Fotovoltaika+dotácia

Zvazujem nakup Fotovoltaickeho setu. moja predtava je taká ze budem postupovat v nekolkych krokoch..1. kupit/modifikovat daky set kt ponukaju na dotáciu. S tym ze panely uložím tak aby som vedel uložiť max množstvo panelov na strechu. Rovno kupim invertor taky kt bude schopny pokryt potreby panelov na celu strechu. 2. dokupit prvy ks baterie baterie /mozno 2../ 3. rozsirit pocet panelov na celu /vyuzitelnu cast/ strechy 4.Doplnenie kapacity baterie podl potreby. Popravde o celej problematike veľa neviem no pre tento učel sa mi zdajú vhodne tieto komponenty: Trojfázový menič napätia Huawei SUN 2000-10KTL-M1 10000W/ cca tolko panelov dokazem dat na strechu celkovo, no najskorej ratam s cca 3500w/ Solárny panel Longi 445 Wp MONO strieborný rám/najvyššia prevádzková teplota článku a vhodny rozmer/ Batéria LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V 3,6kWh /najlepsia cena za kwh, a zivotnost baterie../ Dakujem za kazdu radu a usmernenie.
Odpovedať
My mame fotovoltaiku od firmy Logitex. Kvoli porovnaniu, nechajte si urobit aj od nich ponuku. Postarali sa aj o vybavenie dotacie.
Odpovedať
@exponent Dakujem za info. Odoslal som svoje predstavy..Ake parametre ma vasa zostava..? a viete v kratkosti popisat ci to splnilo predstavy atd.. pripadne spokojnost s firmou..Dakuejm
Odpovedať
@kelso007 najskôr si prečítaj aké podmienky musíš splniť aby si dostal dotáciu, okrem iného je tam , že to musí inštalovať len vybratá firma a len určitý typ spolu je tam asi 21 podmienok,vtedy ti vybaví dotáciu firma, napr. len do 10kW celkový výkon len na streche, potom zváž čo ťa vyjde lacnejšie, všeobecne je vlastná batéria drahšie riešenie ako virtuálna najskôr o tom veľa čítaj , potom sa pýtaj na tvoje riešenie, lacnejšie no bez záruky vyjde len ak vieš veľa poriešiť sám
Odpovedať
Dáke odporúčania na firmu kt. sa tomu venuje? Dakujem
Odpovedať
@kelso007 je ich plná prdel, od nitrianskeho solárneho domu, easysunu, až po martinskú firmu martel... daj si to vyponukovať viacerým a uvidíš... prípadne sa prihlás na fb do skupiny nezávislí fotovoltaici alebo českého fóra fotovoltaická elektrárna pro domy... a daj tam ponuky, medzi ktorými sa rozhoduješ a skúsení Ti dajú komenty k meničom, panelom...
Odpovedať
@milan_toman Uz som dake skusil.. no komunikacia s nimi je takmer na bode mrazu.. /nie u kazdeho/ ..dakujem ale za info skusim ten FCB..
Odpovedať
@kelso007 Ja som tiež skúšal komunikovať s "Sebestační", "Quest-elements", "EU-power", "Key Light- obnoviteľné zdroje energie" ...majú v p..., nejaká komunikácia tam bola, ale bieda, tak musím zháňať ďalej spoľahlivú a seriózny firmu. Ty si nejak pokročil?
Odpovedať
solarny dom.. to bola super komunikacia..zmluvu som podpisal.. uvidime co a ako dalej.. cakam na dotaciu
Odpovedať
@kelso007 @strejdo001 Skuste aj Varites z TT.Komunikoval som s nimi a super.
Odpovedať
alebo skús toto, mne robila táto firma z Martina, p. Beláň .fotovolticke-panely
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
je tu niekto kto cerpal dotaciu na 10kw zostavu? Kolko to bolo prosim? Pytam sa kolko mozno ocakavat dotacie v BA kraji na FVE, ktore su na spadnutie...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

je tu niekto kto cerpal dotaciu na 10kw zostavu? …
@zacik smiešnych 1500€
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?