Bungalov 1275 - zmeny

Profilova fotka
Chceme stavat tento domcek, avsak katalogovy projekt nam uplne nevyhovuje, ako asi kazdemu. Chceme robit tieto zmeny: zmeny okien, z malej technickej miestnosti satnik, 2 kupelne spojit do jednej velkej, z najmensej izby spravit technicku miestnost a vchod do spajze spravit z technickej miestnosti a zmensit ju plus vymenit ju z chladnickou a skrinou, ktore su vedla, posun kuchynskej casti cca 0,5 m do technickej a posledna zmena, nosne mury pri vchode dat do uhla 45 stupnov. Nas problem- v euroline nam pan povedal, ze na stavebnom urade to moze, ale nemusi prejst. Zmeny by vsak u nich stali + 1800 eur k projektu... Myslite ze tieto zmeny by stavebny urad akceptoval? resp viete o nejakom sikovnom projektantovi, ktory by nam tento projekt nakreslil ako kvazi individualny za slusnu cenu?
Odpovedať
Profilova fotka
za 1800 mas novy projekt aj s tvojimi upravami na mieru - cize individualny, ktory ti bude vyhovovat, takze trochu porozmyslaj, na nic sa nepytaj a nic neoznamuj, tie zmeny su uplne zanedbatelne :-)
Odpovedať
Poslal som kontakt do IP. Ak ide o akekolvek zmeny, ktore su v sulade so zakonom a splnaju technicke normy, uzemny plan... tak nevidim problem preco by to stavebny urad nemal akceptovat. Zmeny ktore si uviedla, by mali byt akceptovane.
Odpovedať
@katka8855 to wc so sprchovym kutom chces spojit s velkou kupelkou? Cize jedna kupelka a v nej jedno wc? Alebo v predsieni ponechat to wc (s umyvadlom) a tu cast sprchy spojit s velkou kupelkou?
Odpovedať
@katka8855 Dobrý den. Zásadní problém se změnami v projektu, ke kterému má dušení vlastnictví původní autor je právě v té autorské ochraně. Čili v tomto projektu může udělat změny pouze autor a ten za ně požaduje ( podle mě nesmyslně ) částku 1.800 Euro. Druhá věc je změna něčeho bez projektu, který bude schválen pro stavební povolení. Zde bych se připojil k k ostatním, neboť si myslím, že změny nejsou zásadní a naprosto určitě nepovedou k změnám ve statice, a tudíž není potřeba je předem avizovat. Při kolaudaci se případné změny zakreslí do původního plánu a hotovo. Jenom musím upozornit na různý přístup různých úředníků, ale když budete silná, tak to zakreslí a to bez jakýchkoliv sankcí. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
Ja ma s manzelkou tiez projekt od euroline vid fotoblog a robil som tam aj zmeny v statike presuval schodiste dorabal pristavbu, balkon, upravoval sklon a skladbu strechy presuval komin uplne som menil zariadenie proste ostali len obvodove steny a aj to asi pomenim este nieco pocas vystavby. a cena projekt 999€ + zmeny u architekta 300€ to je vse plus citujem vijadrenie eurolinu : Suhlasim so zmenou projektovej dokumentacie rodinneho domu klasik 108... Dovolujem si vas upozornit , ze tieto zmeny musi urobit odbornik - autorizovany architekt, autorizovany stavebny inzinier alebo kvalifikovana osoba podla zakona č. 138/1992 Zb. v zneni zakona č.236/2000Zb. proste by som ohlasil zmeny eurolinu ak uz mate kupeny projekt a dal to niekomu prekreslit a tie zmeny s origo projektom dat na stavebne musi to prejst aj keby nechcelo ak to raz povolia. snad vam to pomoze drzim palce PS ja som robil 8 zasadnych zmien a ten pan co mi to upravoval ma zmluvu s euroline mozno aj preto to preslo tak hladko.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@juraj351 Dobrý den. Tak to je jiná. To je přesně ten postup, který by měl být dodržen. Nicméně u těch změn, které chce tazatelky provést bych to udělal až záznamem skutečného stavu do projektu u kolaudace. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva aj to je riesenie kolega z prace to robil presne tak isto kupil projekt pocas vystavby nieco pomenil a potom pri kolaudacii to dal odsuhlasit a bolo to v pohode vsetko mu povolili tiez v tom nevidim problem. Ale ako bolo pisane hore zalezi od uradnika poznam takych co chodia s metrom ale aj takych ktorym staci chlebik a pol deci a mate peciatku je to len o pristupe :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva presne tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 jedna velka kupelka a iba v nej WC.
