vecné bremeno el . prípojka nadzemná

2. máj 201950

Dobrý deň, ideme stavať dom a po dlhých patáliách sa nám podarilo dotiahnuť elektriku na vlastný pozemok osadením stĺpu na vlastnom pozemku a el. káblom ponad susedný pozemok na hlavný stĺp. So susedom sme spísali zmluvu o zriadení el. prípojky. Stavebný úrad ale od nás vyžaduje vecné bremeno na kábel ťahaný vzduchom stretol sa s tým niekto? Alebo ako to spraviť aby bol stavebný úrad spokojný a nemuseli sme robiť vecné bremeno? ďakujem

 • @fito68  samozrejme,ze musi byt zriadene vecne bremeno a vyznacene v geometrickom plane a nasledne zapisane do katastra,tomu sa nevyhnete.

 • @fito68  Divne, ja mam stlp energetikov na svojom pozemku, sused je z neho potiahnuty vzduchom, ja zemou a sused u mna nema ziadne vecne bremeno. Vela krat sa stava, ze kabel ide nad pozemkom niekoho ineho. Dalsi dom, novostavba kusok od nas, tiez potiahli elektrinu cez obecnu cestu vzduchom na svoj stlp a tiez nepotrebovali vybavovat ziadne vecne bremeno. @hoblinka13  Si si fakt ista? Lebo ja mam opacnu skusenost.

 • mňa zaujíma ako vytvorí geometrický plán na niečo čo je vo vzduchu logicky to človeku nejde do hlavy 😉

 • Sponzor fóra
 • @fito68  myslis,ze tie stlpy nie su zamerane? Nechce sa mi hladat usmernenia,ale normalne geodet zameria stlpy,spoji liniami a premietne do mapy. Vzdusne vedenia sa takisto meraju ako podzemne.

 • @fito68  zdravim, ako ste to nakoniec vyriesili?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Prenájom odvlhčovacov a na sušenie priestorov. Vhodné na urýchlenie schnutia poterov, omietok,podláh, maloviek, vytopených priestorov a pod.
  Zaoberáme sa oblasťou riadeného vetrania s rekuperáciou energie. Poskytujeme komplexné služby a odborné poradenstvo od návrhu až po montáž.
  Slovenský výrobca fotovoltaických systémov na výrobu tepla a chladu.
  Nové energetické systémy pre nulové domy.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov