Som tu nová - siska1313

Ahojte,strechari,zaregistrovana som už nejaký ten piatok,teraz sa predstavujem. Už roky s muzom bývame u svokra a keďže s ním nevychádzame najlepšie,roky snívam o vlastnom domčeku. Nedávno po ďalších nezhodách manžel uznal,že bude lepšie odísť. Zatiaľ riešime všetko potajomky. Hľadali sme pozemok asi tri mesiace,v pondelok ideme podpisovať rezervacnu zmluvu. Tento rok chceme vybaviť povolenia,projekt a na jar zakladovu dosku. Pojde to pomaly,lebo chceme murovaný rodinný dom a ak to bude možné,bez pozicky,teda na etapy. Držte palce. Veľakrát ste mi tu už poradili,našla som tu veľa inšpirácii. Som rada,že patrim medzi vás a že si všetci môžeme navzájom pomôcť. Tak stavaniu zdar :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tak teda drzim palce nech vam to vyjde co najskor. A co ste tak dlho vahali?
Odpovedať
@radoslav78 Ďakujem :-) muž nechcel,že načo,že nám potom ostane celý dom. Ale to je časový horizont 20 rokov,navyše,keby mal aspoň prerobene poschodie napísané na seba,ale nie. Človek len platí,preraba,a aj tak nie je vo svojom. A pri našom vzťahu so svokrom mu niečo prepne,dom mu aj tak nenechá a o 10 rokov si budem buchat hlavu. Radšej skromnejšie,ale vo svojom. A cim viac kilometrov bude medzi svokrom a nami,tým lepšie :-)
Odpovedať
@siska1313 tak to mas potom ozaj takeho zleho svokra ale ked sa s nim neda tak radsej ist prec a byvat sam a mas klud.to je moj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
@siska1313 skoro ziadne sukromie, to by ma nebavilo. Ale zas ked je chut a finacie treba ist cim skor nato. Deti zatial nespominas, takze nech uz pridu do noveho
Odpovedať
@petka456 presne,pokoj je komodita na nezaplatenie :-)
Odpovedať
@radoslav78 detičky už máme dve,aj kvôli nim ideme do toho :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vela ludi neviem co to obnasa byvat so svokrovcami. Po pravde tiez by som co najskor riesil nieco taketo keby som sa ocitol v situacii, ze mam u svokra byvat. Mat dobre vztahy to je vsetko pekne, avsak navstevovat sa obcas udrziavat dobre rodinne vztahy je jedna vec a byvat druha. Vela stastia :-)
Odpovedať
@vasomartino veru tak,navštevovať a zas ísť do svojho. Mali sme to urobiť hneď na začiatku,ale vtedy neboli peniažky,teraz je niečo ušetrené,tak nech je to správne investované. Do duševného zdravia a pokoja :-) ďakujem veľmi pekne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@siska1313 Nas kedysi tiez na to nahovarali a povedal som, ze nie. Mam kamaratov dvoch, co tak byvali a nakoniec sa kvoli zvadam so svokrovcami aj rozviedli a dakujem neprosim aby mi este niekto aj takto ovplyvnoval zivot :-D :-)
Odpovedať
@vasomartino presne,stará sa do všetkého,najradšej by každému rozkazoval,čo má robiť,ale už keď nám určuje,kto môže prísť na návštevu,to je vrchol. Za tie roky sa toho nazbieralo a treba ísť,lebo to nedopadne dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@siska1313 Teš sa, že pôjdeš do svojho. Niet nad svoj pokoj, kľud. Nikto ti nedýcha na krk, či niečo spravíš nespravíš. Ako si spravíš tak budeš mať. Tak je to ťažko, môže si dovoliť hovoriť, kto príde na návštevu a kto nie, keďže je to jedno dom. Ale rozumiem tvojmu rozhorčeniu. Bude lepšie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak želám veľa šťastia aby vám všetko vyšlo, keď si to chcete zafinancovať sami tak to teda asi fakt bude na dlho, keď sa bude všetko robiť postupne ale aspoň budete mať dobrý pocit z toho, že ste to zvládli bez pôžičky. ja síce neviem čo to obnáša bývať so svokrovcami ale podľa rozprávaní niektorých mojich kamošov viem, že to nie je med lízať..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vstavki teším sa strašne,najradšej by som posunula čas :-)
Odpovedať
@omnion ďakujem :-) hádam to nebude desať rokov :-) muž dobre zarobí a veľa vecí pri stavbe môže urobiť na firmu,tak hádam do troch rokov sa podarí. To ubehne rýchlo,hlavne,že aj muž pochopil,že bude lepšie ísť.
Odpovedať
Profilova fotka
@siska1313 aha tak to potom áno a podľa mňa tri roky je ešte aj dosť rýchlo keď si ho chcete postaviť tak svojpomocne :) väčšinou to trvá o trochu dlhšie za takýchto podmienok. ale hej, najpodstatnejšie je, že ste sa konečne takto rozhodli a pustili sa do toho, lebo najťažšie je vždy začať :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?