Tepelné čerpadlo - zamrznutá vonkajšia jednotka

Zobraz úvodný príspevok
TČ pomoc zrejme mi zamrzla vonkajšia jednotka čo spraviť (ako odmrazit) servis som volala dali sme núdzový režim ale aj tak nejde STIEBEL. ELEKTRÓN dakujem za každú radu servis bol robený v novembri mame ho rok dakujem ;
Odpovedať
1
2
@endusko HK1 - vykurovaci okruh 1 Na fotke co si dala vyssie je vonkajsia teplota a teplota teplej vody v zasobniku. Blba otazka: nemas nahodou zapnuty len ohrev teplej vody? Hoci ked bezalo 3 hodiny tak na ohrev vody to je velmi dlho. Musi poradit ten kto tuto znacku pozna.
Odpovedať
@janopopovec poradie ikoniek z mojej fotky zlava .. vetrak, kompresor, zmiesavaci ventil, symbol kurenia. Pozri co ti chyba.
Odpovedať
@sappa Jasne ma len jeden okruh a to HK1, u mna to je HK1 okruh TC - AN, HK2 - podlahovka. Ma vysoku teplotu na spiatocke od TC, a to znamena ze viazne odovzdavanie tepla do podlahovky. Proste sa dosiahne vysoka teplota spiatocky a vypina. Skotroloval by som ci su spravne teploty kurenia, a nue omylom znuzene preto pohlad do Info - zariadenie - topenie a fotka
Odpovedať

Odpovedať
@sappa Ked mu nahrialo TUV tak problem bude na urovni podlahoveho kurenia, nepisal aky ma typ. Ak starsi s blbym ventilom prepinania TUV / kurenie tak to je presne ten dovod preco mi wpl vymenili za HPA. A snad nema to moje prve :))bo kurenar hovoril ze je inde a ide.
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec napadla ma taka vec kedze hovoris ze je tam problem s odovzdavanim tepla... Neviem ako stiebel ale daikin ma snimac prietoku a teda ak by bol problem s tymto odovzdavanim tak by vyhodil chybu prietoku...
Odpovedať
@sappa chybu nevyhodi ak sa jedna o normalne nastavenie teplot, TC jednoducho teplo vyraba, ale ho nie je treba do kurenia, tam treba hladať pričinu. Zmiešavací ventil podlahovky teda v mojom prípade zmiešavacie čepradlo Vilo vypne uplne ak je dosiahnuta cielova teplota termostatu vyšia o 1 st. C nad nastavenou . Kedže mu nevyhodilo chybu určite to bude nejaká blbosť typu " točil s kolečkom centralneho termostatu" . Skutočnost može byť taká že objektívne nie je potreba kurenia aj ked s to myslí. TC Stiebel vždy vyhodí chybu a hodí ju do reportu. Na spiatočke je príliš vysoká teplota a to značí že teplo nejde dalej,
Odpovedať
@janopopovec inak moj stiebler obcas zblbne.. aj dnes.. vcera uplne ok a dnes uplne cudne kuri.. bez zmeni nastavenia, bez zapisu chyby do protokolu kuri len minimalne
Odpovedať
@janopopovec neviem či toto je dobre dakujem za radu
Odpovedať
@cmelor presne to iste cez deň predtým bolo 19 a v noci 23,5 bol servisak takto to som chcela nastaviť ale malo to byt cez deň 23,5 a noc 19 ale išlo to naopak 🙈🙋‍♀️🙋‍♀️🤷‍♀️Mame ho rok minuli išiel perfektne a teraz po servise takto blbne a táto zima u nás bolo v noci -18 v Bojniciach ☃️Ráno tam budem znova volať dakujem za každú radu
Odpovedať
@endusko pri teplote vonku -21 to fungovalo, ale dnes zrazu.. uz to 2x spravilo za 2 roky... menil sa zmiesavaci ventil.. teplu vodu robi bez problemov
Odpovedať
@endusko Pozri do menu - info - zariadenie - topenie a odfot Potom do menu - info - zariadenie- teplota vzduchu v miestnosti -fek a odfot. Len tieto dva fotky pls.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cmelor dakujem za odpoved zajtra to budem riešiť zo servisom
Odpovedať
@janopopovec ja mám z toho už guláš nikdy som sa do toho nemiešala neprepinala tak neviem či to je dobre
Odpovedať
@endusko a čo máš teraz na hlavno display?
Odpovedať
@janopopovec zrazu tam naskočil konfort režim a aj to HK 1 teraz som vykúpila dom krbom tak je fajn škoda že sme ho nedali prieduchy do izieb vykúri len obývačku a chodbu
Odpovedať
@janopopovec presne blbne to ako servisak po roku to bol skontrolovať a dal že nočná a denná teplota a vtedy to zblbli predtým bolo deň noc 23,5 a bolo to fajn takze asi v tom bude chyba ráno volám nech to prídu skontrolovať dakujem za každú radu
Odpovedať
@endusko podla posledného obrazku čo si dala vyzerá že kuri. Vieš to overiť niekde pohmatom na rozdelovač ? Ak máš nastavený komfort , kuri automaticky na dennú teplotu 24hod. vkuse, iba režim progam zohľadnuje dennú a nočnú a to ešte podľa nastaveného týždenného programu. Ak sa dlho nekurilo je nábeh do podlahovky pomalý , nechaj to na komfort kým sa nedokuri uvidiš čo ti porieši technik. Nech ťa trocha zaškolí, a rob si poznámky 🙂))
Odpovedať
@janopopovec vsimol som si tlak v topeni 0,9 bar. Nie je to nejako malo? Malo vody vo vykurovacom okruhu pripadne vzduch? Neviem, pytam sa.
Odpovedať
@u98e0052 ano malo, tlak by mal byt ca 1,6
Odpovedať
@u98e0052 @jozefsv ono okolo 1 nevadí, raz ked mi slzil jeden ventil v rozdelovači podlahovky klasol mi prevádzkový tlak na skoro 0 a aj tak stále točilo. Hore je to obmedzené na 3 barr kedy to potom porieši automatický ventil TC. Pri teplotných výkyvoch TC je kulminácia tlakov malá, to ked kurím krbom a vyženiem AN na 70 st. vtedy mám aj pod 2 barry, preto ja osobne nechávam radšej nižší tlak okolo 1, mám to už tak ldhodobo odsskúšané.
Odpovedať
@u98e0052 @janopopovec @u98e0052 Dakujem za všetky rady už mi to funguje od včera večera 🤷‍♀️Vypla som hlavný istič el. Potom reštartoval TČ nastavila konfort režim a začalo to zatiaľ fungovať dúfam že to pôjde .Dakujem za každú radu
Odpovedať
@endusko áno, nám tiež ju netočilo, keď to vyhodilo chybu. A čo Vám technik povedal? Vedel to nejako cez telefón vyriešiť?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?