Inzinierske siete 120m

Zdravim,poradte prosim.Ideme kupit pozemok bez sieti. Vsetko je vzdialene cca 120m. Viete mi niekto povedat kolko nas budu siete stat? Neriesil to niekto niekedy teraz? Treba nam elektinu,vodu a kanalizaciu riesit.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka351 dosť veľa vás to výjde s tým môžeš počítať!
Odpovedať
@matusko48 viem ze to nebude zadarmo,len neviem s akou cenou cca pocitat
Odpovedať
Ja som tahal pripojky cca 60m. Treba pocitat vykop - bager cca 30 euro / hodina. Rurka na vodu a plyn nebola draha. Najvacsia polozka pri tychto 60 metroch bol asi elektricky kabel, lebo som kupoval medeny, ten stal cca 500 Euro, hlinikovy je lacnejsi. Zriadenie plynu cca nieco asi cez 1200 euro. Zriadenie pripojky na vodu, stala ma len betonova sachta cca asi 400 euro. Zriadenie elektrickej pripojky, tam som potreboval betonovy stlp, osadenie, tahanie kabla od pripojneho stlpa vzduchom, dalsi kabel tu uz hlinikovy s lankom, pripojovaci poplatok, co ja viem spolu cca 500 euro. Ceny budu v tvojom pripade urcite insie, lebo vsetko zalezi od toho co budes potrebovat a ci nastane nejaky problem.
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/forum/kana...
Odpovedať
Elektrina s Al vodičom(hlinou) mňa stála 350eur, výkop do 200eur, vodovodná trubka 1euro/m, kanalizačná pár sto euro. Hlavne si zistite, či po celej trase máte obecný pozemok, málokto vám dnes podpíše súhlas s ťahaním IS.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka351 tak konkrétnu cenu ti tu nikto nenapíše, keďže nikto nevie, koľko sa ti tam zdrží báger a tak. Záleží od toho, či máš nejakého šikovného bagristu a aj od toho, koľko si na hodinu bude pýtať. My keď sme stavali, tak sme našťastie toto nemuseli riešiť ale aj tak tie cifry za všetko, to netreba ani počítať lebo sú to nehorázne peniaze
Odpovedať
@lienka351 A cestu máte? Lebo my (11-ti susedia) sme nedávno dávali vybudovať komplet novú ulicu - všetky siete - voda, plyn, kanál, elektrina, na to sa natiahla betónová cesta s obrubníkmi a chodníkom v celkovej šírke 5,5 metra plus 5 pouličných lámp. To všetko nás stálo takmer 180 tisíc €, každý prispel sumou vyše 16 tisíc €. Ulica má asi 130 metrov. Včera som tu dával obrázok z katastrálnej mapy, dám ho aj sem.
Odpovedať
@rojcek dakujem :) @roman_x dakujem ,siete pojdu cez nas pozemok ;)
Odpovedať
@chrobak7 kupujeme pozemok za starymi rodicmi, k pozemku vedie asfaltova cesta s komplet vsetkym.akurat my by sme sa budovali na konci zahrady,cize od hlavnej cesty nam treba vsetko potiahnut.
Odpovedať
@lienka351 ako si predstavujes ze to budes tahat, ze prides vykopes drazku cez cudzie pozemky a potom sa pripojis dakde na kabel? Asi zajdi na spp, elektrarne,, vodarne ci sa da napojit, ak povedia ze to k tebe tahat nebudu tak nebudu a nebudes mat nic, zavysi ako je planovana vystavba atd... chod sa spytat na obecny urad a uvidis.
