Bungalov 1376 od Euroline

Ahojte, chcem sa opytat, ci niekto nestaval bungalov 1376 od Euroline, alebo nieco podobne. Nam sa velmi pozdava, chceli by sme ho zrkadlovo, bez toho sklenika v jedalni a bez rohovych okien a cely dom predlzit o meter. Sme 3 clenna rodina, pozemok mame 530 m2 - cca 18 x 30m. Vstup zo zapadu. Poradite? Dakujem http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
Neviem, či je to ešte aktuálne, ale my ho staviame a v podstate dosť podobne sme ho aj upravili, ako píšete Vy
Odpovedať
Zdravim, ano u nas je to aktualne. Projekt ideme este len teraz riesit. Ake zmeny ste robili vy? A v akom stadiu stavby ste? Nas by zaujimalo ako vyzera podkrovie, aka je tam vyska. My by sme tam chceli urobit taku pracovnu, alebo hernu pre deti, resp. aby sa tam dalo obcas prespat a nechat nejaky priestor na taky mensi satnik resp. odkladaci priestor. No neviem ci bude dost miesta. Mysleli sme, ze by sme strechu dvihli o jeden rad tehal a nechali ten priestor cely otvoreny, myslim tak, ze ta miestnost by nebola len v strede, ale normalne na celu dlzku a sirku strechy. Uvidime, co povie projektant. Vedeli by ste nam poslat aj nejake fotky? Velmi by pomohli.
Odpovedať
@roboviki7 Tak v prvom rade sme dom predlzovali o dva metre. O meter sme predlzili spalnu a obyvacku a o meter sme predĺžili kúpeľňu a kuchyňu s komorou, zrušili sme rohové okná a použili sme zrkadlový projekt. Vypustili sme krb, a hore sa nám vošla druhá kúpeľňa a dve izby. Pokiaľ ide o to, koľko priestoru je hore, to ešte neviem povedať, keďže nemáme potery (máme len hrubú stavbu bez okien). V podkrový ideme izby robiť tak, že šikmina ide až úplne dozadu s tým úmyslom, že tam bude daná skriňa. Preto sa mi spätne zdá super nápad, pridať možno ešte jeden rad tvárnic (staviame z porfixu), alebo aspoň polovicu a bolo by to super, no aj takto je tam celkom dosť priestoru :) Tak ako je to nakreslené v projekte, tak vy šikmina mala končiť cca vo výške 1,4m, čiže napríklad nižšia osoba cez strešné okná ani veľmi nebude vidieť von (keďže tie sú tak vo výške 1,6m cca). Tiež tá časť v podkroví čo je nevyužitá (pri komíne je vidno výsek), tak tam chceme nechať spravený sklad a necháme tam také dvere aby sa tam dalo chodiť, síce budeme mať troška problém s tým, ako vyspádovať odpad, ale to už prispôsobíme
Odpovedať
@roboviki7 Btw, nabudúce ma označ, aby som videl, že sem dačo píšeš
Odpovedať
Este mi napadá, ze sme spravili zmenu v tom, že sme všade dali steny o hrúbke 15cm, aby sme mali menej hluku, vynechali sme komín na krb a nechali len ten na plyn (spätne neviem, či by som neuvažoval nad tepelným čerpadlom, ber to tak, že len komín schiedel absolut stál 1500,-EUR a to sú peniaze, čo sa dali dať radšej do tepelného čerpadla), tiež v dolnej kúpeľni (ktorá je o meter dlhšia ako tá v pôvodnom projekte), máme v pláne dať len väčší sprchový kút a nie vaňu. Keďže WC budeme mať v dolnej aj hornej kúpeľni, tak to WC pri vchode sme zrušili a tam sme dali práčovňu (práčku a sušičku). Spätne uvažujem, že by som túto miestnosť dal radšej bližšie ku schodisku a komoru by som viac posunul tam, kde je teraz plánované WC, tak by práčovňa bola bližšie ku kúpeľni, čo mi príde praktickejšie a krajšie, ale ak, to už je vec, čo nechávame tak. V každom prípade sme práčku nechceli nechať v kúpeľni z dôvodu, aby sme mohli v kľude spať, keď dáme prať a aby sme ju náhodou cez stenu nepočuli. A takto mi asi žiadne ďalšie zmeny nenapadajú.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?