Hnusná chuť vody

Zobraz úvodný príspevok
už dlhšie je pre mňa (aj pre vodára) záhadou prečo máme takú chuť vody. Opíšem situáciu. V byte na 7.posch. máme pôvodné kovové trubky (cca. 35 ročné). Voda z nich je v poriadku. Prerábali sme kúpeľňu, ale pôvodné trubky sme nechali (svokor povedal že sú dobré :) Nad vaňou je nová nástenná batéria Ravak napojená na pôvodných trubkách. Do umývadla vedú flexi hadice a je tam tiež stojanková batéria Ravak z tej istej série ako nad vaňou. Voda nad vaňou je v poriadku bez pachu, bez príchutí. Voda v umývadle je hnusná, taká horkastá s príchuťou kovu a akoby chemikálie (zrejme z flexihadíc - z tej gumy a kovu) - máme to už tak vyše troch mesiacov a nezmenilo sa to - takže nie je to novotou - po dlhšom odpúšťaní vody, sa o niečo síce zlepší ale znovu keď pol hodinu stojí a znovu sa napustí, tak je zas hnusná. V kuchyni sme mali tiež pôvodné trubky a na nich starú batériu - voda bola (podobne ako z vane) v poriadku. Nedávno vodár tú starú batériu v kuchyni dal preč a trubky trochu skrátil a dal tam zatiaľ ventily (na ne potom pôjdu flexihadice k drezu). Akonáhle tam dal tie ventily a skúšali sme už viackrát si dať z tej vody, tá voda sa zmenila a je presne taká hnusná (možno aj horšia) ako tá v umývadle. A to sa tam zmenilo len to, že tam dal nové ventily, zatiaľ tam ešte nie je batéria a flexihadice. Máme teda celkovo tri zdroje vody, ale iba jeden dobrý, paradoxne ten, ktorý jediný funguje úplne na starých trubkách. Tak sa pýtam, ako je to možné že sa zmenila chuť vody (je fakt hnusná, nedá sa to piť) po napojení nových komponentov (predtým bola v poriadku) ? Z čoho sú tie ventily a flexihadice? Zatiaľ som sa s tým nestretol inde, ani v starých domoch. A tiež majú ľudia napojené nové flexihadice a batérie na starých trubkách. Mohli by ste mi prosím poradiť? Má niekto podobnú skúsenosť? Nevieme čo máme robiť. Čoskoro by nám mali napojiť drez, lenže aká tam bude voda a načo nám taká bude? Len na umývanie riadu resp. budeme musieť odpustiť kvantá vody, aby sme mali o čosi lepšiu? (a kde je istota že je nezávadná) a rozbory vody sú dosť drahé... (niekde som našiel že min. 80 eur - ak viete o lepšej cene a kde by sa to prípadne dalo spraviť, tak poprosím o kontakt - NRkraj, príp. TT- a TN- kraj).
Odpovedať
1
2
Ktovie ci tie dlhe flexihadice co su zamurovane v stene neboli urcene pre wc alebo pracku,prípadne na plyn. :-| viem ze ty uz vies ze to asi za usetrene € nestalo a mohlo sa to spravit tak ako sa to ma ;-) vsade sa setrit nevyplaca
Odpovedať
@romco3: Pokiaľ chceš s tým mať navždy pokoj, vymeň celý bytový rozvod od vodomerov, žiadne flexihadice v stenách (to je po troch-štyroch rokoch časovaná bomba), rozvod z PPR, robota na jeden pofajront... Budeš mať s tým už navždy pokoj, žiadne pachute...
Odpovedať
pozrite si prispevky denisky. Ta ma vymenene vsetko nanovo a aj tak ma hnusnu vodu- tej by ste co poradili???
