Aký dom na pozemok 450 m2?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, mám dilemu a preto sa chcem spýtať, toho kto má pozemok cca 450 m2 že aký dom si postavil poprípade poradil aký by bol najvhodnejší ide mi hlavne o zastavanú plochu,poschodový albo bungalov 4 izby, kuch.spojená z obyvačkou, plus 2 detské a 1 spálňa aby nám ostalo aj kusok záhadky pre deti ok takže porosím o radu na tieto parametre pozemku šírka pozemku = 18m, dĺžka pozemku = 25 m, od prístupovej cesty je západ keď stojím čelom k pozemku takže za chrbtom mám západ, predomňou je východ po pravej ruke juh a po ĺavej ruke sever. hranice osadenia domu sú zo severnej strny 2m a z južnej 5m, stavebna čiara od komunikácie 4,5 metra. ĎAKUJEM KRÁSNE ak má niekto dom postavný na takomto podobnom pozeku budem moc vdačný za foto lebo si to neviem absolutne predstaviť kolko pozemku ostane na výbeh pre deti dakujem pekný deň
Odpovedať
1
2
Sú rôzne veľkosti bungalovov. Záleží na ich veľkosti a na tom, čo od pozemku očakávaš, ale na 450 m2 sa dá pekne a účelne upraviť okolie. Je ale pravda, že musíš veľmi premýšľať, ako to všetko umiestniť. Keď cítite, že Vám viac vyhovuje poschodový, tak si ho postavte. Záleží ešte aj od okolia, aká je tam zástavba, či Vám tieni susedova stavba atď.
Odpovedať
@2real dakujeme, snad sa nam to podari. Dobre vyberte, nech ste spokojni
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@2real my staviame na necelich 400 m2 pozri si fotoblog je to individual projekt dom ma garaz ,dve kupelky, spajzu 3 izby ,obyvacku, kuchinu , 2x satnik, dva balkony, ma 7.5x16 m rozmer.
Odpovedať
Najlepšie by bol individuálny projek na veľkosť pozemku si prispisobite to čo chcete. Pri poschodovom. Len ušetríte priestor na pozemku. A nezabudnite využiť orientáciu na svetové stany
Odpovedať
na 450 m2 by som určite volila poschodový dom, ale ak nepotrebuješ ďalší priestor okolo domu, tak môže byť aj bungalov - je to ťažké aj my sme veľmi dlho rozmýšľali, ale veľkosť pozemku nás nepustila a tak máme tiež poschodový :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mete fajn rozmery-niekedy nejde ani o velkost pozemku ako o jeho tvar...pokojne aj mensi bungalov ssa da, aj poschodovy, aj L-kovy-s peknou juhozapadnou orientaciou...Skuste si sami navrnut domcek a orientovat na pozemku (v nejakom pocitacovom programe alebo si to urobte ako my maketkovo v nejakej mierke, tam to najlepsie uvidite, aky pozemok by sa vam tam pacil, hodil, sekol :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?