Utesnenie vstupu odtokovej rúry do betónovej žumpy

Ahojte, vykašľal som sa pri realizácii zumpy na utesnenie vstupu. Viete mi poradiť čím to na jar utesnim tak aby to nedegradovalo a tesnilo? Ide o to ze ak je zumpa plná na full co sa žiaľ stáva sem tam, tak to z nej preteká von a nakoľko bol výkop len 0.4m po krajoch tak priestor na utlacenie hliny pri zasypavani veľký nebol a tak je tam hlina kypra a to všetko co pretečie hlinu podmaca a prepadáva sa to. Viem ze to bude tak ci tak sadat ešte dlho ale toto ide aj opačným smerom a nechcem aby mi to podmyvalo štrkové lozko dlažby ktoré je neďaleko. Vdaka
Odpovedať
@truly studnicnou PUR penou?
Odpovedať
@truly ked si to uz pokazil tou penou po obvode, tak ju tam mozes kludne dat tak isto, lebo ti to bude tiect vsade ked ti stupne hladina po dekel.
Odpovedať
@rkorba to tam dávala certifikovaná firma.. Tak to žiaľ funguje Trápi ma len to co je po strop. Vyssie to ma aký význam? Ti už je aj tak riziko.
Odpovedať
@rkorba ak tesnili studnicnou, preco by to bol problem? Ta je po vytvrdnuti vodotesna. @ utesni to studnicnou penou.
Odpovedať
@adius vysoka skola internetu, studnicna pur pena nie je vodotesna, ale pri styku s pitnou vodou "nezavadna". @truly certifikovana :-) ak mas pristup natav si bokom asfaltovy pas a nalep to tam zvonku a z vnutra tu dieru vysprav klebrom. Alebo tam daj vodotesnu pur penu :-D
Odpovedať
@rkorba inak vodotesna purpena plna vzduchovych bublin je namet na vynalez :)
Odpovedať
@rkorba No skusme. Ja som tesnil soudalom. Citujem: http://www.soudal.sk/produkt/studnicn... Jednokomponentná, rozpínavá, mimoriadne kvalitná pena, pripravená na jednoduché použitie s trubičkovým aplikátorom. Po vytvrdnutí je vodotesná (až do tlaku 0,5 baru) a odolná minerálnym olejom, všetkým pôdnym baktériam a kyselinám A mozem ti povedat ze zumpa je taka tesna ze by som mozno aj bral keby ze niekde prepusta (zartujem) vyvazam raz do mesiaca 10 kubikov (to vies dve deti)
Odpovedať
Profilova fotka
SikaSwell® S-2
Odpovedať
@rkorba rada dobrá ale do hovien ne leziem hhh 🙂 Uz je to tak 2 roky. A prístup je uz len z 2 strán aj to ani nevravím co by to obnasalo. Inac všade naokolo to tak robia Prídu, položia, dajú penu, dajú priklop, spravia dieru kde chces a dovi dopo.
Odpovedať
@truly to neznamena ze to je dobre iba rychlo ;-) Mne tu penu (najlacnejsia trubickova) nechali a pouzili mrazuvzdorny kleber co som im nsmiesal. Myslel som ze to mas predpripravu a nie zachranovanie situacie :-)
Odpovedať
@rkorba ja nehovorím ze to je dobre len ze je taka prax... Veľa vecí "doladujem" hhjn
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?