Som tu nová s nickom esterka123

Ahojte, volam sa Ester, surfovanim na nete ohladom stavby RD som sa dostala na tieto stranky. V druhej pol. leta planujem zacat so stavbou rod. domu, pravd. Laguna 42 v Zahorskej Bystrici. Dom bude sluzit trom osobam, z toho1 dieta. Pozemok ma velkost do 6 á, slnecny. Vstup do domu by mal byt zo severnej strany. V minulosti som uz vystavbu realizovala. Pravdaze materialy aj technologie sa menia, preto ma zaujimaju Vase nove poznatky. Chcela by som kvaliltne prevedene vyhotovenie stvaby v normalnom case za rozumnu cenu. Uprednostnujem kvalitny material, viem, ze aj v ramci znacky su rozne ceny. O vsetko mco so stavbou suvisi si necham rada poradit. Mam v plane dom stavat nie na kluc, ale viacerymi prac. skupinami. Dakujem Vam z auzitocne rady, Ester.
Odpovedať
@esterka123 Ahoj, tak prajem pevné nervy a plný mešec. Keď budeš dávať dokopy svoje požiadavky na vybaveie domu, určite zvažuj s centrálnym vysávačom. Je to super. Aspoň potrubné rozvody si priprav určite, lebo neskôr to už nebude také jednoduché a investične vyndu len okolo 150 - 200 € svojpomocne. Ak nič iné aspoň poradím ;-) , čo mi dobre funguje: http://eneftech.sk/products/centralne... . Veľa šťastia :-N .
Odpovedať
Dakujem,iste Ta este oslovim.Staval si kedy?A ako dlho?dakujem este raz a pekny den.
Odpovedať
@esterka123 My sme prerábali, kúpili sme starší RD, ale robili sme všetko od gruntu - plyn, kúrenie, elektriku, centrálny vysávač, krb s možnosťou kúrenia cez výmenník do radiátorov cez prechodné obdobia... Bývame už cez 8 rokov, ale okná sme menili až nedávno - rok a pol dozadu a kuchynskú linku až tento rok pred vianocami - koncom novembra, postupne, lebo sme splácali pôžičku na kúpu ]-( . Teraz si možno trochu vydýchneme, ale dom stále niečo pýta :-p . Dôležité je naozaj na začiatku vedieť, akú úroveň bývania aj v budúcnosti budeš chcieť a tej prispôsobiť technologické postupy počas stavby. Napríklad komín navyše niekde, kde možno bude krb, eventuálne možnosť napojenie alternatívneho kúrenia - pec na pelety, na drevo - splyňovacia, slnečné kolektory - teplá voda zadara cez leto a pod. Treba si písať svoje požiadavky na dom, inak sa aj tak na niečo dôležité zabudne. :-p Želám príjemné plánovanie.
Odpovedať
@esterka123 ahoj tak ta tu vitam.:) Velmi pekny domcek si si vybrala a zahorska je tiez pekna lokalita. Drzim ti palce a ked budes potrebovat poradit rad kludne napis. Stavali mi sice dom na kluc ale nieco sa na mna nalepilo.:)
Odpovedať
dakujem, na zaciatok sa opytam, je rok realna doba na vystavbu RD?
Odpovedať
Myslím, že dnes keď sú vyriešené financie, tak áno. My sme síce prerábali a trvalo to dva roky. Najdlhšie nám trvalo vybavenie interiéru. Je dôležité mať premyslený interiér, lebo len také náhodné vyberanie obkladov, dlažby, podlahy, stropov, dverí, kuchyne ... beh na dlhé trate. Človek sa topí v tej škále dnešných možností =-) .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?