Elektrická prípojka SSE-D - vybavovanie po 1.1.2017

Ahojte. Máme rozbehnutú žiadosť o pripojenie do el. siete. Sme v stave, že na prípojku máme zhotovený projekt, schválený v platnom stavebnom povolení na RD a elektrárňam už máme zaplatili pripojovací poplatok. Podľa SSE-D nám prídu do 30 dní stiahnuť prípojku na stĺp. Ja by som chcel vedieť, či je dobré už mať osadený elektromerový rozvádzač pred tým, alebo to je jedno. K skrinke na stĺpe ma potom opäť musí pripojiť technik elektrární, alebo to môže robiť aj iný elektrikár? Keď som volal na infolinku SSE-D, tak mi pani povedala, že keď budem mať všetko na pozemku pripravené, že mám napísať o tom čestné prehlásenie, a že ma prídu pripojiť z rozvádzača k stĺpu, to sa mi zdá ale blbosť, nikde som sa nedočítal o nejakom čestnom prehlásení. Vie mi tu niekto napísať, ako je najlepšie postupovať krok po kroku? Ďakujem
Odpovedať
@yakkuza možno ti pomôže toto: https://www.sse-d.sk/o-spolocnosti/ak... Sú tam nejaké novinky. Aj ja to teraz vybavujem.
Odpovedať
A sú tam dosť zásadné zmeny, možno by si to zaslúžilo samostatnú tému. Nepredkladanie projektovej dokumentácie na schválenie, čestné vyhlásenie namiesto revíznej správy a podobne...
Odpovedať
požiadal som admina, aby tému premenoval. Bude pridaný text "vybavovanie po 1.1.2017"
Odpovedať
@yakkuza To čestné prehlásenie je tu na stiahnutie: https://www.sse-d.sk/buxus/docs/dokum... Aj som tam teraz volal na distribúciu, ale moc dobre som nepochodil. Zistil som, že mi prepadla žiadosť,lebo som nezaplatil pripojovací poplatok v určenom termíne. Žiadosť som podal v marci 2016 :-| stavebné povolenie vydané 30.12.2016. Kto by to už len platil dopredu :-D
Odpovedať
Jáááj, to bolo prvé čo som si pozrel, no ja mám termín 08/2017. Keďže ale potrebujem elektrinu už v horizonte pár týždňov, poplatok som už uhradil :) inak super info roboza, pomohol si mi...
Odpovedať
vsetci co maju zaujem o elektriku ;-) u ZSE bola doba zaplatenia 75 dni.
Odpovedať
Profilova fotka
Pred podaním tohto čestného prehlásenia je potrebné mať čo všetko pripravené ku prípojke??? vie mi niekto poradiť?? mi sme zaplatili už pred dvoma mesiacmi poplatok a čakali sme, že nám na stĺp pripoja skrinku, až teraz sme sa dozvedeli, že treba mať čestné prehlásenie, len presne nevieme, čo všetko treba mať pripravené...dakujem za radu
Odpovedať
Čestne vyhlasujes že máš hotové všetko. Je to napísané v tom tlačive. ;-) https://www.sse-d.sk/buxus/docs/dokum...
Odpovedať
@jankapolackova my sme z toho vyyšli trochu čudne. Napíšm ti ako to u nás bolo... ešte min. rok sme si podali žiadosť na pripojenie do el. sústavy na SSE-D, ktorý nám dali súhlasné stanovisko a teda sme uzavreli s nimi zmluvu. V zmluve bolo uvedené, že máme pripraviť odberné miesto a následne telefonicky oznámiť SSE-D, že nás môžu napojiť. Pripravenosť odberného miesta podľa zmluvy spočívala v tom, že sme mali mať osadenú skrinku elektromerového rozvádzača na mieste, kde je k nej prístup z verejne dostupného miesta - čiže u nás v plote, Ďalej mal byť odborne zapojený prívodný kábel od tejto skrinky po stĺp el. vedenia. Toto sme vykonali už tento rok, avšak podľa zmeny v pravidlách SSE-D po pripravení odberného miesta má žiadateľ o tom poslať čestné prehlásenie poštou/mailom na adr. SSE-D. Čestné prehlásenie sme odoslali mailom a následne som aj telefonoval na linku SSE-D, kde som sa pre istotu pýtal, čo je ešte potrebné vykonať. Dostal som informáciu, že nič a treba čakať (lehota 30 dní.). Bol tu cca 25. deň a nič sa nekonalo, tak som znova volal na SSE-D, kde som sa dozvedel novinku a to, že keďže sme uzatvárali zmluvu v 2016, tak sme sa mali riadiť podľa starých pravidiel a keďže som poslal čest. prehlásenie, naša žiadosť ešte ani neodoslali na prísl. oddelenie :) skoro som odpadol. ale nevadí, trvalo to o cca 10 dní dlhšie - poistková skrinka už je na stĺpe, teraz čakáme už len osadenie elektromera do SSE (s nimi sme uzavreli zmluvu o dod. elektriny) z toho vyplýva teda, že ak si uzatvorila zmluvu v 2017, máš pripraviť svoje odberné miesto (osadenie skrinky el. rozvádzača + zapojiť do nej kábel, ktorý bude ústiť pri stĺpe, z ktorého vás pripoja) následne poslať čestné prehlásenie a čakať a dúfať, že nenatrafíte na podobných šikovníkov ako my :) GL
Odpovedať
Profilova fotka
@roboza @yakkuza dakujem pekne,to som potrebovala vediet :-)
Odpovedať
Plánujem výstavbu rodinného domu, na pozemku nemám elektrinu tak vypisujem žiadosť o pripojenie a neviem čo mám doložiť v prílohe nazvanej "Definovanie požadovaného stavu". Taktiež by som poprosil o radu či stačí v prílohe vtlačiť informatívnu mapu z katasterportalu v vyznačením miesta kde budem stavať alebo to treba žiadať na katastri. Ďakujem pekne za akúkoľvek radu a tip.
