Pokuta 2000 Eur od BVS za nepodpísanie zmluvy na vodovod po zmene vlastníka ?????

Profilova fotka
Ahojte, je tu niekto kto riešil podobný problém s BVS ? po zmene vlastníka budovy nový vlastník, sro-čka nepodpísala s BVS zmluvu na odber pitnej vody, pretože objekt z rôznych dôvodov nemal 3 roky žiadneho užívateľa, dokonca tam hrozí demoličné rozhodnutie a pod. Firma sa po rokoch rozhodla predsalen chatrajuci objekt prenajať, s tým že si nový nájomník opraví čo treba a bude tam dokedy sa bude dať. BVS však vystavila na firmu pokutu 1552 Eur za neoprávnené napojenie sa na vodovod a jediný dôvod je že nepodpísala zmluvu. Je to podľa mňa choré, lebo na stránke píšu že neoprávnene napojenie je také ktoré sa realizuje inou ako oprávnenou osobou poverenou BVS. A predsa toto nie je čierne napojenie sa, to je budova ktorá stojí 25 rokov a len posledné štyri roky nemala aktulizovanú zmluvu s novým majiteľom, ktorý ale nič neodoberal. Čiže max. mali dať pokutu za zmeny v osobe odberateľa ktoré sa vykonajú viac ako 45dní po zmene, čo je 49 Eur. K neoprávnenému odberu nedošlo, lebo je na vodomere nula. Odpad ide do žumpy, zvody nejdu do kanalu. BVS si zaučtovala aj poplatky za súdne vymáhanie x stoviek - niečoho čo je podľa mňa neoprávnené, plus poplatky za odpojenie a znovuzapojenie, celkovo asi v sume 2000 Eur. A vraj reklamáciu proti faktúram môže firma dať až ked to všetko uhradia. Suma sumárum, BVS vystavila sumu 2000 Eur za nepodpísanie zmluvy, čo je podľa mňa šialenosť. Samozrejme že to firma ide riešiť cez právnika, ale BVS ako majiteľ vody a zemegule si diktuje podmienky a drží firmu pod krkom. Hľadala som či sa riešil na internete podobný prípad, ale nenašla som. V zákone 442/2002, ktorým sa riadi BVS sa rieši len neoprávnený odber a vypúšťanie, tieto pokuty za nepodpísanie zmluvy v zákone nie sú, čiže je to len svojvôľa BVS. http://www.bvsas.sk/sk/zakaznicka-zon... Neoprávnené napojenie v podmienkach Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a.s., znamená neoprávnené napojenie na verejný vodovod alebo na verejnú kanalizáciu, ktorých prevádzkovateľom resp. vlastníkom je Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. (ďalej len „BVS“), realizované inou ako oprávnenou osobou poverenou BVS a neoprávnený odber vody z verejného vodovodu a neoprávnené vypúšťanie komunálnych odpadových vôd (ďalej len „odpadové vody“) do verejnej kanalizácie.
Odpovedať
hmmm... zvlastne jednanie, najma ked nebol ziadny odber.. pretoze podla mna mate pravdu, nakolko neopravnene napojenie neopravnenou osobou to nie je, ani neopravneny odber (ak je na vodomeri 0).. ja som par podobnych veci riesil a vzdy to dopadlo tak, ze podobne firmy co maju "monopol" len skusaju reakciu cloveka.. po spravnej argumentacii vzdy sklapli naprazdno
Odpovedať
Profilova fotka
@marioff otázne je, že ak tá firma aj zaplatí tu sumu 2000 Eur, či sa spätne domôže spravodlivosti a vráteniu ak BVS uzná že pochybila. Je tam dohodnutý nájomca a je nervozny že objekt nemá vodu...takže asi nebude čakať kým sa dohádajú na súde...
Odpovedať
to "sudne vymahanie" ktore si uctuje ako prebiehalo?
Odpovedať
Profilova fotka
@miika Treba ich zotrieť, že budú z toho na prášky. Ony sa všetky tieto spoločnosti nafukujú a vyhrážajú sa, lebo si myslia, že sú nepostihnuteľní a každý si pred nimi sadne na zadok. Ja som sa pred štyrmi rokmi pustil do boja so Stredoslovenskou vodárenskou, ktorá na mňa robila "bububu" a myslela si, že pustím do nohavíc a zaplatím im cez 5tis. € čo po mne požadovali. Nepotreboval som ani právnika, len logické a silné argumenty, ktoré by ani ich právnik s tromi titulami na súde neustál a po takmer roku doťahovania sa som neplatil nič. Netreba sa dať a treba na nich tvrdo, ak si presvedčená, že pravda je na Tvojej strane. :-)
Odpovedať
treba presne urobit co pise @jamk1 , vacsinou naozaj robia len bububu.. napisat odpoved preco si myslis ze nemaju pravdu a citovat s ich vlastnych podmienok.. nezabudnut pripomenut, ze ak budu dalej trvat na svojom postoji, moze byt tym sposobena skoda, ktora bude vymahana (napr. zrusenie najmu najomcom) .. hlavne sa NEZLAKNUT
Odpovedať
Profilova fotka
@marioff tak BVS má svojich právnikov a tí robia kroky za ktoré si účtujú a firma nedostala ani faktúru (vraj išla normálnou poštou), ani tie dalšie právne kroky neobdržala. Proste je to na právnom oddelení BVS a firma netuší čo zatiaľ proti nej podnikli. Stojí to však na tenkom ľade, možno preto sa to ešte nedostalo ďalej. Ak však chce firma spustiť vodu nájomcovi, nemá čas rok sa s nimi naťahovať. Len sa obáva, že spätne tie peniaze nevysúdi v tomto úžasne právnom štáte.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?