Využitie dažďovej vody - najvhodnejšie riešenie

Zobraz úvodný príspevok
Vodár mi spravil v dome samostatný okruh na využitie úžitkovej vody na splachovanie WC a pranie. Keďže spodná voda je u nás veľmi hlboko, uvažujem o využití dažďovej vody - prioritne na polievanie záhrady, v prípade prebytku aj v dome. Strecha má takmer 150m2, nádrž uvažujem s objemom zhruba 5000 litrov. Hľadám čo najvhodnejšie riešenie, ktoré ma zároveň ekonomicky nezruinuje. Moja predstava je zobrazená na obrázku, ak máte nejaké tipy, sem s nimi. Vďaka.
Odpovedať
@viperko Prosím ťa a ty si kde kupoval plastovú nádrž?
Odpovedať
@kreola Ahoj Kreola, mozes prosim napisat kolko taka 7,5m3 nadrz od Daksys stoji? Vopred Vdaka
Odpovedať
@aaaandrea Pisem Ti IP
Odpovedať
@kreola Mozes prosim cenu napisat aj mne do IP
Odpovedať
Zdravím ak by ste mali záujem o niečo také tak doporučujem výrobvu DAB robia aj plastové nádrže ľ čerpadlá na vodu. Dokonca to majú v akciách na tento rok . https://www.ivarsk.sk/storage/PromoTr...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte všetci, poznáte niekto tento typ prístroja na doplnovanie nádrže s dažďovou vodou https://eshop.afriso.cz/zarizeni-na-d... ? Moj strýko z Pardubic ho používá pre doplňovanie pitnou vodou v obdobi sucha, aby mohol splachovať WC. Kupoval to od dákej firmy z jeho okolia aj s čerpadlom. Nedá sa to kupiť niekde na Slovensku prípadna nejaká alternatíva? Ďakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@mirom113 Štátny hygienický ústav v Brémach nezistil žiadne rozdiely medzi praním bielizne v pitnej a dažďovej vode. Mozno tu pojde o filter a sedimentaciu. Raz rocne dat vodu zadarmo v ustave otestovat aby si vedel ci mas okrem dusicnanov aj nieco ine. V marci sa mi zda ze slov. vodarenska institucia v BA nepoviem ti detaili ale treba googlit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@ivanapor nato sú predsa filtre,studňu bez filtrov by som neriešil ani na splachovanie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?