400 m tahania elektrickeho kabla

Profilova fotka
Prajem pekný večer. Obraciam sa na Vás s prozbou o pomoc. Rozhodol som sa dotiahnut elektriku ku chate, v buducnosti mozno ztavba RD, ktora je od najblizsej skrine vzdialena 400 m. Ide o extravilán. Viete mi poradit ako aspon nejak znizit naklady na tento plan? ci mi elektrarne alebo obec/mesto vie nejako pomoct? Dakujem |-|
Odpovedať
@lukky1988 obec alebo mesto vie pomoct hadzanim polien pod nohy. Najprv by som navstivil mesto a elektrarne a zistil, ci nieco take povolia. Potom zistil vlastnikov pozemkov, cez ktore pojde pripojka a tiez zistil, ci nieco take povolia. Nasledne projekt u projektanta, vybavovanie povolenia. Ja som tahal 80m, naklady asi 800m, ale z toho polovica boli fixne naklady, cize len polovica bola zavysla od dlzky pripojky. Cisto svojpomocna vystavba, firma by si vypytala niekolkonasobne viac.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem... Bude to boj, ale je to kazdopadne výzva ,-)
Odpovedať
@lukky1988 mas viac moznosti: 1. zisitis vlastnikov a poziadat ich a dsotat suhlas na vedenie lektirckeho kabla k svojej chate, vsetko cvakas sam, 2. moznost zohant niekhoo kto robi v elektrarnach a spytat sa ho aoto vedia elektrarne zabezpecit...vtedy cvakas len poplatky a vedenie je majetkom elektrarni - nie vzdy to ide, 3. spravit ju na cierno ale poriadne oznacit a schalit na elektrarnach za pomoci nejakeho znameho, 4. kup si diesel generator a mas pokoj
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetko budem hradit ja, s cim som aj ratal. Len mam problem s projektantom... Ma tolko roboty ze akosi nevie prist ku mne. Nepoznate nejakeho z okolia TN? Nech mám konecne v rukach projekt s ktorm mozem ist dalej. diky
Odpovedať
@lukky1988 Kde v okolí TN to je? Som projektant a revizák
Odpovedať
Profilova fotka
No 400m kábel z hladiska ubytku napätia nieje moc vhodne a o impedancí poruchovej slučky ani nehovorím (to ti určite zamietnu - ak sa tam nemá byť rádová výstavba.) a čo tak fotovoltický systém v grid off programe (cena tak do 5000€)? možno aj neaka kogeneračná jednotka od veismanu (ohrev vody+ elektrická energia) ;-)
Odpovedať
@projektant_elektro Prečo by to mal byť problém? Pri týchto dĺžkach treba rátať s väčším prierezom vodiča a nie je potom problém s impedanciou a úbytkom napätia...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak si skúste podať žiadosť na ZSE,VSE,SSE a do pol roka sa dočkáte negatívnemu vyjadreniu. Sám som takýto prípad riesil ( rsp. riesil som ho so známim ktorý pracuje na projektovom manažmente distribučke), všetci sa na tej žiadosti akurát tak zasmiali a išlo sa dalej... :-(
Odpovedať
@lukky1988 mne to robil sused len mal výhodu ,syn mu robil v SSE a stlpy i kábel zohnal s rekonštrukcie a tam má prípojku viac ako 2km a nemá žiaden problém, vlastník len jeden bývalé JRD má súkromník, jeho ďalší sused sa s ním neskôr nedohodol a má už fotovoltaické panely
Odpovedať
Profilova fotka
Ved ano na vlastné náklady Vám to povolia ale viete kolko stojí výstavba 400 m vedenia (poslu famoznu fakturu na 10 tis €) (ja by som siel do FV) :-)
Odpovedať
@projektant_elektro veď lukky1988 písal že všetko bude hradiť sám tak nevidím dôvod prečo by to SSE zamietli. Už je len na jeho rozhodnutí či chce do toho investovať
Odpovedať
@lukky1988 chodte najprv do elektrarni a zistite, ci vam vobec dovolia pripojit sa. nasledne si dajte spracovat projekt, z neho budete uz aj zhruba vediet, kolko to bude stat. dovolujem si tvrdit, ze najdrahsia polozka bude vykop, kazdopadne tie cisla co tu padaj (10 000EUR) mi pridu prehnane..chcete to robit svojpomocne ci na kluc? ja idem robit 250m pripojku, ZSE nemalo ziadne namietky, mam hotovy projekt a podpisanu zmluvu. realizacia buduci rok, svojpomocne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@anett9 K.Ú. Luborca. Mali by ste cas prist to pozriet?
Odpovedať
Profilova fotka
Ono vykop, kladenie a aj kabel mam svojpomocne. Na ZSE som bol, pozerali v mape.. Nevideli tam problem. Len nemam este od mesta suhlas,nakolko nemam projekt. Prave ten ma brzdi.
Odpovedať
Profilova fotka
Mal som "užasneho" projektanta na elek.pripojku. Pán ŠTRBÍK. Prisiel, obzrel, pofotil..... a po tyzdni mu volam, ze ako to vyzera... No vraj nieco v rodine. Vravim ok, ved stane sa... A odvtedy sa mu nedalo dovolat, dopisat. Az po cca 2tyzdnoch som skusil volat z ineho čisla. Zodvihol, po mojom predstavení zlozil a GAME OVER. Kaslat nato.. uz mam novu pani co mi to robi. Ide len o to, ze som prisiel minimalne o 2tyzdne. Dom uz stoji, no ale na elektriku si veru este pockame... Stáva sa.
Odpovedať
Niečo mi to pripomína: " tento štvrtok mi to nevyhovuje"... a potom GAME OVER... Už si to mohol mať dááááááávno hotové aj s revíziou :-D :-D :-D @lukky1988
Odpovedať
@lukky1988 Dal si mu zálohu?
Odpovedať
Profilova fotka
No nastastie nedal...
Odpovedať
Pýtanie si zálohy je prvý signál že je niečo (veľmi) zle.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?