zvolila posúvne dvere za sedačkou (ak nechcete mať sedačku tak ako je nakreslená), poprípade posunúť viac doprava. ten roh mi totiž príde ako ideálny priestor pre vonkajšie sedenie a dvere by to narušili 13. Zbytočne vela odskokov je na tom dome. Minimálne to kúpeľňové odskočenie by som zrušila. každé uskočenie predražuje stavbu, je náročnejšie po technickej stránke, na tepelné mosty, krov a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@vanessa06 zdá sa mi, že si chcela napísať čo najdlhší príspevok, ale v podstate bez toho aby si nad tým trochu premýšľala. Veď nemôžeš polovicu vecí, ktoré jej vyčítaš hovoriť tie, ktoré sú len nakreslené v katalogovom projekte. Ako napr. umiestnenie postele. Dvere do wc, by som v žiadnom prípade nemenila, to je chyba väčšiny katalogových projektov, že je wc z predsiene. Najväčšia chyba, ked sa musí chodiť tade, kde sa vyzúvajú špinavé topánky.
Odpovedať
@lenka138 1. no bola som zvedavá na to, kto sa chytí umiestnenia postele. Teraz to dôležité nie je, ale aj toto treba mať v hlave. K posteli je treba zásuvky na nočné stolíky napr. takže je veľmi dôležité mať predstavu, ako by chceli mať dom zariadený presne kvôli takýmto ,,drobnostiam". Nie je to dôležité v tomto štádiu, len ked som to brala po miestnostiach, nedalo mi to. 2. wc z predsiene má svoje opodstatnenie presne preto, že ked si vonku a musíš ísť na toaletu a neni čas sa vyzúvať (čo deti ked sa hrajú, nemajú), tak nebehajú po celom dome v špinavých topánkach. Je zbytočné mať v dome dve pekné čisté WC a ani jedno špinavé.
Odpovedať
Profilova fotka
@vanessa06 väčšinou je dvor a terasa na opačnej strane ako vchodové dvere. Pochybujem, že niekto bude obiehať celý barák len kvôli tomu aby mohol ísť v topánkach na "špinavé" wc. Aj tak každý vbehne cez obývačku.
Odpovedať
Profilova fotka
hosťovsku izbu rozdeliť. urobiť tam menšiu kúpeľňu, wc, umývadlo, sprchový kút. úplne zrušiť male wc v predsieni. technickú miestnosť ak to povolí garáž rozsirit cca o meter. dat dat špinavé wc, umývadlo a možno menšiu vanu. presne na tie topánky, odbiehanie na wc z dvora. inac sa mi ten projekt celkom pozdava.
Odpovedať
1.dvere z wc do zádveria /nech nekukajú všetci :) 2. zádverie a wc predĺžiť /posunú sa dvere do izby/ wc bude väčšie, ale vojde tam nejaká skrinka na čistiace prostriedky. 3. kde máte technickú miestnosť? kde bude kotol? 4. z garáže nedávať dvere do domu /kvôli výfukovým plynom a tepelným stratám ostatné v pohodke.. ak Vám to vyhovuje, aj tá práčovňa.. tak v pohode.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?