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj351 aj nam na to suhlas euroline da, len nam pan povedal, ze sa moze stat, ze ked uvidia zakreslenych tolko zmien v povodnm projekte, tak nam mozu aj povedat, ze doneste nam to prekreslene komplet tak, ako to ma byt
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855 pokial mate od nich potvrdene zmeny tak by som to neriesil bud by som si dal nejakemu architektovi nakreslit novy projekt ako doplnkovy za par eur alebo by som to postavil so zmenami a dolozil povolenie eurolinu viac v tom nieje
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katka8855 za tieto zmeny je podla mna nezmysel zaplatit 1800 eur (tolko nestoja ani niektore cele PD :-) ). Podla mna su to male zmeny a pritom sa nezasahuje do statiky (nosne mury pri vchode dat do 45 uhla som nepochopil), vonkajsieho vzhladu a rozmeru stavby. Samozrejme, ze to zavisi od stavebneho uradu (uradnikov), ale to co by ste mohli potrebovat sa nazyva "zmena stavby pred dokoncenim". Ziadost so zakreslenymi zmenami (projekt skutkoveho stavu) sa podava pisomne na prislusny stavebny urad. Ak zmeny nie su velke stavebny urad moze spojit konanie so zmenou stavby s kolaudacnym konanim. Ale to naozaj zalezi od stavebneho uradu (ze co a ako) preto by mozno bolo vhodne sa informovat na SU. Ku PD dostanete, resp. dostali ste aj .dwg subory, alebo iba v tlacenej forme? Zakreslenie zmien do jestvujucej PD nepovazujem za problem. podla mna sa na stavbe tych 1800 eur zide na ine veci ako ich "vyhodit von oknom" 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj351 prave o to nam ide, o tu kolaudaciu... ci bude stacit len ten suhlas so zmenami.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky do statiky zasah nieje ziadny, vsetko nosne ostava, aj ta zmena uhla nosnej priecky pri vchode je ok, pan v euroline nam to potvrdil, ze to je v poriadku... nam sa to tiez zda prehnane...
Odpovedať
@katka8855 doporucujem tam v predsieni ponechat WC s umyvadlom, a vo velkej kupelke WC tiez!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 chceme len jednu kupelku s WC spojenu
Odpovedať
@katka8855 zly napad! ked nie 2x WC, tak urcite oddelene od kupelky! Ale idealne WC vo vstupe a aj v kupelke!
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 nam sa nezda az taky zly. Kazdemu vyhovuje nieco ine, a podla toho sa zariadi... a WC vo vstupnej hale je podla mna uplna volovina...
Odpovedať
@katka8855 tak ani nejde o tu predsien, ako o to, ze jedine WC a to este v jednej kupelke? Kolko je vas, resp. bude? Bude si musiet pockat...
Odpovedať
Jedna vec je co sa paci vam a druha vec co na to hovori norma, tam je definovane kedy je kolko wc, umyvadiel ... potrebnych, kedy moze byt wc pristupne z obytnej miestnosti a kedy je potrebne mat samostatne wc. Ak v tom pripade kedy je to potrebne, samostatne wc nedate nie je to riesenie v sulade s normou.
Odpovedať
@spiderhst normy nie su zavazne - maju odporucaci charakter.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado35 sme 2ja, a budeme 3 max 4ia....
Odpovedať
@katka8855 + navsteva na par dni atd...ved si kazdy pocka pred kupelkou :-D Alebo potom vybudujes na terase latrinu :-D Ale ved je to nezmysel pre 4 izbovy dom mat jedno WC a to este navyse zastrcene v kupelke! Ved rozmyslajte aj do buducna!
Odpovedať
@katka8855 Ak budete volit jedno WC, urcite samostatne! Uz len z praktickeho hladiska - rano sa niekto na WC (v kupelni) ........... a potom si tam pojdete napr. umyt zuby? Takze v tomto suhlas s @vlado35. Co sa tyka poctu WC, podla mna postacuje jedno pre 4 clennu rodinu (samozrejme samostatne). Zatial som nikdy nepocitoval obmedzenia pri jednom WC a 4 ludoch - pri spojenom WC bude problem najma rano, ked vsetci vstanu :-D . To druhe je podla mna pri takom to dome komfort navyse.
Odpovedať
@dominik_boksansky ano, ked jedno WC, tak urcite oddelene...mozno to z mojich prispevkou vyznieva ako jednoznacne 2x WC, ale to iba vyznieva :-D Hlavny doraz som kladol na WC oddelene od kupelky, ale ked by bolo aj v kupelke, tak ziadny problem :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
My sme kupili ten isty projekt. My chceme z WC na chodbe vyhodit sprchovy kut a o to zvacsit kupelnu, zrusit svetlovod a stresne okna a urobit v obyvacke rovny strop a zmenit velkost okien (zvacsit na vysku), asi teda budes treba zvysit nadokenny preklad. Vsetky tieto zmeny musi EUROLINE oduhlasit a projektant zakreslit? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte mate niekto ten bungalov1275 postaveny?nam sa pozdava a chceli by sme ho tiez postavit ale mame zopar otazok.dakujem za info
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Zdravím, staval nakoniec niekto tento dom?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?