Vodovodná prípojka

Dobrý deň, nedávno sme robili vodovodnu prípojku. Obalili sme ju do Mirelonu a obsypali jemným štrkom a na to hlinu. PE hadica je tesne pod drenažou. Tlači sa nám voda do pivnice. Myslel som, že bude chyba v drenaži, keďže sa narušila ale nieje, najviac vody priteká okolo tej novej hadice. Myslíte si že to bude chyba v tom, že sa dal Mirelon a na to štrk ? Mohlo to vymyť a teraz tečia tadiaľ voda ? Ďakujem za názory.
Odpovedať
Skontroluj si ci nemas unik vody z rury.
Odpovedať
@rkorba to si myslím, že nie. To by bolo oveľa horšie, videl som pretrhnutú PE-čku, viem čo to dokáže narobiť 😂 Keď neprší je to ok, ak začne pršať, tak voda okolo tej PE-čky ide potokom.
Odpovedať
@usiak123 takze mas zle zaizolovany prestup rury do domu?
Odpovedať
Mirenol okolo PE rúry je v zemi zbytočný, nevadí. Voda to bude spodná a ak nie je prestup zvonku dobre zaizolovaný hydroizoláciou, tak - voda si cestu vždy nájde…
Odpovedať
@usiak123 na prestupe sa už pracuje, pôvodný nebol dostačujúci. Ale skôr ma štve, že priteka toľko vody k základe.
Odpovedať
Profilova fotka
@usiak123 posunutím vodovodnej prípojky pod drenáž ste vytvorili novú drenáž, znefunkčnili pôvodnú. Izolácia okolo potrubia bude diskutabilná, na potrubie treba vytvoriť tlak(obopnúť) to malty ani náter izolácie nevytvorí. Ak je betón základu dostatočne vodonepriepustný, vytvorte v ňom okolo trubky valcový otvor, vyspravte maltou z kvalitného cementu a vložte skladaciu ucpávku napr. https://www.kasen.sk/docs/kap-11_pros...
Odpovedať
@jan45 mám to na pláne presne tak spraviť ako je na fotke. Do jadrového vŕtu som dal kanalizačnu trubku, ktorá bude prečnievať pár cm, aby som natavil na ňu IPU. Trubku obetonujem vodenepriepustnym betónom. Na betón IPU. A do kanalizačnej trubky mám presne také tesnenie ako ste poslali vy, ktoré stlačí PE hadicu a zároveň utesni aj dieru v kanalizačnej rúre. Obsypem makadamom nad drenaž, aby mohlo vodu dvíhať. A tá už pôjde drenažou. Len mám obavy, či aj to tesnenie neprepustí, keď bude pod drenažkou a bude tam nejaký tlak vody ?
Odpovedať
@usiak123 suhlas, drenaz je nefunkcna kedze kedze nie je to najnizsi bod v zemine.
Odpovedať
Profilova fotka
@usiak123 to znesie aj tlakovú vodu, rozhodujúci bude betón základov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?