Aktiv 2022 - upravený projekt

Ahojte, potrebujem poradiť ohľadne úpravy projektu a jeho orientácie na pozemok. Spolu s mojou polovičkou sme sa pravdepodobne zhodli na projekte Aktív 2022 od eurolineslovakia.sk. (http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...) Nemáme na to, aby sme ho postavili ako aktívny ale iba ako normálny štandard. Máte nejaké postrehy alebo pripomienky na moje úpravy v projekte? Takisto hľadáme projektanta, ktorý by urobil projekt na stavebné povolenie. :-| Orientácia domu na pozemku niečo ako na obrázku dole. Pozemok sa nachádza v katastri obce Kaplna okr. Senec
Odpovedať
Co chces mat hore na tych prazdnych miestach kde si zrusila kupelnu? Ten dom ked bol mysliny ako aktivny s rekuperaciou a pod. asi to robili aky sa minimalizovali naklady na prevadzku, nechcem vidiet to kurenie a chladenie tolkeho skla. V dome nie je samostatne VC, nepacia s ami schody ani plytvanie priestorom a tym padom male izby ale kazdemu ako sa paci.
Odpovedať
Profilova fotka
@au585 Hľadáš projektanta, ktorí Vám urobí verziu pre SP....? No to sa jednoznačne musíš obrátiť na Euroline Slovakia - oni disponujú autorskými právami, to sa v tom nemôže len tak niekto babrať. Druhá vec by bola, ak by ste to "opajcli" - a Vami hľadaný pánko sa pod to podpíše. Ale to by ste museli nanovo riešiť statiku, elektriku, sanitu a všetky čerty diable.... Ono sa to robí tak, že sa skontaktuješ s Eurolajnom, preberiete požiadavky a trebárs na SP ide stará verzia a tá nová (s Vašimi požiadavkami) sa už dáva až ku kolaudácii, pretože zákon toto pripúšťa. Úprimne: mne sa tento domček páči svojim poňatím, aj dispozíciou, ale je pekne mastný... Máte na to...? Držím palce.
Odpovedať
Chceme ten dom postaviť, čo najlacnejšie. Pozeral som predpokladanú sumu stavby svojpomocne stránke eurolineslovakia.sk a vyšlo to cca 95000€ čo sa mi zdá strašne veľa. Mzslíte, že ta suma je reálna pri stavbe svojpomocne???
Odpovedať
@au585 Vies co znamena svojpomocne? svojpomocne staviam dom a to som si dal mury, strechu a kurenie spravit a trva mi to treti rok a to som viac ako rok nezamestnany a na dome som bol denne sobota nedela. Neviem ci mas na to chut a ci mate tolko volneho casu, na svojpomocnu stavbu je najlespie nerobit nic ine len stavat rok vskuse a aspon dvaja.
Odpovedať
Vaše názory padli na úrodnú pôdu a manželka zmenila názor a vybrali si lacnejší variant domu. Optimal 1538-1
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?