Osadenie betónového stĺpa elektrického vedenia blízko domu

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potrebovala by som Vašu radu a názor. V rámci dobrých susedských vzťahov sme povolili po požiadaní nášmu susedovi, aby si mohol postaviť dom vo vzdialenosti 1,5 m od nášho murovaného plota. A on, bez nášho vedomia a súhlasu, si postavil svojpomocne betónový stĺp elektrického vedenia síce na svojom pozemku, ale veľmi blízko nášho domu, cca 50 cm. I napriek tomu, že sme ho upovedomili, že v budúcnosti chceme na tomto dome robiť stavebné úpravy. Pre krátku vzdialenosť od nášho domu ide o obmedzenie plánovanej prestavby našej nehnuteľnosti. Nakoľko náš dom je starší, máme obavu o jeho statiku pri svojpomocnom osadení tohto betónového stĺpu. Čo vieme urobiť v tejto veci? Vopred Vám ďakujeme za Vašu pomoc.
Odpovedať
1
2
No aj v norme sa nachadza pojem nizke napätie...
Odpovedať
Práve sme sa vrátili zo stavebného úradu, naša sťažnosť je už zaevidovaná. O výsledku Vás budem informovať. ☺
Odpovedať
@jan45 @lukino55555 @megdesign @rkorba @anett9 ľudia, pred týždňom sme osobne na sekretariate SU podali sťažnosť, dali nam aj potvrdenie o prevzati, a dnes som tam volala aby som sa informovala v akom štádiu riešenia je to. A pani na SU O žiadnej našej sťažnosti nevedela! A vraj to nie je staznost ale podnet na riešenie a má až 30 dní na prešetrenie a že sme to nemali adresovať SU ale obci. Pricom z distribucky sme dostali odpoved, ze staznost mame adresovat SU. A dnes už sused veselo ťahá elektrické káble. Pritom nám sused povedal že bol na SU a vedel O našom podanom podnete. Ako mohol vedieť, keď pani na SU vraj O nej nevedela? Ešte som zabudla podotknúť, že sused je policajt. Aj Vám to niečím zaváňa? Dnes tam ideme osobne a pomôžeme jej asi osobne pohľadať tu sťažnosť. Ľudia, už vidím, že na SU nám asi sotva pomôžu. :-( Má to teda riešiť SU alebo obec? Ako ďalej?
Odpovedať
@majjka22 kto je na obci povereny vybavovat veci ohladom stavebneho zakona? Pokial tam nikoho nema, tak prechadzaju kompetencie na okres, ale tak ci onak to musi podpisat starosta obce. Mali ste to adresovat na okres cestou starostu. Alebo adresujte to tu istu staznost este raz cez starostu.
Odpovedať
@rkorba Vďaka. Asi tO urobíme taktO. Keď ináč to nejde. Nemyslela som si, že to bude také komplikované. Dnes som zažila priamo výsmech do tváre od suseda. Vraj si môžeme pískať a on tam ešte kvietocky zasadi. Už nemám slov...
Odpovedať
@anett9 Ahoj. Dnes nám bolo povedané na SU, keďže sa stĺp nepovažuje za drobnú stavbu, sused žiadne povolenie od SÚ nemusí mať. A dokonca nemá ani oznamovaciu povinnost.
Odpovedať
@majjka22 Aj na obyčajný plotový stĺpik potrebujete oznámenie, takže aj na podperný bod el. vedenia. Sused má na SU známosti tak Vás chcú odpálkovať aby ste im dali pokoj. Neustúpte!!!
Odpovedať
@anett9 Písomný podnet na prešetrenie sme osobne podali ešte 8.11. Je tam lehota na vyjadrenie 30 dní. Počkáme. Ale ako vravíš, už vidíme, že u tej "múdrej" pracovníčky veru nepochodime. Jedna ženská, ktorá tam sedí, si vykladá zákon po svojom, ak ho teda vôbec ovláda, pretože stavebný zákon sme si pozreli a ona ho vlastne celý znegovala. Na všetko, čo sme povedali a je to uvedené v stavebnom zákone, ona povedala, že to nie je pravda. Škoda reči. Ak nepochodíme na SU vieme sa odvolať na okresný úrad?
Odpovedať
@majjka22 Ak nepochodíte, treba to postúpiť vyššie a to je okresný SU
Odpovedať
Veľká vďaka za všetko. Som fakt znechutena. Ako sa môže takto človek zapredať a všetko poprekrucat. Že jej nie je hanba. No ideme ďalej. Určite to nenecháme len tak. @anett9
Odpovedať
@majjka22 podajte podnet aj na Okresnú prokuratúru, ktorá preskúma nezákonnosť SÚ v konaní.. Aj nekonanie správneho orgánu - SÚ je nezákonnosť.. Podľa zákona o sťažnostiach by sa riešil Váš podnet - sťažnosť na pracovníka SÚ a jeho konanie, nečinnosť.. Nie všetko, čo nazveme sťažnosť je sťažnosťou podľa zákona o sťažnostiach..Sťažnosťou nie je to, čo sa podľa obsahu podania - "sťažnosti" dá riešiť podľa osobitného právneho predpisu, v tomto prípade podľa SZ..