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@romco3 otvaram znova tuto temu, lebo mam podobny problem v kuchyni a zaujima ma ci ste na nieco prisli, ci ste problem odstranili my byvame na 6 tom, jadro sme prerabali asi pred 7 mimi rokmi ...vsetko bolo v poriadku az asi pred polrokom zacala v kuchyni pachnut voda, tak zatuchnuto hnusne, po vypusteni bola ok ...tak sme vymenili bateriu aj hadicky, ze bude pokoj aspon zas na niekolko rokov, ale po pol roku zas pachne a sledujem, ze cim dalej, tym treba viac vody vypustat je pravda ze mame nadpajane hadice, lebo ventily su od drezu dalej, takze su mozno neprimerane dlhe...ale nejde mi do hlavy preco to predtym bolo v poriadku tolko rokov
Odpovedať
@anexis Tak to je fakt divne, ze najskor bolo vsetko ok a problem zacal az potom... fakt nechapem. Skor by som cakal ze to bude opacne alebo trvalo, cize stale. My to mame stale rovnako. V kuchyni treba ak sa dlhsi cas nepusta voda, chvilu nechat odtiect, potom sa uz da pit. V kupelke to je stale rovnako - odtial pit vodu sa da az po dlhom vypusteni vody (tam su dlhsie hadice, takze tam sa drzi dlhsie voda v hadiciach). Inak jeden vodar mi povedal ked som sa ho pytal na tieto problemy, ze sa mu este take nestalo, iba v jednom pripade to bolo vyslovene v baterii - ze stacilo vymenit bateriu a pachut zmizla. Ale vy ste vymenili aj bateriu a aj tak to nepomohlo. Ja som uz pisal vselikde aj vyrobcom/predajcom ventilov, flexihadic a vsetci sa vyjadrili, ze ventily a hadice to nemozu robit. Len je zaujimave ze k baterii nad vanou mame vedene len stare povodne trubky a nie su pouzite ziadne flexihadice a tam je ta voda z tych troch zdrojov (kuchyna, vana, umyvadlo) najlepsia bez pachuti a hned bez vypustania. Takze neverim, ze celkovo su flexihadice ok. Ale zas je zaujimave ze svokor ma pouzite tie iste flexihadice a rovnakym sposobom v dome a voda nema pachut (netreba ani nechat odpustat) a v robote na WC vidim tiez flexihadice pod umyvadlami a tiez je voda hned ok (a to su uz niektore flexihadice v horsom stave-dotrhany kovovy vyplet). Tak rad by som uvital nazory a skusenosti odbornikov vodarov a nie len mudrovanie typu - jak ste si spravili, tak mate, mali ste to spravit poriadne a nedavat k umyvadlu zachodovu hadicu a pod. (ale jasne uznavam, nemalo sa to tak robit). Zazil som aj majstrov, co sa tvarili ako majstri sveta. A uz nehovorim o tom ze ani jeden nevystavil doklad a nezaplatil dane a bez dokladu v podstate ziadna zaruka, tak neviem preco sa niektori ohanaju vyssie v debate. Ale ceny si davaju ake chcu. Vopred sa ospravedlnujem poriadnym a poctivym remeselnikom. Uz su tu okrem mna ine pripady, ktori mali vymenene vodovodne rozvody uplne a tak ako treba a aj tak maju problem s pachutou vody. Anexis vy ste vymenili na komplet vsetky rozvody vody t. j. povodne stare hrdzave kovove trubky za nove plastove, mate nove stupacky, nove ventily, nove flexihadice aj baterie? Take nadpajane hadice boli aj predtym a voda bola OK?
Odpovedať
@romco3 ano vsetko komplet od vodomerov sme menili a cca 3 roky do zadu menili aj stupacky ja rozmyslam aj, ci to nemoze byt v rurkach, lebo tie su tiez dlhe, kedze kuchynu sme premiestnili dalej od stupacky, ale to by znamenalo ze nas caka nemila vec vsetko odznova vybrat a dat nove....no neviem co robit, ci zas zainvestovat len do hadic alebo vsetko rozbombardovat no asi najblizsie pozeniem muza a budeme skusat ze odkial to zapacha, ci to nebude vo ventile...ten sme nemenili no teda aj u vas je to dost zvlastne, ked svokor to ma tak isto a nema problem....zeby hadice s vyrobnou vadou nejakou? este ma napadlo, ze pod nami ani nad nami uz dlhsiu dobu nikto nebyva, ci nemoze byt v tom problem, ze voda stoji, neviem ci to moze byt take nieco.....vy mate susedou nad aj pod vami? a nebojite sa pit tu vodu, aj ked ju vypustite? lebo ja mam strach ci je nezavadna aj po vypustani no nenapadlo by ma vo sne ze take problemy budeme mat s vodou, hlavne ked si clovek pomysli, ze vsetko je nove, vymenene...nie ako predtym, ze 35 rokov od postavenia blokov sa nic nemenilo a dobre bolo tieto nove materialy a vynalezy su nejak asi nedomyslene sa mi zda 8-(
Odpovedať
@romco3 joj a hadice boli takisto nadpajane aj predtym celych 6 rokov a dobre bolo, tak ja uz fakt nechapem, niekedy uz ma napadne aj take, ci nam dakto nepreklial tu vodu :-D je to na nervy ked si predstavim ake kvanta vody vypustim len tak niekedy aj kvoli jednej kave..lebo aj ked prevarim a kavu si zalejem, aj tak je citit...to je cisty humus no a k tym remeselnikom...u nas to vsetko manzel robi take veci, takze za robotu neplatime, len zas je problem, lebo nema kedy ale je to bohuzial tak, ze neoplati sa mu ist na druhy koniec mesta nieco zapojit co trva pol hodinu a vypytat si za to par eur, jednak jeho naklady su vyssie, aj ked robotu zmakne za pol hodinu a kolko krat taku robotu ani nezoberie, lebo jemu samemu je blbe pytat taky peniaz za take nic a jednak tym vlastne pride o cas, za ktory mohol niekde urobit kus prace takze v podstate suhlasim s rapidkom...najvyhodnejsie je ak si vies take veci urobit sam, pripadne mas nejakeho zrucneho suseda, ci kamosa alebo rodinu
Odpovedať
@anexis a aku chut tej vody mate? je taka kovovo-gumova?
