Vŕtaná studňa zaplavená vodou

Dobry den, hladam radu mam vrtanu studnu (25m) ukoncenu plastovou 1.6m sachtou kde mam tlak. nadobu, tlak spinac atd. Rura je ukoncena cca 30cm nad dnom sachty Teraz na jar mi ju kompletne zaplavilo a je tam asi 80cm vody. Vodu mi tlaci zospodu cez otvor na ruru (popri rure, nakolko otvor je trochu vacsi) ako aj cez ruru. Ma niekto skusenost ako toto vyriesit? PS: vodu potrebujem ako zdroj pitnej vody pre cely dom.
Odpovedať
@vlpusk Máš vysokú spodnú vodu na jar. Máš 2 riešenia: 1. umiestniť šachtu s tlakovým spínačom a tlakovou nádobou (teda celý systém) na úroveň max. hladiny spodnej vody, resp. až nad terén. 2. urobiť betónovú šachtu zapustenú do zeme a plne izolovanú proti tlakovej vode, ktorá odolá vysokej hladine spodnej vody. V tom prípade ale ústie samostnej studne musí byť stále vyššie, ako hladina spodnej vody, aby sa ti voda nepreliala cez ústie studne. Ja mám takú izolovanú pivnicu, tebe by stačila menšia šachta - pozri môj fotoblog o záhradnom domčeku s pivnicou.
Odpovedať
nechapem naco 25 m hlbka
Odpovedať
@santos950 klikol som na tuto temu len kvoli tomu, ze som si vsimol, ze si sem prispel... a neprekvapil si.
Odpovedať
@santos950 25m preto ze aj v lete, teda v obdobi ked je menej vodnych zrazok (rozumej sucho) sa moze stat ze vody bude menej a bude mensi pritok. Z toho dovodu potrebujem mat vytvoreny 'rezervoar' vody priamo v studni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ako ste to napokon so studnou vyriesili? Tiež nam robi to iste v dazdivom obdobi a musime vycerpavat vodu zo šachty,aby sa nevyliala do studnicnej rury
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?