Z akých debniacich tvárnic vystavať vodomernú šachtu?

ahojte, mal by som otázku ohľadom svojpomocnej výstavby vodomernej šachty. Dno betónová platňa, pôdorys 1300x13050mm, výška 1500mm, poklop 75mm s otvorom 600x600mm. Stačia DT10 ? Je potrebné dať izolant medzi DT a zeminu? Rozmery sú akceptované vodármi. ďakujem 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
cau. ja by som dal DT15 (DT10 sa mi zda slaba do zeme) a ako izolant by som sachtu obalit dookola nopovou foliou (bezne sa predava 1,5 m vyska) a prisipal zeminou a je hotovo. Tolko moj nazor. Ak ma niekto iny rad sa poucim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
DT 10 má pevnosť aj naviac, nopová fólia nie je izolácia, len ochrana izolácie
Odpovedať
@jan45 takže DT10 stačí? a čo s tou izoláciou?
Odpovedať
zabetónuj dno 10-15 cm širšie ako vonkajšie rozmery šachty, zaizoluj ho, (alebo bude dno rovnako široké ako steny šachty a izoláciu spustíš po stranách dolu a potom na ňu natavíš zvislú) postav steny šachty, natiahni potrubia, zaizoluj zvonku šachtu s previazaním na dno a poriadne okolo prestupov potrubí, oblož nopovou fóliou, zasyp... Len musíš naširšie kopať, aby si sa zvonku dostal zaizolovať... Zvnútra na izoláciu daj pár cm betónu, aby sa nepoškodila...
Odpovedať
Profilova fotka
To je bunker? Lebo vodotesná šachta z PPR stojí cca 220,00 €, oplatí sa to riešiť inak?
Odpovedať
@janulikk vodarne Ti nerobia problémy? U nas v Trenčíne robia veľke problemy pokiaľ nie je vodomerná šachta kúpená od nich, pričom cena je cez 400 eur, vodar čo mi bude robiť vodu hovoril že už zažil že dvaja zakaznici museli po dlhom boji s nimi vybrať svoje lacnejšie a dať si tam od nich inak by im neskolaudovali vodovod.
Odpovedať
Profilova fotka
@janulikk ako píše dedo758, alebo zvnútra omietnuť sika izoláciou. Ak je tam spodná voda aj tak to nebude fungovať. @campanol vodárne majú pravdu, ale je predpísaný rozmer šachty, keď ho dodrží, nemôžu namietať.
Odpovedať
@jan45 & @campanol > ano rozmery schválili, neviem, že by s tým, ak ich dodržím, robili problémy...
Odpovedať
@jan45 je nejaká vyhláška, zákon, norma alebo niečo podobné kde sa hovorí o tom aké majú byť rozmery šachty? takže keď si spravím šachtu ktorá spĺňa rozmery, zavolám do vodární nech mi prídu osadiť vodomer, musia ho osadiť? ďakujem,
Odpovedať
Profilova fotka
@campanol už nesledujem vyhlášky, priamo vodárne majú požiadavku na rozmery, záleží aj na hľbke, podľa toho sa odvíja šírka a výška. Do šachty sa musí zmestiť montér a mať priestor na montáž. 90x120 je dostatočná, musia tam byť stupačky na vlez.
Odpovedať
@jan45 hĺbka sa odvíja podľa čoho? takže na vodárňach by mali mať rozmery ktoré vyžadujú na šachtu?
Odpovedať
Profilova fotka
@campanol od nezámrznej hľbky a hľbky vonkajšieho vodovodu. ale pod 120 by nemala ísť. Vodári sa vyjadrujú k žiadosti o pripojenie a prikladajú požiadavky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, robil som vodovodné prípojky do troch domov v TT okrese a dávali sme plastovúšaschtu vysokú tuším 160 cm plus minus už si nepamätám. Mala dve prechodky na hadicu ktoré po navlečení hadice boli vodotesné. Vraveli mi, že vodárne žiadajú plastové šachty s tými prechodkami aby tam netiekla dažďová voda pri búrkach. Aby neprišla do styku s vodomerom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ahojte, chystam sa aj ja spravit vomernu sachtu z tvarnic 15cm, okolo budem davat nopovu foliu. Ma niekto takto spravenu sachtu? Diky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravím, ja planujem spraviť šachtu z DT10. Chcem sa spýtať aku výstuž a koľko použiť. Uvazujem roxor 6mm, na 1m 6-7 prútov zvislo, a do každého radu 2 prúty vodorovne. Stači to ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?