Priemer vrtanej studne 120mm

Dobry den,chcem sa spytat ci staci na vrtanu studnu priemer 120mm.Pritok podla prutikara je 4,5kubika za hodinu.
Odpovedať
@cveno a to preco vobec davat tak malo? Nechces tam davat ponorne cerpadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@cveno v žiadnom prípade 120 sú geo vrty tam nedáš žiadne čerpadlo len nejakú tenkú nevikonnu haraburdu.
Odpovedať
Hlbka studne? Lokalita? Podlozie? Vcera som bol vycerpavat moju o priemere 115 s dvoma cerpadlami sucasne a hladina mi neklesla ani po 2 hodinach cerpania. Ja mam vodny stlpec 6m a vodu v 4,6m, cize plytku studnu bez potreby drahej ponorky s frekvencnym menicom.
Odpovedať
Profilova fotka
@cveno Naco to chces pouzivat? Len na polievanie ci aj do domu. Ja mam trubku neviem hrubka colova neviem kolko to je. Mam to len an polievanie a uplne to staci. Cerpadlo+nadrzka ako domaca vodaren. Pouzivam to dva roky a bez problemov. Kamarat to ma rovnako,len v sachte a ide mu to do domu a uz asi 6 rokov bez problemov
Odpovedať
Profilova fotka
Samozrejme do hĺbky 6 až 7 metrov stačí vodáreň ale hlbšie určite čerpadlo a to aspoň vrt 160
Odpovedať
Profilova fotka
@branomt no mozne to je u nas je voda na 4,5m
Odpovedať
Chcem to normálne ako zdroj pitnej vody do domu... Hĺbka 25 metrov v 22 sa pretinaju dve žriedla, štrkové podložie. 120mm koli cene a hlbinne čerpadlo tam vojde s priemerom 100mm
Odpovedať
Profilova fotka
@cveno stacit by to malo v pohode.
Odpovedať
@radoslav78 len všade čítam, že minimálny priemer má byť 140mm ... Tak neviem či to naschvál nejako nezavadzaju koli zisku veď pokiaľ je dobrý prítok tak si myslím že postačuje aj 120 mm. Dal by som aj 140 ale rozdiel je 1000e pretože tu nieje veľa firiem čo vrtaju
Odpovedať
Profilova fotka
@cveno kamarat kopal uctihodnych 50m, ale tam mal myslim 140tku
Odpovedať
@cveno a ked to 100mm cerpadlo vojde do 120mm rury, nebude problem s jeho chladenim?
Odpovedať
@cveno beriem spat, problem s chladenim je skor v opacnom pripade - prilis sirokom vrte :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ale teraz keď pozerám tak tie čerpadlá majú malý priemer 7,5cm 9cm tak priemer rúry 120mm by nemal byť problém a mal by stačiť pokiaľ je veľký prítok vody a stĺpec nie
Odpovedať
@cveno - pozri, sirsie lepsie :-) ale 120 je ten minimalny priemer aby si vedel dat najbeznejsie 4" cerpadlo co je priemer 97mm a teda ti po kazdej strane ostane 1cm. Ja mam priemer 200 a s vodou nemam problem a to cerpadlo tam ma dost miesta. Mensi priemer ako 120 uz je problem lebo musis kupit 3" cerpadlo ktore je pri rovnakych vykonoch ako 4" vyrazne drahsie.
Odpovedať
@mirec1 ďakujem za príspevok pomohol mi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Zdravim, viete mi do 200mm vrtanej studne poradit dobre cerpadlo? pramen mam v 9m a hlbka studne je 15m ...
Odpovedať
@koco23 to si dal prilis malo udajov na to aby ti niekto pomohol. To mas ako keby si povedal ci ti niekto poradi dobre auto lebo vzdialenost do prace mas 16km. Aby ti niekto poradil musis povedat co ma to cerpadlo dokazat teda pri akom tlaku chces mat aky prietok a hlavne na co bude sluzit? dom (bungalov alebo poschodovy) alebo dom+zahrada (aka velka? aj automaticke zavlahy? kolko? s akym prietokom?) alebo len ptrebujes valit vodu pod stromceky bez tlaku? (na aku vzdialenost?) kam ma to cerpadlo vodu tlacit? najvyssi bod? kolko m po rovine a kolko vertikalne? v kazdom pripade treba ist do overeneho ceradla ktore ma aj neaky dostupny servis.
Odpovedať
@mirec1 potrebujem len odcerpavat vodu zo studne odzaciatku a tak toot cerpadlo vyhodit ... :) dakujem
Odpovedať
@mirec1 napriklad toto: http://www.kdgarden.sk/detail/0203010... na vycerpavanie vody nic viac... dakujem :)
Odpovedať
@koco23 v Tescu mali počas leta v záhradnom odd. ponorné vibračné čerpadlo za cca 24 €. prietok je okolo 1000L/hod. Ja som ho kúpil a na to čo píšeš mi stačí. Akurát že už tie letné veci z ponuky vyradili, majú niektoré ešte vo výpredajoch. Možno natrafíš. Resp. sa poobzeraj po inej značke rovnakého typu, najlacnejšie som ale videl od 35€ vyššie
Odpovedať
vibracne do uzkych vrtok nekupovat, staci to tu citat uz sa to spominalo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
ahojte, vrtač studne ma presviedča na priemer vrtanej studne 125, Hblka vody je na 7m, Od 3 m je štrkove podložie. Mám ist do toho? Ide o 3 člennu rodinu, voda na bežnu spotrebu domu. DO 2 rokov bude obecný vodovod. CIze pojde na kupanie, splachovanie, umyvanie
Odpovedať
@truly Ty si ako Plha z Marečka: https://www.youtube.com/watch?v=EGT_G... Je tu kopec diskusií, píše sa o tom niekoľko rokov a ty sa to teraz opýtaš znovu, ako keby si o tom nikdy nepočul Aj minulý týždeň bola diskusia o tom. Ani tú si nečítal? http://www.modrastrecha.sk/forum/prip...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?