Obrovská spotreba elektrickej energie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, po cca. Mesiaci a pol zapojenia elektromeru je stav na elektromer cez 4000 kw/h. Na začiatku bola 0. Dom má úžitkovú plochu 114m2. V dome je je všetko na el. Energiu, bývame v dome dvaja. Vodu zohrieva el. Kotol protherm raja 14. Správne čítam to číslo na elektromere? Ako je možné že za taký krátky čas je stav ako za pol roka? Na koho sa obrátiť s týmto problémom. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Odpovedať
@andrej_kohut
Odpovedať
@andrej_kohut tak to neni bohvieco ,,,, pozri kolko ti nabehne za dnesny den a zajtra napis kolko
Odpovedať
@andrej_kohut dobry den, mam rovnaky kotol ako vy, nastavte si teplotu podlahovky na cca 35 stupnov, zbytocne tam mate 45 stupnov. ta vyssia spotreba je pravdepodobne v dosledku nabehu kurenia nemate aj solarne kolektory, ku ktorym mate vacsiu akumulacnu nadrz napr. 300 litrov? moja mesacna spotreba od 11.11. do 11.12. bola cca 1730 kWh, dom mam zatepleny tiez 15 cm. este skuste napisat v akej lokalite byvate
Odpovedať
@mipet fuha a to som si myslel ze ja so spotrebou od 11.11 do 11.12 = 840 kwh som natom zle ale vidim ze to este je v pohode .... ale 4000 je dost vela najma ak tam byvaju len dvaja .... @andrej_kohut novostavba ? prva zima?
Odpovedať
@vader100 to je dost relativne ci je to vela alebo malo, zavisi to samozrejme od vykurovanej plochy, nastavenej teplote ako aj lokalite. ja mam cca 170m2.
Odpovedať
@ellanna ach jjajj ,,, mne to netreba vyvetlovat 😉 ja vim voco go ,,, ALE 4000kwh NA DOM 114M2 a 2ks v nom JE DOBRE JEDINE TAK V OJMIakone 😴 ...... ale som zvedavy v com je tam figel...
Odpovedať
Ja to tiez zacinam sledovat, novostavba 250m2 bez plynu, preto na vykurovanie klima 5 jednotiek( v kazdej izbe 1) a TUV zatial elektrokotol a zaaujimave je ze na TUV spalim viac ako na kureni a to kurim na 24s. TUV cca 28kW za den, kurenie klimou 22kW - zapadne Slovensko... Este sa skusim pohrat s cirkulacnym cerpadlom na TUV a uvidim...
Odpovedať
@andrej01 tak to sa oplati sa s nim pohrat, najlepsie zautomatizovat, lebo to vyzera ako keby si mal hotel a nie dom s tou spotrebou TUV :-) Inac tie klimy super, len kolko ta staly do celeho domu a kolko mas vonkajsich jednotiek?
Odpovedať
@andrej01 koľko vody a na koľko ohriatej spotrebuješ? unik môže byť i po potrubí ak je oceľové aj ked je zavretá cirkulácia z ocboch strán, teplo sa šíri vedením po potrubí kontroluj teplotu systému či je vyššia teplota ako teplota vzduchu mne to vždy ohrievalo z jedného do druhého , teraz to mám oddelené, bojler je elektrický má špirálu
Odpovedať
Chalani ale uvedomujete si ,že v decembri nebola vlastne ani zima ? Spálil som priemerne 10kg peliet /24h a to mam dvojskla ...130 + 90m2 . To kolko bude žrať pri mínus 18 noc minus 10 den ?
Odpovedať
Profilova fotka
@vader100 áno, novostavba a prvá zima, presnejšie povedané prvý mesiac kúrenia, čakal som vyššiu spotrebu hlavne prekurovanim novostavby a častým vetraním. No aj tak ma to zaskočilo. Práve skúšam každý deň sledovať spotrebu. Za posledných 24 hod. To bolo 35 kWh...
Odpovedať
@rkorba Automatizaciu mam na cely dom, postupne nastavujem a cirlkulacku som akurat nastavil, tak uvidim. Kolko vody spotrebujem netusim, sme sice Homeoffice, ale len ja a manzelka, ale cez den striedavo vyuzivame vsetky kupelne (3). Klima bola dobra investicia, mam 2 vonkajsie jednotky (1 na 4x 3.5kW nastenka, 1 na stropnu v sadrasi tusim 5.5kW).
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andrej_kohut no vidis to neni az tak vela
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej_kohut ahoj minuly rok som riešil rovnaký problém ... Nemal som až tak veľku spotrebu ale kus mám asi lepšie zateplený dom a kus menší . Vyriešil som to tak že v lete sme namontovali jednu klasickú klimatizáciu o výkone 4kw ... Čuduj sa švetu vykuri mi celý dom šak vonku ešte není ani poriadna zima 😀 Taze v izbe mám nonstop 24 stupňov a v ostatných izbách 21az 23 podľa toho jak tam dofuka teplo. Stalo ma to 1400€ aj s montážou nič iné ... Žiadne ekvitermiky, čerpadlá nastavovanie nič ... Zapnem gombík na diaľkovom a kúrim kým nesú treskúce mrazy celý dom za babku ... Spotreba od septembra po dnešok na kúrenie je okolo 600 kwh ... Počítal som to a oproti minulému roku keď som kúril káblami v podlahe a krbom jak šalený skoro každý deň ta už od októbra som ušetril 200€ ... Tebe by sa to asi ešte skorej vrátilo ... Pridávam fotku spotrebu na kúrenie podotýkam 604 kwh od septembra ...
Odpovedať
@vader100 tak potom ako viete ze ste na tom v pohode? 🙂 ak ide o celkove naklady mozno ste s tym OK 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@andrej_kohut dostala som sa k tejto diskusii, lebo som práve dnes kontrolovala elektromer. Máme všetko na elektrinu, teplovodná podlahovka v 400 ročnom kamennom dome, pamiatková zóna, takže bez zateplení, múry 85cm, podlaha zateplená 30cm, stropy klenbové 3,7m, povala zateplená 40cm sklená vata, okná dvojkrídlové trojsklo, 140 m2 a spotreba 1700kwh. Tak to nie je najhoršie. A to sme na Liptove, zima je tento rok poctivá, ako pod Tatramy. Máme DD5. Zvažujeme po ukončení výstavby napojiť kotol na peletky alebo fotovoltaiku. Ak to porovnáte, čo by bolo výhodnejšie?
Odpovedať
Profilova fotka
@vebi34 1700kwh za týždeň, za mesiac, či za rok?
Odpovedať
@vebi34 fotovoltaika je nie na kúrenie v zime, viac o tom na inom príspevku o FV, takže len peletky so zásobníkom strop môžeš znížiť, stačí i 2,6 m
Odpovedať
@matosc najchladnejší mesiac v roku. Aj cez deň pod nulou.
Odpovedať
@duzu je to historický dom. Cez pamiatkarov to neprejde a aj keby, dom by stratil historického ducha. Nad peletkami uvažujeme, viac-menej sme pre ne rozhodnutí
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?