Prenájom? Predaj?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa opýtať na názor, s dedila som byt.je lepšie ho ponechať a dat do prenájmu?? Alebo predať a vyplatiť hypo na dom? A ešte uvažujem že by som. Ho predala a dala postaviť malý zrubový dom ktorý by som. Prenajímala..ďakujem za každý vás názor
Odpovedať
1
2
ale kdeze, to vsade ide najom hore, 400 eur a viac. presne ako pises ze je to ako na urovni hypoteky, takze nieco po zaplateni vsetkych nakladov ostane.
Odpovedať
Tak to by som sa hned stahoval do Namestova do podnajmu za taku cenu 😄
Odpovedať
@milan_ ale byt bude rokmi len naberat na cene, dozaista ceny nehnutelnosti, bytov nepojdu len tak dolu, cize mat a prenajimat aj ked by som mala byt len na nule, tak stale som OK lebo casom predam a budem mat vybavene 😉
Odpovedať
@monicka118 no ano, ak uvazujete s nejakym idealnym stavom. Chcel som len povedat, ze dat byt do prenajmu neznamena automaticky, ze pridu peniaze "zdarma". Ak je byt v povodnom stave, treba don najprv nasypat peknych par tisic, nech to nejak vyzera. Dalej, moze sa stat, ze nezozeniete podnajomnika aj pol roka, dalsi vam po styroch mesiacoch odide a zas budete hladat. Pri podnajomnikoch sa vzdy nieco poskodi (drobnosti, ktore sa ale nascitavaju), cize po povedzme 10tich rokoch zistite, ze zasa treba dat par stovak do renovacie. A to nehovorim o zlych skusenostiach s podnajomnikmi, hlavne s neplaticmi. Ak je to rodina s malymi detmi, nefunguje to tak, ze im vymenim zamok a dovidenia. Plus predpokladam, ze to pojde na zmluvu, cize 19% zo zisku si vezme stat. Skratka treba pouzit pero papier a rozum.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_ na drobne skody mas predsa zalohu 🙂 staci vyuzit tu zalohu naozaj na opravu tychto veci… 😉 A idealne neprenajimat byt ocividnym debilom 🙂
Odpovedať
@henry_sk Da sa prenajimat, treba sa dohodnut s bankou.
Odpovedať
@zipsuliak ked je fakt, ze niektori to nemaju na cele napisane. Kamarat prenajimal byt mlademu paru, ze uplne taky v pohode boli, ze dalo sa s nimi dohodnut, platili na cas, ale ze to co dovadzali v byte, ze dovidenia. Potom sa vystahovali a nasiel v zachode potrebu mimo wc a taketo skvosty.
Odpovedať
@zerex4 to si robis srandu? boze niektori ti ludia ze ako sa fakt za seba nehanbia. ale presne niekedy je to tazko odhadnut, ked ti pride niekto na prehliadku a teraz co opytat sa ho ci je mimo alebo nie.
Odpovedať
@exponent dohodnúť s bankou nemusí byť úspešné... Ale vážne, mne to povedali už v troch bankách.... treba čítať drobný text VOP. Ja netvrdím, že byt v záložnom práve nikto neprenajíma. Len je to v rozpore s podmienkami banky a problém je, len keď sa to banka dozvie.
Odpovedať
@zerex4 a potom ze clovek aby prenajimal, sak by som sa potom bal vkrocit do bytu ze co tam najdem.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba byt pozitivny a opatrný… my sme natrafili na prvý krát na super podajomnikov cez agentúru a to hneď po mesiaci hľadania, na druhy krát sme nenatrafili niedobre čo to poškodili ale presne poopravovali sme z časti depozitu a v príebehu mesiaca sme zas prenajali a je dobre 🙏🏻Je to aj risk ale tak to už v živote chodí ✌🏻
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?