Odpovedať
@goretex to si dosť ďaleko napred nie? :-) Ja som podával žiadosť o pripojenie až keď som mal právoplatne stavebné povolenie a postavenú prípojku. 😂 Ako prvé je určenie bodu pripojenia a vyjadrenie k existujúcim zariadeniam. Ku tomu potrebuješ LV a kópiu katastrálnej mapy z katastra. Keď ti určia bod pripojenia atk si necháš vypracovať projekt prípojky a ten prilozis ku žiadosti o stavebné povolenia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@goretex ako pise @roboza . a tu katastralnu mapu mozes mat vytlacenu z katasterportalu, len musi byt v pozadovanej mierke, ktora je uvedena na tlacive.
Odpovedať
Tak mňa z elektrární poslali po mapku na kataster. Práve keď som odtial prišiel s listom vlastníctva, tak už aj som zas bežal naspäť na kataster znova ]-( Ešte čerstvý zážitok z minulého týždňa... Sťažoval som sa na sse-d, že už je to mesiac od podania čestného vyhlásenia a stále sa nič nedeje, ale pani mi povedala že som už týždeň zapojený a pripravený na výber dodávateľa :-. Oni nič nikomu vraj neoznamuju a mám predpokladať že oni si svoje povinnosti splnili v termine :-D
Odpovedať
@roboza prekvapuje ta to? ved tých vyše 200 €, ktoré im treba zaplatiť ako pripojovací poplatok je málo na to aby ti zatelefonovali :) buď rád, že si zapojený. Inak priatelia z mojej strany po 2 mesiacoch bola elektrina úspešne zapojená aj s osadenými elektromerovými hodinami. Juchú
Odpovedať
Ďakujem za rady. ;-)
Odpovedať
Dobrý deň, neviem či to môžem písať sem ale poslali sme žiadosť na SSE-D ešte 2.3.2017 , aby sa vyjadrili k podmienkam a bodu pripojenia . Na stranke majú písane , že sa vyjadria do 30 dní. Ich vyjadrenie bolo, že posúvajú termín o ďalších 30 dní kôli posúdeniu platne tech. podmienkam a možného spôsobu pripojenia. Tak sme čakali ďalších 30 dní, aby nám opäť napísali odklad o 30 dní!!!!Teraz čakáme na vyjadrenie koncom mája . Pritom som tam volala ako mi prišiel posledný predlžujúci list " prečo im to tak dlho trvá " a oni ešte neboli ani merat na mieste ... teraz po 2 týždňoch som volala zas a ešte tam neboli merať. Už majú len 1.5 týždňa na vyjadrenie ale rátam s tým ,že zasa predlžia termín :::: Prečo píšu 30 dní na vyjadrenie ked čakám už mesiace a možno ešte aj dlho budem. Môžem podať niekde sťažnosť za prieťahy vo vybavovaní? Ďakujem
Odpovedať
@roboza HA HA HA Oni nič nikomu vraj neoznamuju a mám predpokladať že oni si svoje povinnosti splnili v termine .... ale som sa pobavila hlavne na tom spojení splnili v termíne ..... nám sa vyjadrujú v termíne 30 dni už od 2.3.2017 a vyjadrenie žiadne
Odpovedať
Zdravím, potrebujem poradiť. Ideme meniť tarifu elektriky z DD1 na DD3, tým pádom treba zasahovať do rozvodnej skrine a osadiť tam dvojtarifu. Treba rozvodnu skrinu dať von do plota alebo moze ostat v dome??? máte niekto s tým skusenosti?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
ahojte, ako dlho vám trvalo zhruba, kým sa vám SSE-D Žilina vyjadrila k projektu a žiadosti o pripojenie? Ja som tam nechal žiadosť aj s projektom a bodom vytýčenia pred 2 týždňami a dodnes som neobdržal potvrdenie o prevzatí tejto žiadosti ]-( a že 30 dní na vyjadrenie, takto to bude možno aj 90. Jediné čo ma brzdí pre požadanie o SP a už mi dochádza trpezlivosť. po dovolaní sa na infolinku mi bolo oznámené že som sa ešte nedostal narad.. žasnem nad prístupom tohto monopolu.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanl no 2 tyzdne nie su 30 dni. Davaju si nacas, ale do tych 30 sa vyjadria.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanl ahoj nam to trvalo mesiac a pol
Odpovedať
@stefanl Nemáš to trochu popletené? Slušne sa pýtam. Ku projektu by sa už nemali vyjadrovať a žiadosť o pripojenie som dával až keď som mal hotovú prípojku. Teda až potom ako som mal stavebné povolenie. Pred SP som žiadal len určiť bod pripojenia a vyjadrenie k existujúcim zariadeniam. https://www.ssd.sk/o-spolocnosti/aktu...
Odpovedať
@roboza vďaka za tvoje upozornenie a príspevok. Pravdu máš, mal som to dopletené.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, potreboval by som radu. Kupil som pozemok kde uz bola vybudovana rozvodna skrina s privedenym el. kablom do nej zo siete /vid obrazok/. Vybavil som vsetky tie papierovacky so SSD a SSE a teraz cakam na pripojenie odberneho miesta a osadenie hodin. Ma rozvodna skrina obsahovat este nieco naviac aby to mohli vsetko spravit ? Je nutne mat uz aj kabel ktory dalej pokracuje do domu v rozvodnej skrini ? Kedze nemam este nic postavene dalej mam v plane dat len staveniskovy rozvadzac. Dakujem za reakcie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?