Menu Forum

Aký je rozdiel medzi Premier 196 a Praktik 1114?

1. nov 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
julu23
Registroval sa 25. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
julu23
 Zdravím všetkých,
po vzhliadnutí zaujímavých diskusii som sa rozhodol, že Vás požiadam o názor ohladne výberu projektu. Spolu s priatelkou chceme začať stavať a momentalne sme vo fáze výberu projektu.
Najviac nás zaujali 2 projekty ako aj hovorí nazov, ale nevieme sa vobec rozhodnut...zahadou pre nás je, prečo tieto dva projekty, ktoré majú vela vecí spoločne čo sa týka priestorov, rozmerov a materialov sú tak rozdielne čo sa týka cenou realizacie....

Rozdiel je tam skoro 70 tisic euro - Praktik (cca. 170 000 s DPH) (link - http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Praktik-1114.html ) - Premier (cca. 100 000 s DPH) (link - http://prodom.sk/?p=projekty&project=295 )...vieme že ceny na kluč sú len orientačné, a že sa dajú stiahnut cca o 30-40% ale naozaj je zahodou kde je rozdiel tých 70 tisíc pričom cena materialu na hrubu stavbu je takmer totožna...

Neviete mi prosím vás poradiť, prípadne dat nejaké nazory kde by mohol byť ten rozdiel ?

Ake mate skusenosti s projektami od Prodomu ? počul som od viacej ludí že tie rozpočty sa nedaju realne dodržať....

Dakujem
25. máj 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
bajkar
Registroval sa 5. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bajkar
Registroval sa 5. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Bratislava.
 určite ta cena materialu je nadhodnotena. Pozrel som si oba domy a tie ceny sa mi zdaju zavádzajúce.
5. jún 2011 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
10
 @julu23 ..ten Praktik sa mi zdá nadhodnotený...ten druhý ani nie...a zníženie ceny o 40% ,teda že by napr.Premier stál cca 60.000,- o úžitkovej ploche cca 140 m2..tak držím palce emoticon
5. jún 2011 o 20:54  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julu23
fotoportrét
fotoportrét
julu23
 @pr dakujem za komentár, tak nakoniec sme sa rozhodli pre Praktik, uvidíme čo nam prezradí výkaz výmer, možno tam najdeme dalšie odpovede emoticon
7. jún 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas_kapusta
Registroval sa 2. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 8 príspevkov. Okres Pezinok.
fotoportrét
fotoportrét
tomas_kapusta
Registroval sa 2. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 8 príspevkov. Okres Pezinok.
 @julu23 : máte ho postavený ?
23. okt 2014 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julu23
fotoportrét
fotoportrét
julu23
 @tomas_kapusta ano nakoniec sme sa pustili do praktiku 1114+Garaž...už mame skolaudovane, no ešte nebývame, išli sme podla projektu s minimalnou zmenou (vlastne akurat sme spojili vrchnu kupelku s wc dokopy a vznikla priestrannejšia kupelka...)
30. okt 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomas_kapusta
fotoportrét
fotoportrét
tomas_kapusta
 Super, tiez sme si vyhliadli tento projekt emoticon
Je nieco , co by ste riesili inak ako je na projekte (okrem spojenia kupelky a zachodu na hornom poschodi)?
Stacia Vam tie okna ako su naprojektovane?
Ake ste mali priblizne +-10.000 naklady na vystavbu?
1. nov 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to