Aký domček za 50 000 eur?

aký domček by ste nám odporučili pre štvorčlennú rodinu pri takomto rozpočte? Nemusí to byť nič extra rozlohou niečo ako panelákový 4 izbový byt...väčšinu vecí si vieme urobiť svojpomocne...
Odpovedať
no prešiel som veľa projektov a keď chcete stavať svojpomocne do tohto rozpočtu tak určite by som riešil http://www.domzamilion.com/projekt_bu...
Odpovedať
Ahoj, ja za seba odporucam bungalov, 3-4 izby. Dobre orientovany na pozemku, s kominom, pristresok na auto. Ak budete citat toto forum a pozriete si aj temy, ktore sa uz riesili, tak sa vela naucite. Sami si dokazete porobit hodne, zalezi nakolko ste zrucni a od volneho casu samozrejme. Hlavne sa nedajte odradit nikym a nicim, lebo ludia vam nebudu priat :-) Inac presne takto sme uvazovali aj my, panelakovy byt na vlastnom pozemku ;-) Drzte sa
Odpovedať
s tymto rozpoctom sa da postavit dom, ale nie dokoncit. vratane interierov, okolia - to bude o dost viac.
Odpovedať
Profilova fotka
nikto nemôže odpovedať za Vás. Nájdite si projekt, ktorý zodpovedá Vašim potrebám, Pri dobrom projekte je výkaz výmer. Vypíšte si potrebný materiál a zistite za akú cenu ho viete kúpiť. Keďže prácu nemusíte počítať, prirátate si len remeslá, ktoré potrebujete. A to je reálna cena. Potreboval som priečkovku Silka, katalógová cena výrobcu cca 18€, za tú mi ho ponúkli tri obchody, našiel som taký, kde chceli 12€. Tak je to s väčšinou materiálov.Videl som dom so siedmimi kúpelňami, majiteľ kúpil obklady vo výpredaji za 5€, ako dodavateľ som ich kupoval za 12€.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý den.mi staviame svojpomocne už 4,5roka.M i sme robili aj pivnicu,tak som bola zvyknutá z detstva.Poviem vám ,že už nikdy stavaťsvojpomocne,trvá to dlho a stále niečo musíte riešiť,variť robotníkom.Veľa roboty robí svokor.Radšej firmu .Ušetríte,ale aj tak sme do domu dali 610000eur.
Odpovedať
RE petkopalko 610000 eur???
Odpovedať
cca 80 m2 zastavanej plochy, by malo pri štandardných materiáloch výjsť na 48 000,- eur /malo by to výjsť s podlahami a omietkami/ čo nevýjde 100% - kuchynská linka a interiérové zariadenie. Ak budete mať šťastie, tak možno výjde nejajká lacnejšia kúpeľňa. napr.. základy a výkopy urobí firma. murovanie hrubej stavby - môžete skúsiť. vence, stropy - firma. murovanie priečok - môžete skúsiť.. okná - firma. vnútorné ištalácie - čo viete, urobte sami. hlavne nákup materiálu - po známosti, nákupné ceny a pod.. a čo je najdôležitejšie.. dobrý projekt + výkaz materiálov. organizačné schopnosti a aspoň základné znalosti o stavebných činnostiach /aby ste mohli aj cca kontrolovať firmy/
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?