BVS - nahlasenie vodomeru do 9.1.2017

Aj vam dosiel tento list? Chcu po mne, aby som nahlasil stav vodomeru, no mna by zaujimalo, co ak nenahlasim stav vodomeru, a oni mi napocitaju nejaky brutalny priemer? Tj, ak mam napr dnes 5m3 spotrebu na tavbe za 2016, oni mozu kludne vyuctovat 50m3, lebo taky je priemer podla tabuliek? Pokial je toto tak, ako pisem a pokial bude voda v 2017 drahsia ako v 2016 (vie sa toto?), tak mne je uplne jedno, kolko mi napocitaju, nie ? Kludne aj nech 1000m3 - budem ich mat predplatene a lacnejsie. Chapem to spravne? :D
Odpovedať
No, mohol som to vygooglit aj skor, pise sa, ze byt variabilna zlozka (tj pre retardovaneho ako ja, za kubik/objem/mnozstvo vody) by mala ist dole, z ,921 na ,894, cize idealne je nahlasit spotrebu 1m3, respetive realnu...
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt táraš :-) aký je problém nahlásiť správny stav? resp. chceš teraz aby Ti dali zaplatiť 50m3 a potom neskôr vrátili peniaze? Prajem veľa šťastia pri vymáhaní. :-)
Odpovedať
@poliacik321 ved som to pisal, co taram.. keby nahlasim 50m3, tak potom dospotrebujem tyh 50m3 minus realny stav za ceny 2016, ale v 2016 je asi kubik drahsi, ako v 2017 uz chapes ?
Odpovedať
@dusantt jansom sa na to chcel vykaslat, lebo sa mi nechcelo ist do sachty, nakoniec som pre istotu skontroloval stav. Ich odhad bol 407, na vodomeri je 307. Vodne ide 2017 dolu, ale pridali fix 9 E.
Odpovedať
@peto99 mne odhadli 3m3... realne to moze byt medzi 2-3 maximalne.. nj fix 9eur plus za kanalizaciu tiez 9e, cize 18.. (neviem ci sa platil fix aj na kanalizaciu doteraz) pokial pojde kubik dole o 3 centy, tak sa to vrati za 600 kubikov.. 600m3 jedna rodina rocne asi nepotrebuje.. tak velke rodiny asi neriesia par eur hore dole... alebo neplatia vodu vobec, bez postihu.. ale neviem presne, o kolko to pojde dole...
Odpovedať
@dusantt mne dnes dosla faktura, stav vodomera urcili odhadom... napriek tomu, ze som im nahlasoval realny stav.
Odpovedať
@gashtaan Ono zo zadnej strany listu bol vypocitany odhad. Ja som mal realny stav 19 a ich odhad bol 15. Takze za mna ci hlasit alebo nie ich odhady su systemove a + - realne. @dusantt
Odpovedať
@17juraj17 ja som v tom liste mal len odhad rocnej spotreby 160m3, co bolo uplne mimo, kedze ja miniem rocne okolo 60. Pri mojej spotrebe 5m3 mesacne by bola fakt hanba keby sa odhadom netrafili s presnostou +/- 2, kedze stav vodomera odpisuju kazdy mesiac. Tu mi ale ide o to, naco som im mal ten stav nahlasit, ked sa na to aj tak vys*ali?
Odpovedať
@gashtaan To je pravda ze mali akceptovat tvoje nahlasenie. Seknutie o 100m3 je dost. Uvidis co ti povedia v BVS. Daj vediet
Odpovedať
@17juraj17 nebudem to riesit, len som si z principu trosku ponadaval :)
Odpovedať
@gashtaan BVS je typ firmy, kde prava ruka nevie co robi sama, toboz nie co robi lava. ale zas, najdu sa tam aj OK zamestanci a vedenie (raz mi vyhoveli v niecom co nebola ich povinnost a stalo ich to 1-2 minuty casu) kedze si predstavim, ze toto vsetko riesia uplne bezni ludia, uradnici a cez email neviem ci urobil chybu zamerne a je lajdak, alebo neumyselne.. potom mi je akosi luto nadavat cez mail, hoci je to pripecena firma ako taka.
Odpovedať
@gashtaan a uz si mal v tom zaratany aj ten rocny fix?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bromid nie, to je este faktura do 31.12.2016.
Odpovedať
dosiel niekomu harmonogram buducich platieb? Mne uz poslali 2x vyuctovaciu fakturu za minuly rok, druhykrat so slovami "Nakoľko Vám bola doručená faktúra s chybným harmonogramom budúcich platieb za opakované dodávky, zasielame Vám faktúru ešte raz s opraveným harmonogramom." - no harmonogram zase nikde. Zeby mal @dusantt s typom firmy pravdu?
Odpovedať
a ved robert povedal, ze nemame nic platit. alebo BVS sa to netyka? ludia v okoli bratislavy su bohati a mozu platit???? :-D
Odpovedať
@bromid robertko toho narozprava :) Kazdopadne o vode nikto nic nehovoril... jedine so SSE a SPP chcu nieco riesit.
Odpovedať
@gashtaan ved to je to iste. vodari si tiez nejaky fix za vodomer chcu uctovat nie?
Odpovedať
@bromid no mne to nehovor :)
Odpovedať
@bromid robo povedal, ze nemame nic platit? a on je pravnik? bude niest zodpovednost za pripadne exekucne poplatky a sankcie? :D
Odpovedať
@peto99 cha chá, ja som mal rocnu spotrebu 1m3, tak poslali BVS vodara, nech vymeni vodomer, ze asi zle meria. Prisiel vodar, vymenil vodomer, na tom novom bol stav 1m3 a on do protokolu napisal 5m3, aj ked som to hned reklamoval a dal to tak aj na vodarne. Tie mi poslali teraz na vianoce dopis, nech nahlasim novy stav, nahlasil som 2m3 a oni zas - mate asi zly vodomer, my mame minuly stav 5m3!!!!!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?