Elektromer 110m od stĺpu

Profilova fotka
Zdravím vás dobrý ľudkovia. Nachádzam sa v revíri SSD a ani majú zásadu Max 30m elektromer od stĺpu. No ja by som potreboval 110m. Vybavoval to už niekto? Je reálna taká vzdialenosť. Nemám žiaden podstatný dôvod prečo by som ho chcel mať na svojom pozemku ale bol by som veľmi rád keby sa mi to podarilo. Kto vie aké budú vzťahy zo susedmi o pár rokov tak preto by som bol rád keby som to mal na svojom. Za každú odpoveď budem vďačný. Ďakujem
Odpovedať
Áno máme... Poradil nám elektrikár, ktorý robil prípojku... Treba si dať žiadosť a uviesť rám dôvody, prečo to chcela tak ďaleko: lepšia kontrola, bezpečnejšie miesto.... Treba si niečo vymyslieť a schvália.... Len rataj s tým, že potom budeš musieť kopať 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@monika553 To že budem kopať, tak stým rátam tak či tak. Hlavne aby sa mi to podarilo dostať na môj pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
o akých stľpoch ešte rozhodujú? V urbanizovanom prostredí sa môžu rozširovať len zemou. Ale v našom prostredí platí zákon len pre občana.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Ja plánujem celý kábel zakopať do zeme, nič nechcem ťahať vzduchom. Síce budem musieť kopať cca 110m ale to nieje pre mňa problém, hlavne pre mňa je aby som mal elektromer na svojom pozemku.
Odpovedať
@tomas_korman len 110m? známi nado mnou má dom 2000 m od elektromera časť vedenia po stlpoch a časť zemou lebo býva daleko za obcou, elektromer je napojený na konci obci na poslednom stlpe za ten platí, na dome má vlastný @jan45 záleží na lokalite, staršie obce majú NN sieť výlučne ťahanú na stlpoch tam sa používajú ešte stále i na rozšírenie no novo založené sú zas výlučne len zemou
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ide o to že stĺp z ktorého sa budem napájať sa nachádza v strede susedovho pozemku a aby som bol 30m od stĺpu s elektromerom tak by som musel byť na danom pozemku. Lenže sused nieje moc prispôsobivý a budem ho musieť dať mimo jeho pozemok. Keď budem chcieť byť mimo jeho pozemku tak musím byť minimálne 60m od stĺpu tak preto je pre mna lepšie aby som ho už mal rovno na svojom.
Odpovedať
@tomas_korman a nemohol by si sa napojiť od suseda zemou? ja by som tiež nechcel aby som bol obmedzovaný vzdušným vedením
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu treba čítať celú diskusiu 😀 ja plánujem všetko zakopať, nic nechcem ťahať vzduchom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?