Elektrická prípojka - výnimka a straty

Dobrý deň.Mám pozemok kde by som chcel ešte pred stavbou používať elektrinu, mám vyjadrenie, zaplatený poplatok atď. Chcem sa čoskoro zapojiť ako to bude možné ,odberné miesto je 220m ďaleko ,kde bude umiestnený elektromer. Zaujíma ma či ma elektrárne zapoja ,ak na pozemku budem mat len nejaký zásuvkový rozvádzač, majú s tým nejaký problém ? Na tej dĺžke 220m sú nejaké straty ktoré pocítim,alebo to je zanedbateľné ? Premýšľam aj nad variantou skúsiť výnimku umiestnenia elektromera ,čo by bolo na mojom pozemku ,myslíte že uspejem na dĺžke 220m ? Riešil niekto niečo podobné ? Ďakujem za odpovede :)
Odpovedať
co je odmerane sa počita a sprierezom prívodu by som bol opatrný a upevnenie kabla ako?
Odpovedať
@mejdi1 elektromer má byť na hranici pozemku voľne prístupný,zabudovaný v skrinke,oddelene možnosť plombovania,môžeš tam mať i zásuvkovú skrinku s ističmi i ochranamy,vzdialenosť nie je problém ak sa použije správny kábel, podľa výkonu a prevedenia ,v domovom rozvádzači má byť napätie 3x230V +-10%,čiže minimálne 207 V na výkon hl. ističa
Odpovedať
@duzu elektromer bude na verejne pristupnom mieste , to ano. Aj na mojom pozemku by bol na verejne pristupnom mieste,len problem je ta vzdialenost, elektrarne maju podmienku do 30m od odberneho miesta, preto som sa pytal na tu vynimku či ju niekto na elektrarne posielal a či mu to povolili či vlastne s niečim takym pochodim ,predsa len by som bol radšej keby mám elektromer na hranici mojho pozemku. Kábel je použitý 4x25 ayky čo odporučil elektrikar + ten ovladaci na hdo3x2,5..a dakujem za reakciu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Ja by som potreboval taktiež odpoveď na podobnú otázku. Ja by som chcel tiež mať elektromer na svojom pozemku ale ten je cca 110m vzdialený od najbližšieho stĺpu. Taktiež aj mne sa SSD vyjadrilo že ťa vzdialenosť môže byť Max 30m. V akých prípadoch je možné udeliť výnimku?
Odpovedať
@tomas_korman No ono podajte si ziadost na udelenie vynimky. Tiež klasická žiadosť ,kde aj treba napísať dôvod prečo chcete udeliť výnimku.NIečo sformulujte nech je znať že to písal niekto kto používa to čo má na krku.30 dní a máte odpoveď. Ako sa vám vyjadria to neviem, my sme to potom prerobili ,a riešili ako celok ulicu.
Odpovedať
@mejdi1 ja som tahal pripojku 300m, 50m mam vzduchom na stlp ktory som platil ja tam mam aj hodiny a odtial este 250m ku mne do domu,bolo mi povedane ze tak daleko nemozu byt hodiny,takze som si ani ziadost o vynimku nedaval
Odpovedať
@roman558 Nemožu lebo nechcu. oni maju straty, ak tam zadate rozumne dovody prečo nie ? Však skusiť to treba či ,zato človek nič neda.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si požiadal o výnimku a prišla mi aj kladná odpoveď. Jediné čo požadujú od mňa je že musím zmeniť prierez kábla na 4x50 ayky. A to kôli tomu aby nemali v SSD stratí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@tomas_korman Riešime práve žiadosť o výnimku, prosím Vás, čo ste uviedli ako argument na schvalenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@slivka82 Mám známeho čo vybavuje žiadosti a ten mi povedal že to skoro vždy schvália.... Napísal som: aby som mal hodiny pod dozorom, majiteľ kde by som musel osadiť hodiny nesúhlasí s osadením hodín ... Oni to schvália len musíte rátať stým že vám zmenia kábel na AYKY- 4x50 cca 4€/m
Odpovedať
Ahojte. Kolko im trva, kym sa vyjadria k vynimke? Ide o to, ze nam to riesil elektrikar tu vynimku. Ale niekde sa stala chyba a a nejako sa k tek vynimke nevyjadrili. Riesil to online. Tak sme to museli poriesit papierovo. Viem ze na kazdu žiadosť je 30 dnova lehota. Budu to tam drzat 30 dni ci im to ide rychlo? Dakujem za odpoved
Odpovedať
@weroncek1 Ono vacsinou odpovedaju cca 27 den(co mne chodili vyjadrenia)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Nám už druhý mesiac nie sú schopný dať odpoveď na to či nám tú výnimku udelia alebo nie.. čo tam môžu tak dlho skúmať?.. 22. Októbra budú dva mesiace.. dočkáme sa vôbec..?
Odpovedať
@peshandruska1 skuste sa im ozvat...
Odpovedať
To sme už skúšali ale nikto nič nevie.. že treba čakať .. ale dokedy..
Odpovedať
@weroncek1 - problém odpovede je v tom, že pokiaľ sa im nepáči Vaša žiadosť a nie je v súlade s ich predstavami tak nereagujú. Proste nekomunikujú!! Navrhujem Vám zopakovať svoj list až do času, keď dokážu na Váš podnet reagovať!
Odpovedať
@peshandruska1 daj žiadosť s tým že použiješ na napájanie hrubý kábel 4x50 aby nemali veľké straty
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?