Rozkopanie cesty

12. apr 201880

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.. potrebujem rozkopat cestu pre kanalizáciu a vodu,ale keďže bude cesta neprejazdná,tak neviem ako postupovať. Viem že treba" žiadosť o stanovisko k zvláštnemu užívaniu cesty k určeniu prenosného dop. značenia"...pán policajt mi nič k tomu nepovedal dokopy.. potrebujem k žiadosti ešte situáciu a návrh prenosného dopravného značenia.. máte niekto s tým skúsenosť?? Ten návrh dopravných značiek stačí vyznačiť ručne alebo nejako špeciálne? Ďakujem 😐

 • tak treba ísť za pánom policajtom alebo kolegom ešte raz, musíš to mať tak ako to vyžadujú oni..

 • @vnveronikavn  záleží na triede cesty, ale pri vyššej triede treba projekt od dopravného inžiniera, tam všetko bude , odsúhlasia to členovia útvaru "pomáhaj a chráň"

 • @vnveronikavn  Do cesty 3.triedy určite treba projekt od dopravného inžiniera, schválený od správcu cesty, krajského DI, následne od okresného DI a potom to schvaľuje miestne príslušný odbor dopravy a komunikácii na okresnom úrade... Vec cca. 500E..podľa projektanta...

 • Sponzor fóra
 • Ďakujem za radu.. 😊 viete čo to je cesta taká že tam bola ako poľná cesta volakedy a to zaliali niečím ako asfald.. takže možno to ani triedu ako cesta nemá 😃

 • @vnveronikavn  Dobry den.My sme podali ziadost na vodarne a riesili sme to so starostom.Teraz v pondelok dal starosta ozaviet cestu .Firma ju odrezala,vykopali bagrom a vodari prisli napojit na vodu a kanal.Znacky doniesli oni.

 • Toto tlačivo mi dal pán policajt.. ten návrh prenosného dopravného značenia to si musíme dat niekomu spraviť nejakému čovičkovi? Alebo ručne stačí nakresliť kde sa budú značky nachádzať.. s týmto potrebujem poradiť hlavne.. ďakujem

 • @lucymk  dobrý deň.. ďakujem za radu 🙂 to ste mali fajn teda, lenže u nás je Obecný úrad taky že sa riadi heslom : urob si sám.. 😐 iba nám dali tlačivo,kde nám napísala meno toho policajta ,za ktorým som bola,no a tam som tiež nepochodila..

 • @vnveronikavn  tak sa za nim treba vybrat este raz. Alebo zaklop na ine dvere, akoze v omyle a mozno najdes to, co potrebujes..

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Ponúkame kvalitné stroje francúzskeho výrobcu Chargeur Plus ako ich oficiálny partner pre distribúciu a predaj mini strojov.
  EQUINOX, s.r.o.
  Banská Bystrica
  Sme obchodno-montážna spoločnosť pôsobiaca plošne v rámci celej Slovenskej Republiky, ktorá Vám ponúka komplexné služby v oblasti tepelných čerpadiel.
  Slovenský výrobca fotovoltaických systémov na výrobu tepla a chladu.
  Nové energetické systémy pre nulové domy.
  Články od našich partnerov
  Tehly HELUZ FAMILY 2in1 predbehli dobu a normy
  Nebojte sa veľkého formátu!
  Surfista Heidar: 22° – perfektný moment na relax
  Archív článkov od partnerov