Odpovedať
@anexis je tento problém len v kuchyni, alebo aj v kúpelni? teplá, alebo studená voda zapácha?
Odpovedať
@romco3 nie, skor jak stare zatuchnute nieco
Odpovedať
@dedo758 len v kuchyni a vyzera to ze len studena
Odpovedať
to je fakt divne ze len v kuchyni a len studena a pach niecoho zatuchnuteho.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte podarilo sa vám to vyriešiť? Máme rovnaký problém v novostavbe v kuchyni cca po 1.5 roku začala tiecť hnusna voda taká chemická pachuť neviem to popísať. Všade inde v dome ok. Keď nechám dlho odtiect je ok. Máme tam flexihadicu aj umývadlo komplet franke. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@creasy skúste vyčistiť alebo vymeniť perlátor na baterii
Odpovedať
@jan45 ďakujem za radu. V kuchyni naozaj v ňom bol nejaký bordel netuším ako sa to tam dostalo :-S pozrel som ostatné batérie tie boli úplne čisté. Tak uvidíme či sa to zase zanesie alebo máme pokoj :)
Odpovedať
@creasy to sa stava, nic si z toho netreba robit, cim bol zaneseny? Mnohokrat sa zanesie perlator vodnym kamenom ;-)
Odpovedať
@lenhy_erik tazko to identifikovat :) ale odfotil som
Odpovedať
@creasy toto ako vodny kamen nevyzera, nech je to co chce podstatne je, ze si to vycistil, skus si to potom priebezne casom kontrolovat, ze ci sa postupne opat zanasa ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Rád by som obnovil tému zlej chuti vody po výmene batérie. Mne sa to tiež stalo. Pravdepodobne som to vyriešil a to tak že flexihadicu ktorú som použil na predĺženie jestvujucej flexihadice z batérie som vymenil. Prvá flexihadica ktorá spôsobovala tu pachuť bola opletena a čisto kovová. Zn. Italyflex. Vymenil som ju za taktiež opletenú flexi hadicu ale s modrýmy a červenými pásikmi po obvode. Predpokladám že tá bez farebného označenia je určená trebárs pre wc nádržky alebo iné účely ako pre kuchynské batérie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@anexis Dobry den môžem sa spýtať ako ste doriešili zapach vody? Lebo my mame tiež takýto problém Poraďte nam prosim....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim, vymenil som bateriu za rovnaky model (stara tiekla), avsak ak si po hodine napustim pohar vody smrdi za gumou... ak sa odpusti je to fajn, neviete mi poradit cim to moze byt??? Flexi hadice boli k nej original s oznacenim modrej na studenu a cervenej na teplu :-/ ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
RIEŠENIE EXISTUJE: Dobry den, vymenil som v kuchyni bateriu a flexi hadice a potom u mna zacal tiez problem so zapachajucou vodou, bol to taký nepríjemný chemický zápach. Vyskúšaním batérie na inom mieste som zistil, že problém nie je v batérii ale vo flexi hadici. Skúsil som kúpiť novú hadicu v 4 rôznych obchodoch (Merkurymarket, Hornbach, OBI, Ptáček), ale voda stále smrdela, zdá sa že tie flexi hadice sú všetky rovnaké a majú vo vnútri nekvalitnú gumovú hadicu. V žiadnom obchode mi nevedeli ani poradiť, nikto z predavačov o takom probléme nikdy nepočul. Nakoniec som v jednom obchode našiel nerezovú hadicu (viď foto). Keď som batériu pripojil s touto hadicou, zápach bol preč 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@pipo123 hadice na mieru robia v kúrenárskych predajniach predávajú to ako vlnovce
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?