Automatický preplach filtra na vodu

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, ma niekto skusenosti s automatickym preplachom filtra riadeneho cez frekvencny menic na mechanicke necistoty vo vode? Vdaka
Odpovedať
1
2
@majkoj zdravim, prosim viete povedat ci tento filter ma tu istu vlastnost pri preplachu https://www.zahradnejazierka.sk/cerpa...
Odpovedať
Profilova fotka
@tinnko predpokladam, ze to je filter z tej prvej kategorie. Videjko je sice posobive, ale piesok nie je problem, kedze klesne dole, ten sa vyplavi aj z takehoto filtra. Problemom su lahke necistoty, ktore sa zachytavaju v sitku. Mal som aj filter tejto konstrukcie, ale to sa neda porovnat...
Odpovedať
@majkoj rozumiem...ale bolo mi povedane ze gulovy ventil sa otvory, voda z expanznej nadoby pretecie opacnym smerom cez filter ...zmeni sa smer prudenia cez sitko ... a az potom sa zapne cerpadlo ...
Odpovedať
@tinnko pravda a viac krat sa ten ciklus opakuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@tinnko ok, ak mas pomerne velku expanzku z druhej strany, to by ciastocne fungovat mohlo.
Odpovedať
@rkorba ak mozem mate set z aquacentrum?
Odpovedať
@tinnko ano
Odpovedať
@rkorba hadicku z odpadu mate v akej hlbe pod terenom, nezamrza?
Odpovedať
@majkoj vas filter by fungoval aj v mojom pripade?, teda ze voda z expanzky prejde reverznym smerom?
Odpovedať
Profilova fotka
@tinnko tym som si nie isty, ja mam ale expanzku pred filtrom, kedze tlakovy automat na cerpadle ma rovno pripojenie na expanzku. PS: tu si vsetci tykame :)
Odpovedať
@tinnko ja ju mam v pivnici a odpad vedeny do trativodu cez odpad.
Odpovedať
Vdaka chlapi za info
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj okrem uvedeneho filtra mate pre zavlahu este nejaky iny filter? Ak mozem, preco ste nepouzili take nieco https://parter.sk/zavlahy-filtre-pre-... ...dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tinnko presne take 4ks mi lezia v polici, ktore som tam mal pred tym :), ale strasne rychlo sa zaniesli, co ale nie je chyba flitra ale zdroja vody. https://old.modrastrecha.sk/blog/majk...
Odpovedať
@tinnko ak mozem, mate kopanu studnu? V akej vyske je cerpadlo od dna? Vidno piesok na filtry?
Odpovedať
@rkorba ak mozem, mate kopanu studnu? V akej vyske je cerpadlo od dna? Vidno piesok na filtry?
Odpovedať
@tinnko nie vrtanu a piesok na filtry je samozrejme vidiet :-)
Odpovedať
@rkorba ako casto mate nastavene cistenie a po cisteni je vidno ze filter je cisty? Dakujem
Odpovedať
@tinnko treba si odsledovat pri akom prietoku je zanesenie filtra nech sa nevykonáva čistenie preventívne ale keď ho treba. U mňa to vyzerá tak že keď vyčerpám plus mínus 30 kubíkov tak by sa to mohlo pre dobrý pocit spustiť ale kľudne by ten filter vydržať dlhšie lebo piesok spadne do spodnej časti nádoby a nebráni filtračnej vložke v jej práci.
Odpovedať
@rkorba vysledok cistenia je taky isty ako na propagacnom videu?
Odpovedať
Ano ako keby si rozobral filter a rucne ho umyl.
Odpovedať
@rkorba dobry den, ak mozem aky menic mate? Ja mam sd200, ktory umoznuje autotuning - pomera si motor a nastavi spravny smer otacania....avsak v pribalenom navode som nenasiel ako sa to zapina
Odpovedať
@tinnko bohuzial nepomozem, mam GD10.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?