Odpovedať
@lienka351 aha v tom pripade si pozri kolko stoji meter rury, meter kabla, zavisi kto to bude ako robit, zo par tisic to bude
Odpovedať
@lienka351 Takže dobre som pochopil, že vlastne ak budeš chcieť ísť na vlastný pozemok, budeš musieť prechádzať cez cudzí pozemok - starých rodičov? Aj tak tam budeš musieť vybudovať nejakú cestu od tej asfaltky až k tvojmu pozemku. A neviem, ako sa k takej alternatíve vyjadria správcovia sietí - kde budeš musieť vybudovať napr. vodomernú šachtu a kde osadiť elektromer. Bolo by to divné, keby si to umiestnila na cudzom pozemku (pozemku starých rodičov) alebo elektromer dala na ich plot. Asi by bolo dobré tú parcelu starých rodičov rozdeliť a prepísať na teba nejakú časť pozemku ako prístupovú cestu. Potom aj vybavovanie povolení bude jednoduchšie. Aj napr. vodomernú šachtu budeš môcť osadiť hneď za bránou a k domu ti stačí potiahnuť iba nejakú 1 cólovú trubku alebo plastové potrubie, nemusíš budovať vodovod podľa noriem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 presne tak to mame cas pozemku starych rodicov pri ich dome bude nasa aby sme z toho spravili cesticku az k domu,budeme tam mat svoju branu,cize zvlast vchod na nas pozemok :) toto vsetko mame zistene :) akurat ma zaujimalo ci niekto netahal tak daleko siete nech viem s akou sumou pocitat cca :)
Odpovedať
@lienka351 Spád na kanalizácii ti vyjde? Na 120 metroch to je 1,5 metra prevýšenia. Cena kanalizačných rúr asi 500€, vodovodná asi 150€, kábel 300€. Výkopy podľa miestnych cien. Čo sa napojenia týka, plastová vodomerná šachta 400€, elektromerová skrinka s ističom 150€, kanalizačná revízna šachta do 200€. Plus robota...
Odpovedať
Ahoj, este si dajte pozor na tu pristupovu cestu. My sme tak tiez mali pozemok cez starych rodicov a pristupova cesta musela byt siroka 4 metre, inak by nam nedali stavebne povolenie. Cize nejaka metrova cesticka vam stacit nebude. Ak mate taku siroku, tak potom ok. Len pre istotu 😊
Odpovedať
@nataliatt ahoj,dakujem za info,nam povedali ze minimalne 2,7m tak neviem
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka351 jedna vec ze "povedali" druha vec kolko budu ziadat realne do projektu, ak sa tam nevojdete s cestou, nerataj so stavebnym povolenim na dom, zisti si to, nech ti poziadavku na sirku komunikacie - pristupovej cesty daju pisomne
Odpovedať
@lienka351 No ono je to kvoli tomu, ze sa Ti musia vediet dostat na pozemok zachranne zlozky v pripade poziaru napr. Cize z toho dovodu musi byt 4 metre, aby ked tam raz aj bude mur suseda, tak hasicske auto prejde. Tak je to aspom v nasom uzneseni mesta.
Odpovedať
@lienka351 uz mate vyjadrenie distributorov k napajacim bodom?
Odpovedať
@lukino55555 nemame,na vyjadrenie cakame
Odpovedať
Nás elektrika nestála veľa, preplácali to elektrárne, voda tiež nieje extra drahá položka ale plyn, to je niečo, teda... nás donútili so 4 susedmi urobiť plynovod nie plynovú prípojku, plynovod cca 100m nás vyšiel len práca na 4500 Eur, bez projektu, bez prípojok, moja prípojka od toho plynovodu cca 3,5m mi bola nacenená na 1300 Eur na kľuč komplet ale bez projektu prípojky. 120m je dosť, otázka znie, či ti dovolia sa pripojiť štandardným prípojkovým spôsobom, alebo ti prikážu urobiť niečo naviac. My sme vodu ťahali prípojkou, ale susedovci o 30m nižšie museli vodu ťahať nejakým zložitým spôsobom a poriadne si priplatili. Takže pred kúpou by som ponavštevovala správcov sietí a dobre sa informovala...
Odpovedať
@sowicka dakujem,plyn mat nebudeme,snad s ostatkom take problemy nebudu
Odpovedať
@lienka351 tak zatial neviete kolko metrov ťahať budete. Mimochodom projekt co hovorí?
Odpovedať
Profilova fotka
My sme ťahali elektrinu zemou cca 180m a celkovo to stalo cca 2000e vrátane pripojovacieho poplatku, elektromerovej skrine.... A na vodu sa podľa mňa vykašli. Daj si vrt. A plyn? Len platenie ďalšiemu monopolu.
Odpovedať
Ahoj. My mame tiež dom ďalej od inžinierskych sietí. Ku kanalizácií a elektrickému stĺpu cca 125m a k obecnému vodovodu cca 240m. Vyšli nás na 9000euro a to máme pripojenú len elektrinu a kanalizáciu. Vodovodnu prípojku máme v dĺžke len 120m cez náš pozemok ako prípravu keďže v ulici nieje vodovod a 120m obecnej komunikácie sme nemenili rozkopavat a tak fungujeme na vrtanú studňu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?