Odpovedať
@janetbla Ale to by sme riešili až potom, ako dostaneme písomnú odpoveď SU po prešetreni nášho podnetu, ktorá by nebola adekvátna. Dobre to chápem? Alebo tu sťažnosť na nekonanie pracovníka SU môžeme podať aj teraz?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majjka22 počkajte na odpoveď do 30 dní od podania, čo je zákonná lehota...aj pokiaľ nebudete mať odpoveď, resp. nejakú písomnosť zo SÚ v lehote, tak môžete podať podnet na nečinnosť SÚ.. Pokiaľ by bolo vydané nejakú rozh. v zmysle správneho poriadku, tak budete môcť podať odvolanie proti rozh.
Odpovedať
@janetbla Ďakujem veľmi pekne za všetky rady. Cením si to.
Odpovedať
@janetbla @anett9 @rkorba Ahojte, ozývam sa, ako to dopadlo. 8.12. uplynula 30 dňová lehota na vyjadrenie SU a doposiaľ sme žiadne písomne vyjadrenie nedostali! Idem teda napísať sťažnosť, ako ste mi poradili. Len sa chcem ešte opýtať, čo by som v nej mala uviesť, okrem toho, čo ste mi poradili? Ďakujem Vám.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@janetbla @anett9 @rkorba Zdravím. Chcem Vám len povedať, ako sme pochodili, resp. nepochodili. Zo SÚ sme nedostali ziadne vyjadrenie v rámci 30 dňovej zákonnej lehoty, tak sme 19.12.2017 podali sťažnosť na necinnost SU na príslušnú Okresnú prokuraturu. Dnes uplynula 60 dňová zákonná lehota na vyjadrenie Okresnej prokuratury a situacia sa zopakovala, žiadna odpoveď. Tak som dnes volala na okresnu prokuratúru a bolo mi povedané že keďže sa SU nevyjadril, tak že bude predĺžené konaniE, ale že o tom nás už písomne upovedomit okresna prokuratura nemusí. Je to naozaj tak? A dokedy mám vlastne čakať na nejaké vyjadrenie? Lebo mám pocit, že z nás robia doslova somárov. Čo ďalej?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravim, ako to nakoniec dopadlo?
Odpovedať
@epto Ahoj. Tak po období stresov a nervov som sa len pred pár dňami dozvedela, že stavebny dozor, ktorý bol na obhliadke "miesta činu", dal príkaz na ZBÚRANIE STĹPA! ☺ Ale uverím, až keď bude stĺp padať. 😁
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Dobrý deň, ja by som sa chcel opýtať či nemáte niekto skúsenosť či sa dá ešte v dnešnej dobe ťahať kábel vzduchom na stĺp od stĺpa a potom zemou k domu ? Pretože najbližší stĺp je obsadený u suseda na dvore a ten nam nedovolí vstúpiť a kopať na jeho pozemku a preto by sme chceli preniesť kábel na nový stĺp ktorý by sme osadili na nás pozemok asi cca 7 metrov od jeho stĺpa a dali tam hodiny a ťahali ku stavbe zemou asi 50m. Ďakujem za každú radu
Odpovedať
@tomashurak ak je prenos NN od trafa vzduchom nie je problém, vtedy sa tak pripájajú takmer všetke domy, ten nastáva ak je prenos zemou
Odpovedať
@tomashurak aj keď ide kábel vzduchom potrebuješ od suseda vecné bremeno alebo aspoň písomný súhlas. My tak chceme ťahať a zatiaľ čakáme na vyjadrenie, či nám to povolí
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Pekne čítanie. Ja by som sa chcel opýtať. Ako hlboko má taký stĺp " betónový" byť zapustený v zemi. Stačilo by aj 1,5 metra. Jedno viem že má byť min 4 metre nad komunikáciou.
Odpovedať
@majjka22 zdravím, zbúral nakoniec niekto ten stlp, alebo je tam dodnes?
Odpovedať
Profilova fotka
@majjka22 ja by som do toho nerýpal, ak planujete upravy a jedná sa o starší dom a vy nemáte meranie vonku tak mate idealne miesto pre zriadenie vašej buducej prípojky kde bude meranie už na prístupnom mieste. a kedže susedské vzťahy su čoraz častejšie na prd rovno by som v ramci korektných vzťahov toto mal ošetrené písomne,
Odpovedať
@majjka22 ako stlp? Zburany? Zaujimave citanie,len chyba mi tam este koniec...
Odpovedať
@matus_pavuk hĺbka závisí od výšky stĺpa. Ja pri 9 m stĺpe som kopal 1.9m. aj keď mi kázali len 1.7 ale niečo odkopem pod dlažbu tak pre istotu 😀
Odpovedať
@xanderhell @dent ahojte chlapi, nie. Nikto ho nezbural, stojí tam dodnes. Nerozumieme tomu. Kašľať na to! Spravodlivosti sa tu clovek veru nedočká! A so susedmi už nekomunikujeme.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?