Spotrebic vyhadzuje poistky, predtym to nerobil

18. jan 2022170

Dobry den, rada by som sa opytala, aky moze byt problem v dome:
zapla som trubu a fungovala. O dva tyzdne neskor som ju zase zapla a vyhodilo poistky. Aj ked v rovnakom case v dome nic ine zapojnene nie je (aj chladnicku som vypla, aj nabijacky vybrala, a iny spotrebic nesiel).

Moze mi niekto poradit, co sa mohlo stat, alebo aky je dovod, ze predtym truba fungovala a teraz vyhadzuje poistky?

Prosim len relevantne odpovede, idealne priamo od nejakych elektrikarov.
Dakujem

• @elem2  Že by sa pokazila? Ešte sa Ti nestalo, že zapneš svetlo a žiarovka vyhodí istič? Prečo asi, keď pred chvíľou ešte svietila? No lebo sa práve vypálila a spôsobila skrat.

• Elektrická rúra (nie trúba) sa mohla pokaziť, nastal v nej skrat a teraz vyhodí poistku(?, nie istič?). Skús ju zapnúť do inej zásuvky. Ak urobí to isté, je chyba v nej, ak nie, je problém v zásuvke - ale to sa už od počítača nedá presne povedať...

• Dakujem, prosim nechajte si tu ironiu imaks. Ja som sem prisla pre pomoc a nie pre mudrovanie ludi, ktori si mysia, ze su majstri sveta. Taktiez nepotrebujem gramaticke, ani stylisticke okienko.

Truba sa zapne a za sekundu (niekedy az za minutu) vypne a vyhodi istic (aby som sa spravne vyjadrila), alebo sa vypne tym, ze vyhodi istic (neviem, nie som elektrikar). V kazdom pripade, predpokladam, ze ak by bola pokazena truba, alebo vyhorena ta konkretna zasuvka, tak by sa ta truba vobec nezapla.

• Sponzor fóra
  • @elem2  Chcelo by to velkost ističa, zapojenie rury, a idealne aj nejake parametre. Skuste zapnut len jednu spiralu na rure, ci taktiez vyhodi istic

• @elem2  nám spravilo to isté, že po zapnuti vyhodila istič. Rúra je vstavaná a zatiekla tam nejakým spôsobom voda a zoskratoval kontakt na objímke žiarovky čo je v rúre, objednal s novú objímku so ziarovkou.

• @ricir  Dobry den, dakujem za odpoved. No a vobec Vam vtedy nesla zapnut ta rura? Lebo hovorim, mne este ide, niekedy minutu, niekedy len par sekund.

• @yuri66  Dakujem, idem to vyskusat a skusit najst nejake paramentre.

• @elem2  rúra šla len žiarovka nesvietila tak som to neriešil,. Ale keď to spravilo zase tak som rúru vytiahol von a zistil u kde je chyba

• @elem2  "Truba sa zapne" U mňa sa zapína elektrická rúra, vyššie bolo už napísané..."Že by sa pokazila?" Namiesto toho čo tu vypisuješ, zavolaj si elektrikára ktorý vie o danej veci niečo, "je pri koryte" a bude vedieť viac...Pochop že takto od PC sú iba domienky!!!!!! Napr. vadná /zatečená /zásuvka, špatný izolačný stav el. rúry, skrat na špirále, skrat na žiarovke /objímka/, vadný prívodný kábel,vadný istič....atď.. Už pochopila ako to je?? A tých porúch môže byť ešte viac ako som písal... Tak si vyber... Kľudne ma "znos" že si robím z Teba " gramaticke, a stylisticke okienko"" 🤔

• @technik007  Všetko tu na fore su len domnienky takže sa ukľudni.

• @yuri66  Ja som ok. Ako je to s Tebou??? 🤔

• @technik007  Vidíš, autorka príspevku nepotrebuje ani iróniu, ani štylistické okienko a potom nevieme, že či trúba zapína rúru, alebo rúra trúbu... Kto sa v tom má potom vyznať?

• @imaks  Však presne, tu dnes už nikto nič negarantuje???Potom to tak vyzerá... 😃 😃

• @technik007  🤣👍

• @imaks  ..do psej matere, takto sa to nerobí.. 😃 😢

• Sponzor fóra
  • @technik007  Inzerát: Vymením ženu za saxofón... Zn. trúba ako trúba

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    mini-bagre.sk
    Stará Ľubovňa
    Predaj minibagrov a ministrojov pre profesionálov aj zábavu. Pre začínajúcich podnikateľov, stavebníkov, architektov, alebo ku stavbe domu.
    Fotovoltaika na kľúč, solárne panely, ohrev vody, solárne systémy, poradenstvo. Moderná výroba elektriny od odborníkov.
    Zaoberáme sa oblasťou riadeného vetrania s rekuperáciou energie. Už od r. 2007 poskytujeme komplexné služby a poradenstvo od návrhu až po montáž.
    Články od našich partnerov
    Prečo čakať, keď je najvyšší čas pre eko-vedomé správanie?
    Bude Európa prvý klimaticky neutrálny kontinent? Je to aj na vás
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Archív článkov od partnerov