Zriadenie elektrickej pripojky

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, v priebehu ďalšieho roka sa chystáme začať stavať dom. Pôvodne to malo byt toho roku, ale nakoniec to nevyšlo, bohužiaľ. Tak by sme chceli využiť čas a urobiť elektrickú prípojku, aby sme nemuseli riešiť elektrinu centrálou. Mame podpísanú zmluvu o pripojení a zaplateny poplatok, včera som ho uhradil. Takže som sa chcel opýtať na zopár veci, ktoré mi nie sú úplne jasné. 1.Môžem teraz začať s osadením elektromeroveho rozvádzača? Alebo musím ešte čakať na nejake potvrdenie? 2. Kedy mi prídu namontovať na stĺp poistkovu skrinku? Prídu hneď po uhradení, alebo až keď budem mať všetko pripravené? 3. Kto namontuje kabel do poistkovej skrinky, ktorý ide od elektromeroveho rozvádzača? 4. Aký kábel použiť, aký typ? Nikde som to nenašiel v podkladoch, ktoré mi poslal projektant. 5.Ako hlboko sa ma osadiť kábel do zemi? Elektrina bude krížovat prípojku vody, ktorá je osadená 1 meter v zemi. 6. Mam kúpiť aj chráničku na kábel v tom mieste ako pôjde po stĺpe hore. Alebo to donesú ti, co budu montovať prípojkou skrinku. Vďaka za info, ak sa niekto nájde, kto mi poradí.
Odpovedať
1
2
@patoooo v predajni Tvoja doba Prešov-Ľubotice
Odpovedať
Chcem sa ešte opýtať niečo ohľadne ističov. V dokumente stanovisko prevádzkovateľa distribučnej siete mam uvedený hlavný istič 25A s vypínacou charakteristikou B. Týmto sa myslí, že ten 25A istič ma byť v elektromerovej skrinke v plote alebo až potom v skrinke v dome a v plote by bol potom silnejší? Ako je to myslene? Vdaka
Odpovedať
@reso Vďaka, včera som už kúpil ten plechový podstavec
Odpovedať
@patoooo Vedel by mi niekto poradiť, ako je to s tými ističmi, čo som písal v predchádzajúcej správe?
Odpovedať
25A istic s char. B mas mat v elektromerovom rozvádzači. Reviziu si tiez urobis sám? :-D
Odpovedať
Vďaka. Jasne, ze nie. Len som chcel všetko pripraviť a nakúpiť, aby to mohol elektrikár, resp. revízny technik zapojiť, len istič a kábel a premerať. Zvyšok roboty som si spravil sám. Takže potom do domu musí ísť 20A istič?
Odpovedať
@patoooo nemusi, toto uz vazne nechaj na elektrikára...
Odpovedať
@merak Môžem oponovať?
Odpovedať
@projektantel zabudol som priložiť foto
Odpovedať
@topfield ,@patoooo hl. istič, ktorý ti pridelí distribútor sa dáva pred elektromer, pre selektivitu sú každé daľšie o rád nižšie,aby si nechodil nahadzovať pri skrate hl. , do rozvádzača môžeš dať na vstup vypínač a z neho napájať všetko ostatné, podľa toho i použitie káblov no až do rozvádzača musí ísť minimálne medený 10 mm2 alebo AL.16 pre PEN vodič,aby bol v rozvádzači čo najnižší odpor a vhodné je doplniť i vlastné kvalitné zemnenie ak by zahorel od distribúcie máš ochranu naviac
Odpovedať
Zdravim Vas, potreboval by som sa poradit, ci nahodou nema podobnu skusenost pri vybavovanie el. pripojky. Planujeme vystavbu 2 RD (parcely vyznacene na katastralnej mape). Podali sme si ziadost o nove pripojenie na SSD (vid. vyjadrenie). Pripojky samozrejme planujeme financovat za vlastne. - v bode 1. je napojeny posledny RD podzemnym vedenim k nasim pozemkom je to 50 m - v dobe 2. je vzdusne vedenie k dedinskemu vleku (nové el. stlpy) k nasim pozemkom je to cca 250m - v bode 3. je vzdusne vedenie popri hlavnej ceste k nasim pozemkom je to cca 200m Je nejaka moznost ako by som mohol z ich strany urychlit vyjadrovanie k bodu pripojenia ? V danej lokalite su novostavby ktore boli kolaudovane pred 2 rokmi takze si myslim ze aky taky prehlad o ich distribucnych sietach v danej lokalite mali mat. Pozemky su zahrute v uzemnom plane obce pre vystvabu RD.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?