Ako vyriešiť únik vody v rodinnom dome?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň! Na vodomeri nám od včera do dnes pribudol jeden kubík. Od posledného odpočtu vody čo bolo v septembri 2019 nám na vodomeri pribudlo 200 kubíkov. Nikde v dome však nevidno ziadne fľaky ani na stenách ani na podlahe. Máme prerobeny starý dom, prízemie je obmurované. Všade je podlahove kúrenie. Viete mi nejako poradiť? Nebolo by tých 200kubikov už niekde vidiet? Vodári povedali, že hodina nie je pokazená- bola vymenená asi pred 1,5 rokom. Keď sa zastaví hlavný prívod do domu tak sa krútiť prestane. Ináč sa krúti aj keď je všetko vypnuté.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@zajko8818 ufff a to vazne nikde nebola navlhnuta stena ? Kade to odtekalo ?
Odpovedať
@zajko8818 Ako sa taký únik hľadá?
Odpovedať
@panak pristrojom nato urcenym.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj podla mna to odtekalo okolo prechodu odpadovej rury cez dosku..mozno by to bolo vidiet na mieste vyustenia odpadu z domu..
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 ale to je obycajne zaliate betonom, jasne ze uplne tesne to nebude, ale tade to kvantum vody podla mna odtiect nemohlo. Mne sa raz stalo nieco podobne, bola netesna hadica a zatekalo to na dosku, bolo to daleko menej vody a steny dokola boli mokre...
Odpovedať
@majkoj Jedná sa zrejme o podlahu, takže ten únik sa nemusel prejaviť na povrchu.
Odpovedať
Profilova fotka
@viktor811 ale na doske mas hydroizolaciu, takze ti vznike vana ohranicena stenami, takze bezny pripad bude ze sa ta voda dostane k stenam a tade to bude vzlinat. A podla popisu unikol cca 1m3 vody denne, to je KVANTUM vody.
Odpovedať
@majkoj Podľa všetkého v zadaní to boli prehnané čísla a boh vie či pod tým je niečo.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj urcite to neodtekalo samospadom ale pod tlakom,kedze na povrch izolacie sa voda nedostala je mozne ze je uz v murive,v najlepsom pripade cez zakladaciu maltu ktora nebyva celistva aj mozno mimo domu..
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 ved ano, len to by znamenalo, ze vzlinanim by sa voda dostalo hore stenou a to by bolo vidiet, alebo ?
Odpovedať
@gkrivanek len ma zaujima na akom principe to funguje alebo ako sa vola ten pristroj na to urceny nech si vygooglim princip fungovania... som len zvedavy...
Odpovedať
Prišli tu s nejakým prístrojom čo s ním hľadajú chyby na potrubí. Neviem ako sa to volá. Vypli podlahovku a podarilo sa to skoro presne určiť. A voda stekala po hydroizolacii a pravdepodobne okolo odpadu sa nejako dostávala von až na dvor. A ano spravilo to 200 kubíkov vody. Voda z toho spoja normálne striekala. A našli sme to až tak, že mám klesol tlak vody a tak sme sa pozreli do šachty. Mali sme šťastie, že sme na to prišli tak "skoro" Už je to chvalabohu opravené a dúfam, že sme takýto problém mali prvý a aj posledný krát. Ďakujem všetkým za rady 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zajko8818 - sklamem ta. Ak mas takto robene rozvody so spojkami, moze sa to stat hocikedy hocikde. Najblizsich 50 rokov (do vymeny PPR) ta caka mesacna kontrola vodomeru a pri zvysenej spotrebe opakovanie toho, co ste uz robili...
Odpovedať
Dobre ze ste nasli problem ... - inak presne preto si kazdy mesiac pisem hodnoty elektriky, plynu a vody a pozeram kolko som minul - viem kolko priblizne miniem mesacne a na takuto nejaku zavadu ci problem by som prisiel stale toho 1ho v mesiaci ... ide o velke kvanta vody a dost vela penazi, ked kubik stoji okolo 2,8e
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?