Kolísavý tlak vody v systeme

Dobrý den mam problem, že ked pustim v dome 2 resp. 3 kohutiky tak mam na nich velmi slaby prud vody. Rodinný dom mam napojený na obecnú vodu, tlak vody ukazuje skor 4 atmosfery ale v momente ked pustim hocikde vodu, tak to klesne na nejaky 0,8... predpokladam že to bude problem s tym regulatorom...pred tym ako sme dali obecnu vodu tak nebol žiadny problem...poprosim o radu či to bude asi ono a či to len vymeniť alebo sa da aj nejaky nastaviť/prečistiť. dakujem
Odpovedať
Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou bude problém s tým redukčný ventilom tlaku vody. Bude ho treba vymeniť...
Odpovedať
a ako to ma fungovať správne?....ak pustim vodu ma to ostat stabilny tlak alebo sa niečo ma meniť?
Odpovedať
Profilova fotka
@janfek 4 atm do domu nepúšťaj, pokiaľ máš bungalov a vodu nebudeš tlačiť do poschodia a vyššie, bude stačiť 1 - 1,5 atm za redukčným ventilom. Osobne si myslím, že bohate stačí ak test spravíš na 2 kohútikoch, ak nastavíš 1,5 atm a oba otvorené kohútiky budú spĺňať tvoje potreby v rámci prietoku - stačí od oka - netreba to merať, tak je to ok. Viac do domácnosti nepúšťaj, ak by to bola poschodová stavba, predpokladám že sa musia použiť potrubia ktoré odolajú dlhodobo určitému tlaku.
Odpovedať
@dominik_galaba Co vsetci strasite?Vsetky prvky vodovodu su stavane na prevadzkovy tlak 6 bar.U nas v dedine je 5,5bar a roky rokuce-50r co v starom dome mame vodovod,nikdy nebol problem,takisto do noveho domu som regulator nedaval.Nevidim v tom ziadny zmysel.
Odpovedať
@dominik_galaba 1-1,5 máš málo ,automatickú vírivku cez trysky nenapustis ,do domu pod 3,5 by som nešiel..
Odpovedať
@janfek tenká prípojka a rozvody vody...
Odpovedať
@daralbajda “Predtým bolo dobre” - takže tenkou prípojkou ani rozvodmi to nebude @dominik_galaba Pri tlaku 1,5 sa budeš sprchovať pol hodiny namiesto 10 minút. A to ak ešte niekto spláchne, bude napúšťať práčka alebo umývačka, si tam kde na začiatku... @dusan72 U našich v dedine je rozdiel medzi vodojemom a najnižšie položeným domom 7,5 baru (atmosféry). Tam to bez redukčného ventila jednoducho nejde. U našich bolo 6 a pri zatváraní batérií taký buchot v potrubiach, že ťa trhlo zo spánku, keď niekto prudko zatvoril vodu. Cestou po južnom Slovensku (ja, podtatranec :-) ) som sa čudoval, čo to sú tie veľké kovové gule na stĺpoch, kým mi nebolo vysvetlené, že sú to vodojemy. A ako sú vysoko? Nie 10-15 metrov (1-1,5 baru), ani 100 metrov, ale niekde medzi, od 30 do 60 metrov...
Odpovedať
@dedo758 No nwbudem pisat kde konkretne,ale urcite viem o jednom meste na svk,kde ma tuv v panelaku na spodnych poschodiach 6,5bar uz dlhe roky a ziju s tym,ani nevedia.Netvrdim,zeto tak nutne musi byt,ale robit tu paniku,ze nepustaj si do domu 4bar,je zbytocne.
Odpovedať
@dedo758 nech pkzrie vsetky sitka na perlatoroch,potom sitka na rohacikoch ,potom hlavny filter..nepochopil ze pretym to slo ,predcim? Opakujem pod 3,5 bar by som nesiel ,voda sa tlakuje na 10 bar -1Mpa. poistny byva na 6,5 -7bar .A tie vodojemy su hlavne zasobaren na narazove odbery,urcite musia byt tam dotlacacie cerpadla...
Odpovedať
predtym sme mali vodu z vlastnej studne a bolo to OK.... system sa okrem napojednia na vodovod a regulačneho ventilu nemenil...tak preto si myslim že to bude niekde tam...tlak v systeme je OK lebo susedia sa nesťažuju takze asi budem mať niečo zanesene.... kde najdem tie sitka a filtre čo si spomynal?
Odpovedať
@janfek na konci každého výtoku je sitko -myslím bateria , niektoré rohové ventily maju svoje sitko -tam ako su hadičky na pojené na bateriu , no a potom pozri všetky filtre od vodomeru , a či ti niekde náhodov netlači do stareho rozvodu studne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?