Tlak vody v novostavbe RD

Profilova fotka
Ahojte, predpokladam, ze su tu ludia co by mi vedeli poradit. Byvame v novostavbe cca 5 rokov. Vsetko fungovalo dobre. Par mesiacov dozadu sme si vsimli, ze mame problem s tlakom vody. Donedavna sa to este ako tak dalo, ale teraz je to uz problem, lebo sa nedaju pustat veci naraz - mycka, pracka, sprchovanie, umyvanie a pod. Pracke sa to nepaci a casto ukazuje chybu ako znizeny tlak vody. - aj ked voda nejde nikde inde. Kedze mame 2 deti - vek skoro rovnaky, chodia spolu do triedy. Rano sa musia uz umyvat na striedacku. Kedze sme mali dobru firmu na rozvody, kurenie, chladenie, vodoinstalaciu chcela som ich kontaktovat, ale majitel mal dost tazky priebeh Covidu a este je v rekonvalescencii. Mame dost tvrdu vodu. Neviete mi prosim poradit co by to mohlo sposobit? Nikto zo susedov sa nestazuje, ale opytam sa. Ak potrebujete cokolvek vediet, pytajte sa. Dakujem za pomoc!
Odpovedať
Neuviedli ste najzasadnesiu informaciu ci mate verejny vodovod alebo studnu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Verejny vodovod. Studna je len na polievanie zahrady.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 mate na vstupe do domu filtre na vodu? Menite ich?
Odpovedať
@lenka_21 urcite bude zapchaty filter. Preto poklesol tlak/prietok.
Odpovedať
Mali sme podobny problem. Nam sa upchal privod pred vodomerom takou hrdzavou krustou. Zistili sme to pustanim vody za hodinami cez vypustny ventil vo vodomernej sachte. Kedze to bolo pred hodinami, volali sme vodarov. Moc sa im nechcelo to rozoberat, tvrdili, ze je problem u nas. Tak som im ukazal ten prietok v sachte, potom to poriesili a boli prekvapeni, co tam nasli. Ze sa to stava, ked sa usadenina uvolni v ich potrubi a pricestuje takto az k hodinam.
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa mame 3 filte a menili sme ich minuly rokcca v lete. Mame mechanicky, na zmakcovanie, uhlikovy. Teda verim, ze na to sa pytas? Vid foto...
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa @epto @nororo
Odpovedať
Profilova fotka
@epto ktory filter?
Odpovedať
Profilova fotka
@nororo dik za radu, pojdeme za radom. Musim zistit kde je problem.
Odpovedať
@lenka_21 taketo nieco nemate? Hned na vstupe zvykne byt.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto idem pozriet dam vediet.
Odpovedať
@lenka_21 dajte dole postupne jednotlivo každy filter a skuste tak či ide riadnym tlakom voda.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@epto na vstupe do domu, alebo v sachte?
Odpovedať
@epto toto je dobre tak maximalne na kurenie. Na vodu 0.5 mikrona nie toto "sitko"
Odpovedať
@profistavbari netvrdim, ze toto sitko je dobre. Videl som ho upchate v dvoch domoch. @lenka_21 zvykne byt na vstupe do domu.
Odpovedať
@epto co je ta vec zac? Mne to pred nejakým časom začalo tiecť. Dik
Odpovedať
@robo91 je to sitko na hrubsiu necistotu/piesok. Odsrubuje sa kryt tej sikmej casti a dnu je sitko v tvare valca. Samozrejme pred rozobratim je potrebne zastavit hlavny uzaver vody 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za rady, vycistili sa filtre a sledujeme. Ak to nebude dobre, TZB prislubila, ze sa tomu bude venovat. Zatial to ide.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?