Zasuvky

Vie my niekto poradit z novimy zasuvkami? Menil som Zasuvku a mam taky problem ze skusacka mi ukazuje ze tam prud ide ale ked tam zapojim spotrebic tak nic nejde. Neviete kde je zrada? Vdaka Milan
Odpovedať
Skúšačka ti ukáže napätie, nie prúd. A ešte záleží aj od toho, aká skúšačka. Ale keď to nejde, máš to zle zapojené. Daj foto zapojenej zásuvky aj skúšačky...
Odpovedať
@mildo777 V prvom rade si zabezpeč spoľahlivú skúšačku a nie "svetielkujúci šroubovačik" !!!
Odpovedať
@mildo777 potrebuješ Vadasku ,merať medzi fázou a nulákom, skontroluj po celej trase nulový vodič, modrý, prečo si menil?
Odpovedať
@duzu Elektronicka vadaska mu namera pri subehu kablov 200V v pohode, ma velky vnutorny odpor, takze laika to len domýli. @mildo777 Čím a ako "meras" tu fazu?
Odpovedať
@kejsix napätie bude asi OK ,chýba mu tam nulový vodič to zistí Vadaskou najrýchlejšie, ak ju nemá pomôže i obyčajná baterka, zistí či je niekde prerušený alebo zle zapojil na novú, alebo voltmeter, ten odmeria napätie len vtedy ak je tam i nulový vodič
Odpovedať
@duzu šak asi zato sa pýtam, čím meria, nie?
Odpovedať
@kejsix čím to môže najjednoduchšie zistiť či je tam fáza? taký "skrutkovač s tlejivkou" má asi každý
Odpovedať
Profilova fotka
Ak zasuvka dovtedy isla a po vymene zasuvky zrazu nejde tak je to jednoducho nespravne zapojene 😅 tu zas nieje moc co riesit chalani… nieje to raketova veda 😅
Odpovedať
@duzu "Svetielkujúci skrutkovačik" už zmiatol nejedného človeka. Najmä ak do viacžilového kábla pustil jednu fázu a na druhom konci kábla mu zrazu svietili všetky žily. Poznám aj experta, ktorý kvôli tomu vysekal celú trasu kábla 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@kejsix SKUSACKOU, a mimochodom jedna sa o zapojenie stareho systemu. Nulak a faza, teda len 2 kable. A normalne rady by porosil.
Odpovedať
@duzu ziadny modry tam nieje, zltozeleny a cierny . to je vsetko. doterz mi vsetko fungovalo. Toto je nejake divne
Odpovedať
@mildo777 skús pozrieť https://www.elektroantos.sk/blog/ako-... 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mildo777 Je to hlina predpokladám. Pri výmene zásuvky si zlomil PEN. (ten žltozelený) nemáš okruh a je to aj nebezpečné.
Odpovedať
@mildo777 ťažko ti poradí niekto niečo normálne keď ani nevieš jasne povedat o čo ide... raz pises ze prud tam ide,potom že nic nefunguje, potom ze si ho meral skúšačkou... AD 1 ak by tdialmal tiec prud znamenalo by to že musis mat uzatvorený obvod a tea spotrebice by ti sli (resp aspoň šiastočne) AD 2 skúšačkou le tak prúd nezmeráš, resp. niektorými ano po odpojení vodica a vložení meracieho pristroja takže ked chces nejaku normalnu odpoved najskor musis ty jasne povedat co si meral a co si nameral. ale kedže na 99% si fazovkou skúšal pritomnost fazy roblem bude najskôr s PEN vodičom
Odpovedať
@mildo777 ak si to zapojil tak ako predtým ( čierny vľavo, žlto-zelený kolík a odtiaľ na pravo) tak to musí ísť. Pokiaľ si nič nepoškodil (vodiče).
Odpovedať
@mildo777 pri dvojžilovom (norma TNC) tam žltozelený nemá čo robiť, na kolík sa prepája z nulového, novú si mal zapojiť tak isto ako bolo na zdierkach starej, no neulomiť žiaden vodič a ty si ho zrejme ulomil, cez izoláciu to nevidieť ale cítiť to že plantá @petersd nechceš náhodou tlejivkovú skúšačku zrušiť?, žiadneho elektrikára nezmetie , neviem ako dnes ,ale ked som chodil ja do základnej školy učili sa základy elektriny v 8 a 9 ročníku i ako používať skúšačky
Odpovedať
@duzu pri TNC sa vzdy napaja najprv kolik a z neho potom zdierka, nie naopak, idealne bez prerusenia vodica Za druhe aku farbu by si si tam predstavoval pri kombinovanom vodici?
Odpovedať
@duzu tak si asi nedával pozor na hodinách keď kážeš so žltozeleným ísť najprv na (pravú) zdierku zásuvky a až potom na kolík... Môžeš radiť ďalej...
Odpovedať
@cukrik25 mal som ešte pár starých zásuviek tam bola prepojka kolíka z pravou zdierkou od výroby, žltozelená farba sa zaviedla až z normou TNS , a má sa používať len ako ochranný vodič, nie ako pracovný, doma mám ešte i starú inštaláciu a tam je asi sivočierna, nebola ešte klasická izolácia z bužírky, vypadá to ako namočené nite v asfalte, neviem aký je to materiál
Odpovedať
@duzu zase nejaká teória? pod kryty zásuviek leziem už cca 50 rokov a ešte som na továrenskú prepojku nenarazil, tým netvrdím, že neexistuje, ale bežná nebude. Čo sa týka farby drôtov, kedysi sa použilo, čo dom dal - farba izolácie elektriku nevedie (to platí aj dnes)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac ked vždy všade prečo ju nemám i ja na 65 r. inštalácii? alebo vtedy nevedeli namiešať? ved je to tri čo kto má hlavne že to ide, el. vedie stále i hliníkový až od elektrárne. stovky km
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mildo777 ZALOMIL si žltozelený vodič v "bužírke" keď si pripájal na skrutky..Skús chytiť do izol. klieští spomínaný vodič a potiahni ho opatrne k sebe..Ak je v poriadku tak to vyskúšaj aj s druhým.. 🙂 Ale podľa toho ako opisuješ tak je to prípad č.1..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?